[Souhrn článků] + Šéf portugalské centrální banky považuje kryptoměny za neudržitelné a volá po globální regulaci

4
(1)
Michal Fortýn
Michal Fortýn
Jsem kryptoměnový nadšenec a redaktor, působící na portálu kryptomagazin.cz, rád pracuji s novými technologiemi. Jako gamer rád sleduji herní scénu a zajímám se o propojení herního světa s tím kryptoměnovým. #memelord

Pokud máte málo času a nestíháte si procházet naše články po jednom, zkuste naše večerní shrnutí. Vše důležité, co se událo, najdete zde přehledně na jednom místě. Každý nadpis lze rozkliknout a přejít tak na celý článek.

Zpráva dne

Šéf portugalské centrální banky považuje kryptoměny za neudržitelné a volá po globální regulaci

Mário Centeno, guvernér Banco de Portugal, vyjádřil své obavy ohledně kryptoměn a zdůraznil potřebu globální regulace. Zatímco chválil evropský rámec pro kryptoměny (MiCA), zdůraznil potřebu mezinárodní spolupráce. Když mluvil o krypto aktivech a decentralizovaných financích, Centeno zmínil neoddiskutovatelné riziko jejich neudržitelnosti v dlouhodobém horizontu. [1]

Podívejte se také na náš kalendář akcí, ať vám neunikne žádná kryptoměnová událost.

Analýzy a trhy

Trhy pod lupou: Česko v ekonomické recesi, inflace v USA roste a bitcoin se oklepal z propadu

Poslední zasedání Fedu přineslo na trh jistý druh vystřízlivění. Investory nepotěšil výhled na rok 2024, který bude ve znamení vysokých sazeb. Pokud nepřijde finanční katastrofa a silná ekonomická krize, bude Fed držet sazby nadále vysoko. Tato skutečnost byla příčinou silných výprodejů. Velkou neznámou zůstává, jak se trhy zachovají následující týden.

3. 10. 2023 Analýza – Bitcoin tomuto prodejnímu signálu ještě nečelil, makro se definitivně mění

Bitcoin během předešlých několika dnů mohl býky potěšit. Nakonec se kurz bitcoinu dokázal vymanit z té lokální klesající struktury, což poté rychle vyústilo v akceleraci růstu. Nicméně včera večer trh zase čelil rychlému poklesu, kde vidím jako hlavní důvod růst výnosů na dluhopisovém trhu. Mimo jiné dolarový index pokračuje v posilování. Zkrátka ty podmínky nejsou pro bitcoin příliš příznivé, ale musím uznat, že se hrdinně drží. Otázkou ovšem je, na jak dlouho?

3. 10. 2023 Přehled trhu – Akcie v problémech, bitcoin se pokouší růst. Atraktivita dluhopisů stoupá

Akciový index S&P 500 uzavřel minulý týden negativně poklesem po zveřejnění rostoucí americké inflace. Bitcoin v pátek vyčkával kolem hladiny 27 000 USD a tento týden zahájil růst ke 28 600 USD. Co nás čeká tento týden na finančních trzích?

Aktuální přehled všech kryptoměn můžete sledovat pod přiloženým odkazem ZDE.

Kryptoměny a kryptofirmy

Co se tento víkend stalo v oblasti kryptoměn?

FTX hacker byl zaneprázdněný přesunem finančních prostředků, vláda Spojených států se vyhnula shutdownu, CFTC obvinila čtyři osoby kvůli podvodnému kryptoměnovému schématu a další.

Brazílie zavádí digitální identitu založenou na blockchainu

Brazílie oznámila spuštění nového národního identifikačního programu využívajícího technologii blockchain. Toto nové řešení má za cíl zvýšit bezpečnost a spolehlivost digitální identifikace občanů.

Potenciálně nejlepší nové kryptoměny k možnému nákupu v roce 2023

Ve srovnání s jinými tradičními třídami aktiv, jako jsou akcie a dluhopisy, je kryptotrh stále mladý. Každý den vznikají nové kryptoměny, ale ne všechny jsou tak atraktivní a přitahují tolik pozornosti, že raketově rostou. Na základě trendů tedy můžeme zmínit některé z nejlepších kryptoměn k nákupu, i když nemůžeme předvídat, zda bude mít coin v budoucnu úspěch.

SEC odkládá rozhodnutí o Bitcoin ETF pro společnosti BlackRock, Invesco a Bitwise

Americká Komise pro cenné papíry a burzy zpozdila také společnosti Invesco, Bitwise a Valkyrie.

3 důvody, proč těžaři bitcoinu prodávají BTC – a proč se nejedná o kapitulaci

Analytici trhu s kryptoměnami mají tendenci interpretovat prodej odměn těžařů bitcoinu jako bearish. Na nedávné konferenci Bitmain WDMS však těžaři tuto logiku vyvrátili.

Tohle bitcoin udělal před každým halvingem! – Pravidlo 0.618

V novém youtube videu na kanále Erichu popisuje autor pravidlo 0.618. To vychází z fibonacciho retracementu a dokáže predikovat, co se bude dále dít na časové ose grafu bitcoinu.

MEME dne

meme
Zdroj: Michal Fortyn

Pro další obsah se neváhejte přidat také na náš oficiální server KRYPTOMAGAZIN CZ

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 4 / 5. Počet hlasujících 1

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
1 Komentář
nejstarší
Nejnovější S nejvíce hlasy
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
Jan H.

Ten sef asi nema nakoupeno tak je smutny 😀

spot_img

Zeptej se cokoliv

Ahoj jsem KryptoBot a nejsem člověk. Pokud potřebuješ komunikovat s lidmi, pošli mail na: [email protected] - jinak se mně zeptej na cokoliv a já ti odpovím :)