VanEck: Ethereum ETF v květnu schválena nebudou

5
(2)

Šéf investiční společnosti VanEck říká, že je nepravděpodobné, že by Komise pro cenné papíry (SEC) příští měsíc schválila spotové ETF na Ethereum.

V rozhovoru pro CNBC z 9. dubna Jan van Eck uvedl, že žádost jeho firmy o spotové Ethereum ETF bude pravděpodobně zamítnuta. Poznamenal, že VanEck byl společně spolu s ARK Invest první, kdo podal žádost o spotové ETF na Ethereum ve Spojených státech. Obě společnosti čekají na konečné rozhodnutí 23., resp. 24. května.

Právní proces probíhá tak, že vám regulační orgány dají připomínky k vaší žádosti, což se také dělo týdny a týdny před Bitcoin ETF. Pokud jde o Ethereum, je ticho.

Jan van Eck

Komentáře společnosti Van Eck přicházejí v návaznosti na dlouhodobou nečinnost SEC ohledně sedmi nevyřízených žádostí o spotové ETF na Ethereum.

Několik komentátorů, včetně hlavního analytika ETF agentury Bloomberg Erica Balchunase, také považují pokračující hrobové ticho mezi regulátorem a potenciálními emitenty fondů za klíčový důvod, proč se květnové schválení ETF zdá být stále méně pravděpodobné. Žádost společnosti VanEck o Ethereum ETF má být finálně rozhodnuta 23. května – jako první ze sedmi emitentů. Grayscale, BlackRock a Fidelity také čekají na schválení.

Experti schválení nevidí

Balchunas snížil své formální šance na schválení ETF do května ze 70 na 35 %. „Jak jsem již řekl, SEC musí dávat připomínky k podání dokumentů, ale to se stále neděje. Mlčení neznamená nic dobrého.” Podobný názor nabídl i jeho kolega, analytik ETF James Seyffart, který uvedl, že nulové komentáře/interakce jsou špatným znamením. Není důvod, aby SEC měsíce nedělala vůbec nic. Hlavně když všichni věděli, že se to blíží.

Spotové Bitcoin ETF společnosti VanEck – který se obchoduje pod tickerem HODL – je páté největší z nově spuštěných 10 fondů. Podle údajů společnosti Farside Investors byl od svého spuštění v polovině ledna svědkem přílivu 461,7 milionu USD. V komentáři k úspěchu bitcoinových ETF van Eck popsal bitcoin jako dozrávající aktivum a dodal, že stále existuje mnoho investorů, kteří se mu chtějí v budoucnu vystavit.

Investujte do bitcoinových ETF na platformě XTB

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 5 / 5. Počet hlasujících 2

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
spot_img