[Souhrn článků] + Bitcoin slaví 11. výročí od prvního halvingu

5
(2)
Michal Fortýn
Michal Fortýn
Jsem kryptoměnový nadšenec a redaktor, působící na portálu kryptomagazin.cz, rád pracuji s novými technologiemi. Jako gamer rád sleduji herní scénu a zajímám se o propojení herního světa s tím kryptoměnovým. #memelord

Pokud máte málo času a nestíháte si procházet naše články po jednom, zkuste naše večerní shrnutí. Vše důležité, co se událo, najdete zde přehledně na jednom místě. Každý nadpis lze rozkliknout a přejít tak na celý článek.

Zpráva dne

Bitcoin slaví 11. výročí od prvního halvingu

Bitcoin zažil svůj první halving před 11 lety, 28. listopadu 2012, kdy se obchodoval za přibližně 12 dolarů. Tento halving přišel téměř čtyři roky po vytěžení prvního bloku Bitcoinu. Po prvním halvingu cena největší kryptoměny světa do roka vzrostla na téměř 1 000 dolarů. Po druhém halvingu došlo v následujícím roce k nárůstu o 350 %, přičemž cena bitcoinu dosáhla téměř 20 000 dolarů v prosinci 2017. Po třetím halvingu v roce 2020 cena kryptoměny dosáhla svého historického maxima téměř 69 000 dolarů v listopadu 2021​​. Příští halving největší kryptoměny světa má proběhnout v dubnu 2024. [1]

Podívejte se také na náš kalendář akcí, ať vám neunikne žádná kryptoměnová událost.

Analýzy a trhy

Analýza: Bitcoin zřejmě čeká korektivní pohyb na 30 000 dolarů, jak hluboko cena klesne?

Bitcoin se skoro měsíc víceméně nepohnul z místa, takže vzrůstají obavy, že se jeho cena může v dohledné době zase podívat o něco níže. Logicky není nic jistého, protože situace na trhu se může vždy, vlivem okolností, dramaticky změnit. Nicméně za současného stavu je vidět, že trh ztratil své momentum.

Trhy pod lupou: Fed nechává investory v nejistotě. Tržby Nvidia explodovaly, cena akcií však klesla!

Zámořské trhy mají za sebou krátký obchodní týden, který přerušila oslava Dne díkuvzdání. To však neznamenalo, že se na trzích nic nedělo. Za zmínku stojí minimálně dvě události: zveřejnění záznamu ze zasedání amerického Fedu a hospodářské výsledky společnosti Nvidia, která je bezpochyby akcií roku 2023.

Aktuální přehled všech kryptoměn můžete sledovat pod přiloženým odkazem ZDE.

Kryptoměny a kryptofirmy

Bitcoin dosáhl nejvyšší ceny za poslední rok a půl

I když graf bitcoinu již od neděle maluje červené denní svíčky, tak v pátek si udělal krátký výlet nad hranici 38 000 USD a kurz tak dosáhl nejvyšší ceny za posledních 18 měsíců. Většina analytiků po této události očekávala korekci až na hladinu kolem 36 500 USD. Zatím jim to docela vychází.

Enormní americký státní dluh má splatnost v příštím roce – Zvyšuje tak tlak na úrokové sazby

V příštím roce se předpokládá splacení téměř třetiny amerického státního dluhu, což vyvolává obavy ohledně dopadu na úrokové sazby. Tento vývoj nastává v době, kdy se Spojené státy potýkají s nárůstem federálního deficitu a čelí dalším finančním výzvám.

Optimismus ředitelů australských kryptoburz: Připoutejte se, býčí trh přijde počátkem roku 2024

Trh již vstoupil do první fáze velké rallye. Počet lidí nakupujících kryptoměny stoupá a začátkem příštího roku by měl zrychlit. Alespoň v tomto duchu se vyjádřili šéfové největších australských kryptoměnových burz.

Hlavní komoditní expert varuje před “vážnou recesí” v USA

Ekonomové a analytici již více než rok bijí na poplach a předpovídají hrozící recesi americké ekonomiky v roce 2024.

Cena bitcoinu roste, může za to vypořádání Binance a naděje na spotové Bitcoin ETF

Cena bitcoinu na konci minulého týdne vzrostla, jelikož kryptoměnová komunita si vyřešení sporu mezi Binance a ministerstvem spravedlnosti vykládá jako pozitivní výsledek.

Jim Cramer přiznává, že se mýlil ohledně Bitcoinu – „Byl jsem unáhlený“

„Vydělal jsem spoustu peněz,” řekl Cramer, který na bitcoinu vydělal, přestože investory nabádal k tomu, aby kryptoměnu prodali.

CryptoQuant: Bitcoin zažívá nový příliv kapitálu

Podle zprávy analytické platformy CryptoQuant, Bitcoin prokazuje rychlý růst, což naznačuje zvýšený příliv nového kapitálu do kryptotrhu.

MEME dne

meme
Zdroj: Michal Fortyn

Pro další obsah se neváhejte přidat také na náš oficiální server KRYPTOMAGAZIN CZ

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 5 / 5. Počet hlasujících 2

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
spot_img