Federální agentury se obracejí na blockchain

4
(1)

Další federální agentury začínají chápat výhody, které jim blockchain nabízí, ať již se jedná o transparentnost, efektivitu, bezpečnost či flexibilitu. Mezi nejvýznamnější vládní agentury patří bezesporu FDA (Food and Drug Administration – Úřad pro kontrolu potravin a léčiv Spojených států amerických).

Zprávu přinesl časopis FedTech a mimo jiné se v ní píše, že úředníci FDA potřebovali účinný způsob, jak sledovat údaje o viru prasečí chřipky H1M1, který se začal znovu šířit. Výsledek je jasný, nepodařilo se jim najít lepší technologii než právě blockchain.

Henry Francis, zástupce ředitele pro získávání dat a informací, oznámil, že se jim podařilo úspěšně vyvinout aplikaci založenou na blockchainu, která jim automaticky umožňuje získávat v reálném čase data z mnoha různých zdrojů.

Francis dále vysvětlil, že program RAPID (Application for Portable Interactive Devices) je jedním z prvních plnohodnotných implementací blockchainu ve federální vládě. Potěšující je ale hlavně fakt, že zájem o tuto technologii stále roste.

Blockchain ve státních službách

K blockchainu se také obrátil další státní úřad: The Department of Treasury’s Office of Financial Innovation and Transformation (FIT). Jejich první aplikace byla vyvinuta pro sledování mobilních zařízení a druhá pomáhá se správou softwarových licencí. FIT také testoval, zda by použití blockchainu mohlo pomoci zlepšit procesy vyplácení grantu ve spolupráci s National Science Foundation.

Prvotní testy blockchainu se ukázaly jako velice slibné. Craig Fischer, ředitel FIT, k tomu podotkl, že nyní více zkoumají technologie blockchain, aby ji dokázali efektivně spravovat a našli pro ni co nejlepší využití.

A výhod distribuované účetní knihy začalo využívat i ministerstvo zdravotnictví a sociálních služeb (The Department of Health and Human Services – HHS). To oceňuje hlavně snížení  administrativní zátěže při podávání zpráv, snížení nákladů a zlepšení evidence ve vztahu k dodavatelům.

Budoucnost

FDA nyní dále zkoumá, jakým způsobem by mohl blockchain pomoci při sledování a řízení bezpečnosti potravin v celém obrovském tom obrovském a decentralizovaném potravinovém systému. A dalším projektem, na kterém pracují, ze zase zvýšení transparentnosti farmaceutického dodavatelského řetězce.

Stranou nezůstává ani americké ministerstvo zemědělství (USDA), které již certifikovalo společnost BeefChain, která sleduje dodavatelský řetězec hovězího masa.

Závěr

Je potěšující, že výhody blockchainu si uvědomuje stále více společností, jako třeba oblíbený kávový gigant Starbucks a poslední dobou se do jejich odhalování pouštějí i státní úřady. Blockchain sice nedokáže vyřešit všechny problémy světa, ale těch oblastí a způsobu použití, kde se může předvést, je snad až nekonečně mnoho.

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 4 / 5. Počet hlasujících 1

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
spot_img