Bitcoin dosáhl nejvyšší ceny za poslední rok a půl

5
(9)
Ing. Kamil Pošvic
Ing. Kamil Pošvic
Nadšenec do krypta, Web3 a technologií. Ve svém portfoliu mám kryptoměny, akcie, drahé kovy, kryptoměnové deriváty a NFT. Primárně se rozhoduji na základě technické analýzy s přihlédnutím k makroekonomickým ukazatelům.

I když graf bitcoinu již od neděle maluje červené denní svíčky, tak v pátek si udělal krátký výlet nad hranici 38 000 USD a kurz tak dosáhl nejvyšší ceny za posledních 18 měsíců. Většina analytiků po této události očekávala korekci až na hladinu kolem 36 500 USD. Zatím jim to docela vychází.

Cena bitcoinu se v pátek odpoledne přehoupla přes hranici 38 000 USD a vydržela tam skoro dvě hodiny. Populární obchodník Skew na sociální síti X zveřejnil analýzu, podle níž za touto cenovou akcí stál pravděpodobně jeden jediný subjekt. Jeho dlouhá pozice již byla uzavřena. Po takové akci asi všichni očekávají příchod korekce v podobě mírného poklesu nebo stranového pohybu.

Cena 39 000 USD se zdá být důležitým milníkem

Další z populárních analytiků, vystupující pod přezdívkou Crypto Tony, označuje hranici 39 000 USD za klíčovou. Jedná se podle něj o hranici, kde začínají dosahovat ziskovosti i obchodníci, kteří nakoupili bitcoin během býčího trhu v roce 2021. Což by mohlo i znamenat, že někteří z nich v ten moment začnou prodávat a vytvoří tak v tomto místě bod zvratu.

Závěr

Technická analýza sice již delší dobu varuje před možným větším poklesem, ale dynamiku trhu aktuálně diktuje makro. Na burzách dochází k poklesům zůstatků bitcoinů. To znamená, že nabídka klesá a logicky lze očekávat rostoucí cenu. Větší pokles nastal po oznámení změn na Binance, ale při pohledu na celý letošní rok je jasně patrný klesající trend. To značí, že lidé nakupují a drží. Musela by přijít nějaká opravdu negativní zpráva, aby lidé začali opět více prodávat.

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 5 / 5. Počet hlasujících 9

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
spot_img