SEC odkládá rozhodnutí o Bitcoin ETF pro společnosti BlackRock, Invesco a Bitwise

4.6
(10)
Šimon Černík
Šimon Černík
Velký fanoušek Bitcoinu, filmový nadšenec, student vysoké školy v Brně, tvůrce audiovizuálního obsahu.

Americká Komise pro cenné papíry a burzy zpozdila také společnosti Invesco, Bitwise a Valkyrie.

Komise pro cenné papíry Spojených států amerických odložila své rozhodnutí o několika návrzích týkajících se spotových Bitcoin ETF. A to včetně společnosti BlackRock, před očekávaným uzavřením vlády.

Podle samostatných podání z 28. září Komise pro cenné papíry (SEC) odložila také žádosti o spotové bitcoinové ETF společností Invesco, Bitwise a Valkyrie. Analytik Bloomberg ETF James Seyffart očekává, že regulátor cenných papírů odloží také žádosti společností Fidelity, VanEck a WidsomTree.

Zdroj: twitter.com

Poslední zpoždění přišlo o dva týdny dříve. Mnoho žadatelů očekávalo, že se jim regulátor cenných papírů ozve do 16. až 19. října.

Jak to souvisí se shutdownem vlády USA

Seyffart uvedl, že načasování zpoždění souvisí s očekávaným „shutdownem“ americké vlády. K němu by mohlo dojít 1. října, což naruší činnost finančních regulátorů a dalších federálních úřadů v zemi.

Obě komory Kongresu – Sněmovna reprezentantů a Senát – se nedohodly na různých zákonech o financování vládních operací. Aby se Kongres vyhnul shutdownu, musí do 1. října schválit 12 samostatných zákonů o celoročním financování.

Komise pro cenné papíry a burzy (SEC) koncem srpna, kdy se blížil první termín, odložila svazek žadatelů o spotové Bitcoin ETF.

Mezitím se třetí sada termínů pro sedm firem pohybuje kolem poloviny ledna. I ty by mohly být zpožděny. Komise pro cenné papíry a burzy bude muset přijmout konečné rozhodnutí nejpozději do poloviny března.

Pravděpodobnost schválení spotového Bitcoin ETF

Koncem srpna analytik ETF agentury Bloomberg Eric Balchunas odhadl, že pravděpodobnost schválení spotového Bitcoin ETF do konce roku 2023 se zvýšila na 75 % (z dřívějších 65 %).

Jako hlavní důvod zvýšení šancí uvedl jednomyslnost a rozhodnost, s jakou odvolací soud USA rozhodl ve věci soudního vítězství společnosti Grayscale nad SEC.

Balchunas dále zvýšil tyto šance na 95 % do konce roku 2024.

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 4.6 / 5. Počet hlasujících 10

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
spot_img