Tohle bitcoin udělal před každým halvingem! – Pravidlo 0.618

4.8
(9)
Šimon Černík
Šimon Černík
Velký fanoušek Bitcoinu, filmový nadšenec, student vysoké školy v Brně, tvůrce audiovizuálního obsahu.

V novém youtube videu na kanále Erichu popisuje autor pravidlo 0.618. To vychází z fibonacciho retracementu a dokáže predikovat, co se bude dále dít na časové ose grafu bitcoinu.

Na cenových úrovních bitcoinu lze najít určité opakující se vzorce. Mezi takové repetitivní vzorce patří například i čtyřletý cyklus. Ten určuje čtyři cykly vývoje bitcoinu v čase a za hlavní dělící moment těchto fází považuje halving.

Bitcoin – Co je „golden pocket“?

V úrovních fibonacciho grafu existuje tzv. „golden pocket“, která nese se nachází v rozpětí údajů 0.618 až 0.65. Cena bitcoinu tyto úrovně opětovně vyhledává. Zároveň tyto úrovně fungují jako silné rezistence.

Jak se Golden Pocket projevila v prvním cyklu

V tomto grafu je zaznačený halving jemnou vertikální přerušovanou čarou. Golden pocket je zaznačena zlatými linkami a představuje tak hladinu resistence, kterou graf opakovaně navštěvuje. Pravidlo 0.618 spočívá v tom, že graf předpovídá opakované navštívení této cenové úrovně před tím, než cena bitcoinu tuto hranici prolomí.

Z tohoto grafu lze sledovat jen jedno cenové navštívení úrovně 0.618, a to čtyři měsíce před halvingem. Poté se cena pohybovala primárně horizontálně, než přešla do bullish fáze.

Jak se pravidlo 0.618 projevilo ve druhém cyklu

V letech 2014 – 2015 probíhal bear market. Poté přišlo odražení ode dna a následně cena nabrala pozitivní trend. Tento cenový postup byl ovšem zastaven hladinou 0.618, po které se opět odrazil. Důležité však zůstává, že tuto hladinu graf retestoval, a dále než přes golden pocket se doopravdy nedostal. Na tuto cenovou hladinu dosáhl graf opět měsíc před halvingem.

Pravidlo 0.618 v druhém cyklu zaznačená na grafu BTC/USD 1M.

Čeká cenu BTC 50 000 dolarů?

Třetí cyklus se nesl v podobném duchu. Na grafu z let 2018 – 2021 lze vyčíst velmi podobné pohyby a opět se cena BTC dotkla golden pocket pouze jednou.

Nacházíme se v druhé polovině roku 2023. Doufejme, že to nejhorší má cena BTC, pro tento cyklus, už za sebou. Pokud ale víme, že hranici 0.618 cena BTC pravidelně navštěvovala v minulých třech cyklech, lze s ní počítat i v tomto cyklu?

Stát se může vše, každopádně můžeme pouze věštit z křišťálové koule.

Pravidlo 0.618 v nynějším cyklu zaznačená na grafu BTC/USD 1M. Zdroj: youtube.com

To, co přináší do hry pravidlo 0.618, je pravděpodobnost, že se cena vyšplhá na cenovou úroveň okolo 50 000 USD ještě před halvingem v roce 2024. Samozřejmě, jedná se o pravděpodobnosti, které nemusí být naplněny. Každopádně to může alespoň trochu povzbudit HODLery, kteří v těchto pochmurných měsících na trhu ztrácí naděje na další cenový růst BTC.

Zdroje:

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 4.8 / 5. Počet hlasujících 9

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
1 Komentář
nejstarší
Nejnovější S nejvíce hlasy
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
Roman Krypta

S podobnými predikcemi bych byl velmi opatrný a určitě bych na ně nikdy nevsázel. Tuhle teorii znají primárně lidi, co denně obchodují s pomocí botů a pokud se o tom začne mluvit hromadně, budou se chtít popást na retailu a udělají přesně pravý opak.
Navíc jsme ve velmi nejisté době a dokud nebude fungovat finanční stabilita a bude tu otevřená válka, budeme pořád přešlapovat na místě a standardní predikční modely fungovat moc nebudou.
Nicméně Fibonacci ukazuje velmi zajímavou věc – buď jsme jako lidské bytosti svázáni s matematikou podvědomě více, než si uvědomujeme a nebo jsme si prostě vytvořili sebenaplňující se proroctví a v tuhle chvíli si myslíme, že to funguje obecně, nicméně to funguje, protože my to tak chceme a nastavujeme naše boty, obchody, apod. právě k těmto hladinám na základě predikce z technické analýzy.
Bottom line je – věštění z křišťálové koule 🙂

spot_img

Zeptej se cokoliv

Ahoj jsem KryptoBot a nejsem člověk. Pokud potřebuješ komunikovat s lidmi, pošli mail na: [email protected] - jinak se mně zeptej na cokoliv a já ti odpovím :)