[Souhrn článků] + ESMA varuje před vysokou obchodní koncentrací na trhu s kryptoměnami

5
(2)
Michal Fortýn
Michal Fortýn
Jsem kryptoměnový nadšenec a redaktor, působící na portálu kryptomagazin.cz, rád pracuji s novými technologiemi. Jako gamer rád sleduji herní scénu a zajímám se o propojení herního světa s tím kryptoměnovým. #memelord

Pokud máte málo času a nestíháte si procházet naše články po jednom, zkuste naše večerní shrnutí. Vše důležité, co se událo, najdete zde přehledně na jednom místě. Každý nadpis lze rozkliknout a přejít tak na celý článek.

Zpráva dne

ESMA varuje před vysokou obchodní koncentrací na trhu s kryptoměnami

Evropský orgán pro cenné papíry a trhy (ESMA) upozornil na nebezpečí vysoké koncentrace na trhu s kryptoměnami, kde přibližně 90 % transakcí s kryptoměnami ovládá pouhých 10 burz. To se děje v době, kdy Evropská unie se chystá zavést regulační pravidla MiCA. Binance má na trhu dominantní postavení, s polovinou těchto transakcí. Přestože taková koncentrace může zvyšovat efektivitu, ESMA vyjadřuje obavy z potenciálního širokého dopadu na finanční ekosystém v případě selhání velké burzy nebo aktiva. [1]

Podívejte se také na náš kalendář akcí, ať vám neunikne žádná kryptoměnová událost.

Analýzy a trhy

Cena bitcoinu se vrátila nad 70 000 dolarů. Rostoucí inflace je pro trhy vážná hrozba

Bitcoin se po průlomu z úvodu týdne cenově stáhl zpátky pod 68 000 dolarů, ale během včerejšího večera došlo k návratu nad 70 000 dolarů. Je to doslova jako na houpačce, což může být hlavně pro mnohé nováčky vskutku matoucí. Není třeba v tom hledat kdovíjaký smysl. Volatilita je na trhu silná, což implikuje dost nepředvídatelný cenový vývoj.

Býčí past na bitcoinu | Zlato je u 2 400 dolarů za unci

V dalším streamu vás Jaroslav Jarolím provede cenovými grafy hned několika nejvýznamnějších trhů. Začneme bitcoinem, kde se čerstvě nepodařil průlom a může to předznamenávat hlubší cenový pokles. Následně si uděláme krátký přehled o altcoinovém trhu. Nevynecháme rozhodně zlato, které se blíží k 2 400 dolarů za unci. Posléze se koukneme na indexy, čínské akcie a těžaře zlata.

10.4.2024 Přehled trhu: Bitcoin klesl zpátky na 69 000 USD. Šéf největší banky varuje před růstem úrokových sazeb

Po nudném začátku týdne nad dnes čeká zveřejnění americké inflace. Očekává se další lehký růst, tím pádem bude na trzích rušno a zvýšená volatilita. Zároveň budou zveřejněny zápisky z posledního zasedání americké centrální banky. Akciové indexy se drží poblíž maxim. Bitcoin včera začal znovu klesat pod 69 000 USD. Zlato formuje nový vrchol 2365 USD za unci a reflektuje přesun centrálních bank od amerického dolaru ke zlatu.

Aktuální přehled všech kryptoměn můžete sledovat pod přiloženým odkazem ZDE.

Kryptoměny a kryptofirmy

VanEck: Ethereum ETF v květnu schválena nebudou

Šéf investiční společnosti VanEck říká, že je nepravděpodobné, že by Komise pro cenné papíry (SEC) příští měsíc schválila spotové ETF na Ethereum.

Miliardář Arthur Hayes předpovídá výrazný cenový pokles bitcoinu v období okolo halvingu

Arthur Hayes předpovídá možný pokles ceny bitcoinu v období halvingu, který proběhne 20. dubna. Tento názor je v rozporu s většinovým býčím sentimentem.

Glassnode: Tržní data odhalují euforickou fázi kryptoměn

Podle nejnovější analýzy společnosti Glassnode se kryptoměnové trhy nacházejí v euforické fázi, charakterizované vysokým přílivem investičního kapitálu a vzestupným trendem v obchodní aktivitě.

Letošní pouhé jedno snížení základní sazby by přineslo 2 % inflaci USA již v roce 2026

Nedávno skončilo březnové zasedání federálního rezervního systému (Fed) a bezprostředně po něm vždy vystoupí předseda Jerome Powell se svým proslovem. V něm opět vyjádřil důvěru v ekonomiku Spojených států a současné zachování plánu na tři snížení základní sazby do konce roku. Ne každý člen komise s tím ale souzní.

Šéf Fedu: Pro bitcoin stále neexistuje žádný odůvodněný případ použití

Prezident a generální ředitel Federální rezervní banky v Minneapolisu, Neel Kashkari, vyjádřil znepokojení z bitcoinu a přednesl obavy spotřebitelů. Zmínil zejména jeho rizika kvůli možným “podvodům, humbukům a zmatkům”.

Cesta bitcoinu k 80 000 dolarům, 5 informací, které byste měli o BTC vědět

Před otevřením Wall Street cena BTC rostla, protože se zdá, že CPI udává tón nadcházejícímu půlení bitcoinu.

MEME dne

meme
Zdroj: Michal Fortyn

Pro další obsah se neváhejte přidat také na náš oficiální server KRYPTOMAGAZIN CZ

Investujte do bitcoinových ETF na platformě XTB

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 5 / 5. Počet hlasujících 2

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
spot_img