Top 5 článků za poslední týden + Bonusová zpráva dne

5
(4)

Zprávy a souhrny

Pokud jste nestihli si přečíst všechny naše články za minulý týden, zkuste náš výběr top 5 článků plus bonusovou zprávu dne:

Vláda Salvadoru vyčlenila 150 milionů dolarů pro Bitcoin

Vláda El Salvadoru vyčlenila 150 milionů amerických dolarů pro bitcoinový trust. Desítky milionů dolarů pak šly na rozvoj kryptoměnové infrastruktury a služeb v zemi. Zákonodárné shromáždění Salvadoru schválilo právní předpisy, které vytvářejí bitcoinový trust. Nový návrh zákona prošel minulý týden, kde bylo 64 vládních činitelů pro a „pouhých“ 14 úředníků bylo proti vytvoření tohoto trustu. Salvádorská vláda z fondů vyčlenila 23,3 milionů amerických dolarů na podporu instalace a správy kryptoměnových bankomatů podporovaných vládou. Dalších 30 milionů USD bylo určeno k přijetí vládní digitální peněženky Chivo. Prezident země, Nayib Bukele před nedávnem opět zdůraznil, že používání BTC bude pro občany zcela dobrovolné.

Průzkum: Evropané chtějí regulaci kryptoměn nechat na místních vládách

Nedávný průzkum veřejného mínění o regulaci kryptoměn ukázal, že občané zemí EU chtějí, aby kryptoměny regulovaly domácí země a nikoli EU. Průzkumu se účastnilo 31 000 respondentů z Estonska, Francie, Německa, Řecka, Maďarska, Itálie, Lotyšska, Litvy, Nizozemska, Polska, Portugalska a Španělska. Průzkum přichází v době, kdy Evropská komise (EK) navrhuje nový zákon o kryptoměnách. Významná část občanů v Řecku (61 %), Německu (34 %) a Lotyšsku (31 %) se domnívá, že Evropská unie příliš zasahuje do ekonomik všech zemí.

Hlavní stratég Bloombergu: Bitcoin na cestě k 100 000 USD

Hlavní stratég Mike McGlone v nedávné zprávě uvedl, že Bitcoin je na velmi dobré cestě stát se globálním rezervním aktivem, které doplňuje americký dolar. Dle jeho slov je Bitcoin připraven na důležitou úroveň 100 000 USD a Ethereum na 5 000 USD. McGlone již několikrát v letošním roce předpovídal, že Bitcoin překoná důležitou hranici 100 000 amerických dolarů za minci. Jeho dlouhodobá předpověď nově staví BTC blízko globálního finančního systému.

Zájem o NFT roste až neuvěřitelným tempem

NFT neboli nezaměnitelné tokeny jsou jedním z „buzzwords“ letošního roku. Podle výsledků analýzy dat Google Trends je navíc dobře vidět, že zájem o NFT neustále roste. Během srpna vzrostl o téměř neuvěřitelných 426 %. K 1. srpnu 2021 byl počet vyhledávacích dotazů Google pro klíčová slova „jak nakupovat NFT“ na hodnotě 19, ale již do 29. srpna 2021 stoupl na 100. Čísla odrážejí zájem o vyhledávání vzhledem k nejvyššímu bodu grafu na základě konkrétního místa a časového období. Zájem z vyhledávání se měří v bodech, přičemž 100 znamená zájem nejvyšší a 0 pak nejnižší. Pokud se podíváme na žebříček zemí, kde je podle Google Trends největší zájem o vyhledávání NFT, tak na prvním místě se skóre 100 je Singapur, na druhém se skóre 86 Austrálie, následována Nigérií (skóre 70).

Mexiko: Guvernér centrální banky odmítl Bitcoin jako zákonné platidlo

V úterý se z Bitcoinu stalo zákonné platidlo v Salvadoru. Ve stejný den cena digitální hotovosti spadla o téměř 10 tisíc dolarů. Tato prudká volatilita posloužila mnoha odpůrcům hlavní krypoměny jako záminka k ostré kritice Salvadoru i samotné kryptoměny. Prezident Salvadoru Bukele potvrdil, že jeho vláda koupila dip. Během hlubokého výprodeje nakoupili dalších ​​150 BTC. Odpůrci však hovořili o „velkých ztrátách“ země, včetně mnoha tradičních médií. Guvernér mexické centrální banky Alejandro Díaz de León odmítl pozici bitcoinů jako spolehlivého zákonného platidla. Šéf mexické centrální banky neuznává nově nabyté postavení Bitcoinu kvůli prudké volatilitě. Zpochybnil, že může dosáhnout úrovně životaschopnosti jako zákonné platidlo.

Bonusová zpráva

XRP bude konečně zalistováno na japonské burze TAOTAO

Zatímco hlavní americká burza Coinbase stále odmítá obnovit obchodování s krypotměnou společnosti Ripple, XRP, poté, co jej na začátku roku pozastavila, tak hlavní japonská burza se chystá “konečně” zalistovat XRP token na svou platformu.

Podle News.Yahoo Japon je tento krok naplánovan na 22. září po 16.00 místního času. V tento čas přidá japonská kryptoburza XRP na seznam kryptoměn, které lze na platformě obchodovat. Burza nabízí obchodní páry s BTC, ETH, LTC a Bitcoin Cash. [1]

Zdroje:

Byl pro vás tento článek přínosný a dobře napsaný?

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 5 / 5. Počet hlasujících 4

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře

Rychlý a bezpečný nákup:

Reklama: