Investice do blockchainu klesly o 63 % – je to problém nebo příležitost?

0
technologie, investice, blockchain
Zdroj: pixabay.com

Velmi silný pokles financování do technologie blockchain v letošním roce ale neznamená velký problém. Ačkoliv je propad způsoben pandemií koronaviru, mnoho společností se snaží získat konkurenční výhodu za použití této technologie a tak dochází k zavádění blockchainu do mainstreamu. 

Blockchain všude

Pandemie koronaviru Covid-19 způsobila nejen propad na tradičních trzích, ale také snížení financování do technologie blockchain. Zatímco mnoho zdravotních organizací implementovalo technologii blockchain do svých systémů, mnoho odvětví muselo financování do této technologie pozastavit.

Se zprávou přišla společnost KPMG, která se na technologii blockchain zaměřila ve své nedávné zprávě. Zatímco investování do blockchainových řešení bylo v letošním roce sníženo o 63 %, pro tuto technologii předpovídá v příštích měsících obří rozkvět.

Zpráva společnosti KPMG pojmenovaná Enterprise Reboot čerpá z průzkumu 900 předních veřejných organizací figurující ve Forbes Global 2000, které mají roční obrat ve výši více než 1 miliardy amerických dolarů.

„Ačkoliv investice do blockchainu klesly o 63 % v důsledku pandemie koronaviru, předpovídáme, že v blockchain spolu s technologiemi umělé inteligence, automatizovaných procesů a 5G sítí budou v následujících měsících zaznamenány výrazně vyšší investice. Mnoho společností se snaží získat konkureční výhodu v podnikatelském prostředí v pokoronavirovém odvětví.“

 Co přináší blockchain

KPMG uvádí, že investice do technologie blockchain nabízí zlepšení v postavení na trhu. Díky této technologii se dokáže zlepšit efektivita a procesy správy a vytvoří se tak základ pro modernizaci infrastruktury.

Steve Hill, generální ředitel KPMG, prohlásil:

„ Věřím, že společnosti rádi využijí možnost implementovat vznikající technologie, aby se zotavily z krize. Právě tyto společnosti budou procházet zotavením v lepší formě.“

Závěr

Díky technologii blockchain dokáží společnosti šetřit náklady na správu a bezpečnost svých systémů. Kombinované využití vznikajících technologií přinese větší návratnost než investice do jediné technologie izolovaně. Očekává se tak, že v pokoronavirovém světě zažijeme boom těchto technologií.

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře