Adopce blockchainu v USA pokračuje vládou

5
(1)

Zprávy a souhrny

Michaela Nocarová
Michaela Nocarová
Už od mala mě táhla technika a sci-fi. Studium IT mě dotáhlo až do světa kryptoměn, kde se pohybuji od roku 2014. Od té doby jsem se toho naučila již mnoho. A stále se mám co učit. Nejvíc mě na nich fascinuje, že spojují tolik světů dohromady a možnost svobodné volby. Bez hranic.

Vzestup technologie blockchainu závisí na nás. Vlády se už snaží tuto technologii implementovat. Americká ministerstva například už také chtějí využívat blockchain, aby mohly efektivně sledovat a spravovat data.

Blockchain jako součást administrativních systémů

Podle časopisu FedTech začaly federální agentury ve Spojených státech, jako je Úřad pro kontrolu potravin a léčiv a Ministerstvo financí, využívat technologii blockchain jako součást svých administrativních systémů. Úřad pro kontrolu potravin a léčiv, který byl kvůli koronaviru vystaven nutnosti změny stávajících postupů, našel nový způsob sledování údajů.

Blockchain byl zvažován jako řešení již v roce 2017, kdy se šířil virus prasečí chřipky H1N1. Zdá se, že federální agentura se snaží přijmout technologii pro sledování a analýzu dat v reálném čase. S faktory, které je třeba zvážit před implementací, chce agentura lépe prozkoumat výhody této technologie.

Dr. Henry Francis, zástupce ředitele pro hodnocení dat a výzkum v oblasti informatiky v Agenturním centru pro hodnocení a výzkum drog, řekl:

„Navrhli jsme aplikaci, která nám umožnila získávat automaticky šifrovaná data v reálném čase z mnoha zdrojů a mít absolutní záznam všech účastníků. Musíme řešit klíčové problémy s politikou a správou dat a musíme zjistit, jak řídít distribuovanou síť. Chceme podrobněji prozkoumat nabídku hodnot. Nabízí tedy blockchain skutečnou výhodu oproti tomu, co děláme dnes?“

Ostatní resortní agentury se také obrací k technologii blockchain

Kromě Úřadu pro kontrolu potravin a léčiv upřelo oči na blockchain také ministerstvo financí. Řešení blockchain nabízí poskytování lepšího sledování mobilních zařízení a pomoc se správou a analýzou softwarových licencí.

Kromě toho ministerstvo zdravotnictví a sociálních služeb (HHS) začalo implementovat technologii blockchain a distribuovanou knihu s cílem zlepšit svou kupní sílu, což v konečném důsledku znamená snížení nákladů a zlepšení vedení záznamů a analýzy dat. Zpráva FedTech také konstatuje, že v rámci federálních agentur existují i ​​další oddělení, která používají blockchain nebo zkoumají technologii jako alternativu ke zlepšení svých systémů.

Závěr

Myslíte si, že blockchain a vlády jdou dobře dohromady? Měla by se česká vláda například poučit od progresivního přístupu té americké k novým technologiím?


Byl pro vás tento článek přínosný a dobře napsaný?

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 5 / 5. Počet hlasujících 1

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře

Reklama: