Glassnode: Tržní data odhalují euforickou fázi kryptoměn

5
(4)
Michal Fortýn
Michal Fortýn
Jsem kryptoměnový nadšenec a redaktor, působící na portálu kryptomagazin.cz, rád pracuji s novými technologiemi. Jako gamer rád sleduji herní scénu a zajímám se o propojení herního světa s tím kryptoměnovým. #memelord

Podle nejnovější analýzy společnosti Glassnode se kryptoměnové trhy nacházejí v euforické fázi, charakterizované vysokým přílivem investičního kapitálu a vzestupným trendem v obchodní aktivitě.

Trh v euforii?

Analýza společnosti Glassnode poukazuje na to, že kryptoměnový trh vstupuje do fáze euforie, podpořené čerstvým přílivem investičního kapitálu, připomínajícího spekulativní zájem z roku 2021. Očekávaný halving bitcoinu dodává trhu další optimismus a zvyšuje pravděpodobnost výrazného cenového pohybu.

Bitcoin v roce 2024 pokračuje ve svém působivém růstu, dosahujícím nových rekordních maxim v březnu. Spotový objem obchodování s Bitcoinem prudce vzrostl od ledna, kdy se začaly v USA obchodovat v lednu spotové Bitcoin ETF, přičemž vrchol byl zaznamenán v březnu. Glassnode konstatuje, že trh nyní prochází euforickou fází s výrazným nárůstem realizace zisků.

Podle firmy začala býčí dynamika bitcoinu sílit již v říjnu 2023, kdy trh vstoupil do období vysoké likvidity a volatility. Rok 2024 je pro Bitcoin pozoruhodný silnou poptávkou na spotových trzích.

Příliv a odliv bitcoinu z burz také výrazně stoupl od července 2023, s průměrnými denními toky na burzách ve výši 8,19 miliardy amerických dolarů, což je výrazně více než během vrcholu býčího trhu v roce 2021.

Vzhledem k vysoké likviditě a blížícímu se snížení nabídky bitcoinu, trh je zahalen euforií, signalizující silný býčí trend. Ziskovost největší kryptoměny světa dosáhla v březnu 1,8 %, čímž se vyrovnala vrcholům z roku 2021. To naznačuje, že 1,8% tržní kapitalizace bylo uzamčeno jako zisk během sedmidenního období.

Glassnode předpokládá, že do bitcoinu bude nadále proudit nový kapitál, když každý realizovaný zisk jednoho investora je vyvážen poptávkou kupující strany. Dynamika trhu ukazuje na příchod nových investorů.

V době psaní článku se cena BTC pohybuje okolo 70 587 USD dle KMC.

Závěr

Co si o tom myslíte vy? Jaká je vaše předpověď pro letošní rok? Dejte nám vědět do komentářů nebo na naše sociální sítě. Neváhejte se přidat také na náš oficiální Discord server KRYPTOMAGAZIN CZ pro více informací. Zprávu společnosti Glassnode si můžete přečíst pod přiloženým odkazem ZDE. [1]

Investujte do bitcoinových ETF na platformě XTB

Zdroje:

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 5 / 5. Počet hlasujících 4

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
spot_img