Top 10 kryptoměn podle GitHub a Darpal ratingu

0
(0)

Zprávy a souhrny

Existuje velké množství žebříčků, které hodnotí jednotlivé kryptoměny z hlediska tržní kapitalizace, technologie, uplatnění, či popularity mezi uživateli. Nedávno se objevilo nové hodnocení, které má na svědomí webová platforma CryptoMiso.

CryptoMiso postavila své hodnocení na základě počtu příspěvků, tzv. „commits“, které jednotlivé projekty dosáhly na GitHub v kombinaci s Darpal ratingem. Touto metodou de facto měří úroveň aktivity vývojářů pro konkrétní digitální měny.

Žebříček níže zohledňuje pořadí kryptoměn za posledních šest měsíců, které bylo určeno podle výše zmíněné metody.

  1. Komodo (KMD): 3,314 commits

Tržní kapitalizace: 408 milionů USD; 24-hodinový objem: 3, 31 milionů USD

Tato decentralizovaná kryptoměna, která využívá algoritmus Delayed Proof of Work (dPoW) vznikla forkem Zcash-u. Mezi její klíčové vlastnosti patři poskytování komplexního end-to-end blockchain řešení, decentralizované financování a ochrana osobních údajů, které zabezpečuje pomocí metody Zero-Knowledge Proof. Více o této digitální měně a o způsobu, jak s ní generovat pasivní příjem, si můžete přečíst v našem článku: Kryptoměny, které generují pasivní příjem – Komodo

  1. Lisk (LSK): 2,640 commits

Tržní kapitalizace: 1,47 miliardy USD; 24-hodinový objem: 47 milionů USD

Lisk, který vznikl z forku kryptoměny Crypti je open source blockchain platforma, která umožňuje vytvářet DApps (decentralizované aplikace) v programovacím jazyce JavaScript.  Funguje na základě algoritmu Delegated Proof-of-Stake (DPoS), kde chod sítě zabezpečuje 101 masternodů, které jsou volené uživateli sítě.

  1. EOS (EOS): 2,543 commits

Tržní kapitalizace: 15,4 miliardy USD; 24-hodinový objem: 2,34 miliardy USD

EOS je systém založený na technologii blockchain, který stejně jako Lisk poskytuje platformu pro budování rozsáhlých komerčních DApps. Na zabezpečení škálovatelnosti používá protokoly asynchronní komunikace a paralelního zpracování. Hlavním cílem tvůrců bylo dosáhnout vysokého počtu transakcí, které by byly zpracovávané téměř okamžitě. V současnosti jich tato měna dokáže zpracovat až 50 000 za sekundu. Podobně jako výše zmíněný Lisk, i EOS funguje na principu algoritmu Delegated Proof-of-Stake.

Tip: Pokud chcete nakupovat kryptoměny bez poplatků a získat 10 USD za první registraci na Coinbase, podívejte se na tento návod.

  1. Nuls (NULS): 2,305 commits

Tržní kapitalizace: 151 milionů USD; 24-hodinový objem: 16,5 milionů USD

Nuls je blockchain platforma, která se pyšní vysoce přizpůsobivou modulární blokovou infrastrukturou. Cílem developerů této kryptoměny je prolomit technické překážky blockchainu, snížit náklady na vývoj a podpořit používání této technologie v komerční oblasti.

  1. TRON (TRX): 2,305 commits

Tržní kapitalizace: 5,95 miliardy USD; 24-hodinový objem: 531 milionů USD

Tron je decentralizovaný peer-to-peer  protokol, jehož cílem je vybudovat platformu sloužící k distribuci obsahu v rámci odvětví digitální zábavy. Zároveň je jedním z představitelů ekosystému WEB 4.0. Svého cíle chce dosáhnout zejména pomocí odměňování tvůrců za vytváření obsahu na internetu.

  1. 0x (ZRX): 2,102 commits

Tržní kapitalizace: 656 milionů USD; 24-hodinový objem: 11 milionů dolarů

0x je protokol, který ulehčuje obchodování ERC20 tokenů na blockchainu Etherea. Je vytvořený tak, aby sloužil jako základní stavební prvek pro decentralizované aplikace, které fungují jako burzy. Hlavním cílem tvůrců je dosáhnout výrazného snížení transakčních poplatků souvisejících s obchodováním na decentralizovaných burzách.

  1. RChain (RHOC): 1,531 commits

Tržní kapitalizace: 650 milionů USD; 24-hodinový objem: 0,9 milionů USD

Hlavním atributem, na který se kryptoměna Rchain zaměřuje, je škálovatelnost. I díky tomu je aktuálně možné v její síti vykonat až 40 000 transakcí za sekundu. Její základy stojí na klasickém algoritmu Proof-of-stake, přičemž pro tvorbu smart kontraktů využívá programovací jazyk Rholang.

Mohlo by vás zajímat: Nejziskovější kryptoměny roku 2018

  1. Nebulas (NAS): 1,423 commits

Tržní kapitalizace: 360 milionů USD; 24-hodinový objem: 41 milionů USD

V případě této digitální měny se jedná o decentralizovaný vyhledávací nástroj pro blockchainy. Cílem projektu je umožnit uživatelům ochránit své osobní údaje a tím pádem zabránit velkým internetovým společnostem profitovat ze soukromých dat návštevníků.

  1. Republic Protocol (REN): 1,402 commits

Tržní kapitalizace: 41,2 milionů USD; 24-hodinový objem: 3 miliony USD

Republic Protocol je open-source decentralizovaná dark pool obchodní platforma. Jelikož zaznamenává pouze základní aspekt obchodu bez prošetřování konkrétních detailů, umožňuje téměř dokonalé soukromé velkoobjemové transakce.

  1. Olympus Labs (MOT): 1,341 commits

Tržní kapitalizace: 23,4 milionů USD; 24-hodinový objem: 1,8 milionu USD

Olympus Labs je ambiciózní projekt. Jeho cílem je vytvořit robustní decentralizovaný finanční ekosystém založený na blockchainu. Platforma spojuje decentralizované burzy (DEX) použitím více typů smart kontraktů. Nativním tokenem je MOT, který slouží na zaplacení transakčních poplatků v síti.

Závěr

Pokud je pro vás základním kritériem pro investování do kryptoměny aktivita komunity na GitHub, výše uvedený žebříček by vás mohl navést tím správným směrem. Samozřejmostí by však jako při každé investici mělo být důkladné obeznámení se s projektem. K tomu vám může pomoci whitepaper dané kryptoměny. Pokud nevíte, na co se v něm zaměřit, pomůže vám náš článek: Jak analyzovat whitepaper – základ pro vaši investici do kryptoměn.

Zdroj:
btcmanager.com

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 0 / 5. Počet hlasujících 0

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
[ue_partner_posts title="Články našich partnerů" count=2 layout=strip-post-list]

Reklama: