Blockchain přináší zemědělcům větší zajištění vůči nepřízni počasí

2
(4)

Zprávy a souhrny

[Odpolední zprávy] • Trhy končí týden v červených číslech • Velryba přesunula BTC za 1,45 mld. USD • a další články

Podívejte se na stručný přehled toho nejdůležitějšího, co se událo během uplynulého dne v kryptosvětě. TRHY Poté, co se Bitcoin vzpamatoval...

[Večerní souhrn článků] • Ripple vytváří blockchain pro centrální banky • a další články

Pokud máte málo času a nestíháte si procházet naše články po jednom, zkuste naše večerní shrnutí. Vše důležité, co...

Technologie blockchainu a decentralizace pronikají do stále nových a nových oblastí. Nyní by z jejich výhod mohli čerpat (nejen) zemědělci, kterým by právě decentralizované údaje o počasí měly pomoci v zajištění proti rizikům.

Řešení problému, který ovlivňuje miliardy lidí po celém světě

Arbol je nová platforma, která umožňuje farmářům zajistit rizika související s počasím. Ta nedávno oznámila, že nedávno došlo k implementaci Chainlink oraclů.

Generální ředitel společnosti, Siddhartha Jha, se vyjádřil, že společnost používá technologii blockchain k vyřešení problému, který ovlivňuje a postihuje miliardy lidí po celém světě.

“Je to šílené, že dvě až tři miliardy lidí, které jsou zapojeni do procesu světové obživy, je ovlivňováno každým dnem rozmary počasí”

Nejvíce zasaženi nepředvídatelností počasí jsou nejspíše zemědělci. Pro mnohé z nich mohou nepředvídatelné a nepříznivé povětrnostní podmínky vést ke ztrátě jejich obživy nebo dokonce až k hladovění. A i když existuje pro zemědělce již desítky let možnost pojištění, pro většinu z nich je to něco nedostupného.

arbol
Arbol blockchain infrastruktura – Zdroj: Arbol

Jha tvrdí, že Arbol pomáhá hlavně snižovat náklady na zajištění, neboť s blockchainem mohou být výplaty a vypořádání prováděny okamžitě, zatímco v centralizovaném světě mohou účastnici čekat na vypořádání týdny, ne-li měsíce.

Zájem zemědělců o zajištění roste

Zemědělci se mohou nyní zajistit proti různým nepříznivým povětrnostním podmínkám, kterém mají negativní dopad na jejich plodiny. Mohou si koupit různá zajištění – například pokud teplota v jejich oblasti dosáhne kritické úrovně, automaticky dojde k výplatě prostředků. Přidáním “oraclizovaných” zdrojů dat Chainlinku se platforma společnosti stala ještě více decentralizovanou a odolnější.

Jha uvedl, že jejich platforma byla uvedena do provozu v únoru letošního roku a již zaznamenávají významnou poptávku po jejich službách:

“Zpracovali jsme více než 210 transakcí v celkovém součtu 13 milionů USD. Pracujeme s farmáři, kteří pěstují celou řadu plodin – od švestek, přes kukuřici, sójové boby, až po speciální plodiny. Pracujeme s agroobchodníky a pomáháme jim zajistit jejich rizika.”

Siddhartha Jha dále zdůraznil, že platforma má své využití v reálném světě a věří, že v budoucnu se může stát vysoce atraktivním, decentralizovaným, finančním produktem.

“Tato “weather” portfolia jsou skvělou příležitostí pro defi komunitu. Pokud máte vše v tokenizované podobě, je poměr Risk – reward velmi atraktivní, neboť tato portfolia jsou velmi diverzifikovaná a navíc nekorelují s akciovými či dluhopisovými trhy.”

Jha na závěr ještě dodal, že společnost již vyplatila svým zákazníkům několik plateb ve formě stablecoinů, ale valná většina zatím stále upřednostňuje “starý dobrý fiat”.

Závěr

Existují stovky a stovky různých využití technologie blockchain v mnoha různých oborech, kde tato technologie může zjednodušit, zrychlit a zefektivnit celou řadu procesů – nyní tedy také v oblasti zajištění proti vlivům nepříznivého počasí. Co přijde příště?

Byl pro vás tento článek přínosný a dobře napsaný?

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 2 / 5. Počet hlasujících 4

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře