Průzkum: Evropané chtějí regulaci kryptoměn nechat na místních vládách

0
(0)

Zprávy a souhrny

Michal Fortýn
Jsem kryptoměnový nadšenec a redaktor, působící na portálu kryptomagazin.cz, rád pracuji s novými technologiemi. Jako gamer rád sleduji herní scénu a zajímám se o propojení herního světa s tím kryptoměnovým. #memelord

Nedávný průzkum veřejného mínění o regulaci kryptoměn ukázal, že občané zemí EU chtějí, aby kryptoměny regulovaly domácí země a nikoli EU. Průzkumu se účastnilo 31 000 respondentů ze 12 členských států Evropské Unie.

Průzkum: Evropané a regulace kryptoměn

Rozsáhlý průzkum veřejného mínění mezi 12 členskými státy provedla výzkumná společnost Redfield & Wilton Strategies pro Euronews. Celkem se účastnilo 31 000 respondentů z Estonska, Francie, Německa, Řecka, Maďarska, Itálie, Lotyšska, Litvy, Nizozemska, Polska, Portugalska a Španělska.

Průzkum přichází v době, kdy Evropská komise (EK) navrhuje nový zákon o kryptoměnách. Významná část občanů v Řecku (61 %), Německu (34 %) a Lotyšsku (31 %) se domnívá, že Evropská unie příliš zasahuje do ekonomik všech zemí.

Pokud jde o regulaci kryptoměn, naprostá většina respondentů měla pocit, že EU by měla nechat odpovědnost na zavedení regulací místním vládám. V žádné dotazované zemi neexistovala jednoznačná preference finanční regulace vedené Evropskou unií.

V průzkumu byla položena také otázka typu národní měny neboli digitální měny vydané centrální bankou (CBDC). Z jednotlivých zemí pak vykazovaly nejvyšší podporu národní digitální měny Itálie (41 %), Řecko (40 %) a Estonsko (39 %). V průměru 30 % respondentů bylo pro.

Evropská komise ohledně nových pravidel pro kryptoměny zdůraznila:

„Cílem EK je zajistit bezpečnost a digitalizaci pravidle pro spotřebitele v zájmu posílení odpovědné inovace finančním sektoru EU, zejména v případě vysoce inovativních digitálních startupů.“

V době psaní článku se cena BTC pohybuje okolo 52 400 USD dle KMC.

Závěr

Jak se regulace kryptoměn bude podle vás vyvíjet a co si o regulaci kryptoměn ze strany Evropské unie myslíte vy? Celý průzkum výzkumné společnosti Redfield & Wilton Strategies si můžete přečíst pod přiloženým odkazem ZDE. [1]

Máte-li jakýkoli dotaz týkající se kryptoměn, neváhejte se přidat do naší diskuzní skupiny na Facebooku. Nezapomeňte se přidat také na náš nový discord server.

Byl pro vás tento článek přínosný a dobře napsaný?

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 0 / 5. Počet hlasujících 0

Buď první kdo článek ohodnotí

1 komentář

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
1 Komentář
nejstarší
Nejnovější S nejvíce hlasy
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
Mr.N

Tak super. Než se naši buráci vzbudí ve vládě tak bude btc už za mega :))) máme par let čas.

Rychlý a bezpečný nákup:

Reklama: