Cena bitcoinů dnes bleskově padá pod 43 tisíc USD a Salvador kupuje dip

4.5
(15)

Zprávy a souhrny

Kytkahttps://kryptohodler.cz/
Jako první jsem na naše kryptoweby přinesl články z oblasti osobního rozvoje a o různých formách bohatství. Působím jako podpora týmu a nejednou jsem spolupracoval na zlepšení českého Kryptomagazínu, kde jste mé články mohli poprvé najít začátkem roku 2018. Jsem také zakladatelem webu KryptoHodler.

Cenu hlavní kryptoměny dnes zachvátila prudká volatilita, když se jeho cena propadla zhruba na 42 700 USD. Salvador nakoupil levněji pár BTC.

Bitcoin padá v den, kdy ho Salvador povýšil na státní měnu

Volatilita se vrátila na trh s kryptoměnami ve scénáři „buy the rumor, sell the fact.“ Jde o situaci, kdy cena roste před očekávanou novinkou, přičemž následuje pokles ceny, ke kterému dochází poté, co došlo k očekávané pozitivní události. Tak se jeví dnešek pro Bitcoin, který se právě stal oficiální měnou v Salvadoru.

Není možné nyní určit, jaký dopad bude mít situace na důvěru a přijetí Bitcoinu lidmi v zemi, kteří se údajně v řadě případů s kroky vlády neztotožňovali. Poté, co v pondělí dosáhly místní maxima ceny Bitcoinu hodnot severně od 52 800 USD a vše vypadalo dobře, se BTC v úterním obchodování propadá až na 42 759 USD. Salvador jako takový se však zdá být bezstarostný, protože prezident Nayib Bukele koupil dip.

Bukele děkuje MMF za levnější nákup!

Prezident Salvadoru potvrdil, že jeho vláda koupila dip. Během hlubokého výprodeje tak přidává do svých bitcoinových fondů dalších ​​150 BTC.

„Nákup dipu. 150 nových coinů přidáno,“ uvádí Bukele.

Salvador údajně nakoupil levněji díky intervenci MMF, který Bukele viní z dnešních propadů na kryptotrzích. Minuty po zmíněném tweetu buy-the-dip“ Bukele uvedl, že bitcoinová „sleva končí.“ Poděkoval pak také Mezinárodnímu měnovému fondu (MMF) za to, že pomohl zemi „ušetřit milion v tištěném papíře.“

Salvador podle prezidenta při nákupu Bitcoinu jeho vládou dnes ušetřil proto, že MMF má nějakým způsobem prsty v současném prudkém propadu. MMF již dříve vystoupil proti salvadorskému přijetí bitcoinů. Mohla jeho varování či další kroky přispět k záchvatu volatility trhu?

Tak či tak, Salvador nyní drží 550 BTC v hodnotě zhruba 29 milionů dolarů při současných cenách.

Zdá se, že sleva končí

Děkujeme za pokles @IMFNews . Ušetřili jsme milion v tištěném papíře.

Salvador nyní drží 550 bitcoinů.

Závěr

Salvador dnes oficiálně uznal digitální měnu jako zákonné platidlo v kroku, který by mohl mít významné důsledky pro globální přijetí. Cena hlavní kryptoměny však ve stejný den zaznamenala masivní propad o bezmála deset tisíc dolarů. Přidejte se také na náš oficiální discord server.

Byl pro vás tento článek přínosný a dobře napsaný?

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 4.5 / 5. Počet hlasujících 15

Buď první kdo článek ohodnotí

16 KOMENTÁŘE

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
16 Komentáře
nejstarší
Nejnovější S nejvíce hlasy
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře

Rychlý a bezpečný nákup:

Reklama: