Vláda Salvadoru vyčlenila 150 milionů dolarů pro Bitcoin

Zprávy a souhrny

Michal Fortýn
Jsem kryptoměnový nadšenec a redaktor, působící na portálu kryptomagazin.cz, rád pracuji s novými technologiemi. Jako gamer rád sleduji herní scénu a zajímám se o propojení herního světa s tím kryptoměnovým. #memelord

Vláda El Salvadoru vyčlenila 150 milionů amerických dolarů pro bitcoinový trust. Desítky milionů dolarů pak šly na rozvoj kryptoměnové infrastruktury a služeb v zemi. Historický den pro Bitcoin se blíží.

Vláda a Bitcoin v Salvadoru

Zákonodárné shromáždění Salvadoru schválilo právní předpisy, které vytvářejí bitcoinový trust. Nový návrh zákona prošel minulý týden, kde bylo 64 vládních činitelů pro a „pouhých“ 14 úředníků bylo proti vytvoření tohoto trustu.

Salvádorská vláda z fondů vyčlenila 23,3 milionů amerických dolarů na podporu instalace a správy kryptoměnových bankomatů podporovaných vládou. Dalších 30 milionů USD bylo určeno k přijetí vládní digitální peněženky Chivo.

K dohledu nad fungováním bitcoinového trustu byla jmenována Development Bank of Salvador. Ačkoliv zákon o Binu má vstoupit v platnost 7. září 2021, napříč Salvadorem se rozohnily protesty proti tomuto zákonu.

Salvádorský zákon o bitcoinech se setkal s vážnou kritikou a skepticismem mezinárodních organizací a občanů. Ministryně hospodářství Maria Luisa Hayem uvedla, že vláda se zaměří na vzdělávání občanů v oblasti kryptoměn. Uvedla také, že existuje možnost navýšení částky bitcoinového trustu.

Prezident země, Nayib Bukele před nedávnem opět zdůraznil, že používání BTC bude pro občany zcela dobrovolné.

„Nikdo nedostane bitcoiny, pokud je nechce. Pokud někdo obdrží platbu v bitcoinech, může se rozhodnout, zda ji místo toho automaticky obdrží v dolarech.“

V době psaní článku se cena BTC pohybuje okolo 51 321 USD dle KMC.

Závěr

Již zítra se z El Salvadoru stane první země na světě, která přijala nejdůležitější kryptoměnu světa jako své zákonné platidlo. Historický den pro krypto je tu. Pokud se adopce Bitcoinu v Salvadoru stane úspěšnou, ostatní země Latinské Ameriky by mohly následovat.

Máte-li jakýkoli dotaz týkající se kryptoměn, neváhejte se přidat do naší diskuzní skupiny na Facebooku. Přidejte se také na náš discord server.

Byl pro vás tento článek přínosný a dobře napsaný?

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 5 / 5. Počet hlasujících 4

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře

Rychlý a bezpečný nákup:

Reklama: