3 důvody, proč těžaři bitcoinu prodávají BTC – a proč se nejedná o kapitulaci

5
(5)
Šimon Černík
Šimon Černík
Velký fanoušek Bitcoinu, filmový nadšenec, student vysoké školy v Brně, tvůrce audiovizuálního obsahu.

Analytici trhu s kryptoměnami mají tendenci interpretovat prodej odměn těžařů bitcoinu jako bearish. Na nedávné konferenci Bitmain WDMS však těžaři tuto logiku vyvrátili.

Kryptoanalytici, obchodníci a anonymní vlivní znalci Bitcoinu na X (dříve známém jako Twitter) často interpretují to, co těžaři Bitcoinu dělají se svými odměnami za bloky. Na základě toho se dá usuzovat, kam by se mohla cena Bitcoinu posunout.

Summit digitální těžby Bitmain

Podle této teorie těžaři bitcoinu, kteří posílají odměny na burzy, předznamenávají očekávaný prodejní tlak na cenu aktiva a případně odrážejí nouzi mezi těžaři.

Několik veřejně kótovaných těžařů Bitcoinu zpochybnilo aspekty této metodiky na Světovém summitu digitální těžby Bitmain (WDMS). Ten se konal minulý týden v Hongkongu a jednalo se o panel pořádaný Rayem Salmondem.

Podle Jeffa Pratta, senior viceprezidenta společnosti Core Scientific pro růst a partnerství, „je společnost Core Scientific možná plakátovým dítětem strategie hodl. Vytvořili jsme zásobu 10 000 bitcoinů a vyvezli jsme ji až na vrchol, což pak vedlo k určitým finančním potížím, ze kterých se nyní snažíme dostat. Takže to, co děláme dnes, je, že každý den prodáváme naši produkci Bitcoinů.“

Myslím, že to souvisí s těmito třemi věcmi: Jak a kde můžete snížit náklady, jak a kde zvýšit efektivitu a jaké nové finanční inovace můžete přinést do své pokladny nebo do svých energetických programů. Navíc tak, abyste v podstatě stabilizovali celkovou ziskovost svých společností.

– Jeff Pratt, senior viceprezident společnosti Core Scientific. Zdroj: cointelegraph.com

Další vyjádření účastníků konference

Panelisté Taylor Monnig ze společnosti CleanSpark a Will Roberts ze společnosti Iris Energy souhlasili s Prattem a zmínili, že jejich společnosti také prodávají většinu vytěženého BTC.

„Strategie společnosti CleanSpark byla divoce odlišná, že? Během býčího trhu jsme tedy byli velmi konzervativní, za což jsme sklidili spoustu kritiky,“ řekl Monnig. Prodali jsme Bitcoin až na samém vrcholu za 60 tisíc dolarů, za což jsme také sklidili spoustu nevole. Ale myslím, že všichni tak trochu viděli, že se naše strategie vyplatila. V letošním roce s expanzí, kterou jsme přijali na 9,5 exahashe, a nyní začínáme zvyšovat naši držbu. Tak, jak jste pravděpodobně viděli v posledních několika měsících, kdy je cena Bitcoinu na mnohem nižší úrovni.“ Monnig dodal:

Na býčím trhu jsme zaujali mnohem konzervativnější přístup. Budování v medvědím období bylo mottem uvnitř naší společnosti. A myslím, že v tomto směru budeme pokračovat. Myslím, že se lidé během posledního tržního cyklu hodně naučili, a myslím, že strategii CleanSpark převezme mnoho dalších těžařů, kteří budou pokračovat.

– Taylor Monnig, zdroj: cointelegraph.com

Roberts řekl: Od začátku těžby jsme denně prodávali všechny naše bitcoiny. Náš pohled na věc je takový, že těžba bitcoinů a provoz datových center je zcela odlišný obchodní model než investice do aktiv, jako je bitcoin. Zabýváme se generováním hodnoty pro akcionáře. To, v čem jsme dobří, je provoz datových center a generování peněžních toků pro investory.“ Roberts dodal:

Náš názor je, že ve skutečnosti můžeme generovat větší hodnotu tím, že dnes prodáme bitcoin a vyděláme tento bitcoin plus nějaký zpět v budoucnu. Máme příležitost a možnosti expanze, abychom to udělali. Nebo v určité fázi v budoucnu potenciálně vyplatit dividendu, ať už v hotovosti nebo v bitcoinech.

– Will Roberts, zdroj: cointelegraph.com

Těžaři fungují v těchto podmínkách jako konvertor

Podle spoluzakladatele společnosti TeraWulf Nazara Khana „poslední býčí trh vypadá jako před dvěma životy. Myslím, že všechny přístupy, které jsme tehdy měli, jsou dávno pryč a my jsme je trochu upravili a modifikovali.“ Khan dodal:

Podobně jako někteří další lidé zde, prodáváme každý Bitcoin, který vyrobíme. My v TeraWulfu si v zásadě myslíme, že jsme konvertor. Bereme kilowatthodinu energie, proháníme ji úžasnými ASICy, které vyrábí Bitmain, a na zadní straně vyrábíme hash. Každý den posuzujeme, jak jsme v tomto procesu konverze efektivní. Našim investorům říkáme, že jsme konvertoři, a měříme nás podle toho, jak jsme v tomto procesu konverze efektivní. A to znamená, že každý prodaný bitcoin denně zpeněžíme.

– Nazar Khan, zdroj: cointelegraph.com

Nezapomeňte se také přidat na náš oficiální Discord server KRYPTOMAGAZIN CZ.

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 5 / 5. Počet hlasujících 5

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
spot_img