Optimismus ředitelů australských kryptoburz: Připoutejte se, býčí trh přijde počátkem roku 2024

5
(9)

Trh již vstoupil do první fáze velké rallye. Počet lidí nakupujících kryptoměny stoupá a začátkem příštího roku by měl zrychlit. Alespoň v tomto duchu se vyjádřili šéfové největších australských kryptoměnových burz.

Optimistické hlasy sílí

Generální ředitel Independent Reserve Adrian Przelozny se nechal slyšet, že očekává nárůst aktivity na trhu na začátku roku 2024. Aktuálně najímá zaměstnance, aby vybudoval infrastrukturu ještě předtím, než se tak stane.

Děláme prostě všechno pro to, abychom se připravili na býčí trh, protože víme, že když býčí trh přijde, stane se to velmi rychle. Musíte se ujistit, že máte zavedené procesy, lidi a infrastrukturu, abyste to zvládli, až se vaše podnikání přes noc ztrojnásobí.

V podobném duchu se vyjádřila také šéfka společnosti BTC Markets Caroline Bowlerová. Ta zejména vyzdvihla fakt, že během roku se podmínky na trhu staly optimističtějšími.

Myslím, že příští dva roky budou dobré. Připoutejte se. Současný stav, příliv nových uživatelů a nárůst objemů obchodů nadále podporují náš odhad, že se nacházíme v počátečních fázích bull runu.

Dalším optimistou je Tommy Honan, vedoucí produktové strategie ve společnosti Swyftx. Ten uvedl, že jeho burza začala zaznamenávat nárůst nákupní aktivity a rychle se snaží posílit funkce přímého inkasa. To je v poslední době bolavé místo australské krypto scény, protože australské banky velké čtyřky omezily nebo přímo zakázaly vklady na některé burzy.

Honan vyloučil, že by důvodem nárůstu aktivity byl FOMO strach. Místo toho zdůraznil, že trhy se staly atraktivnějšími pro investory, kteří se během medvědího trhu stáhli stranou.

Všechny naše ukazatele v tuto chvíli blikají zeleně. Vidíme, že se na trh vrací značný počet zákazníků po období nečinnosti během medvědího trhu. Trh se probouzí, ale pravdou je, že nikdo neví, v jaké fázi cyklu se nacházíme.

V jaké fázi se trhy nachází?

Výkonný ředitel společnosti Kraken Australia Jonathon Miller se postavil na stranu opatrnosti. Podle něj může být obtížné určit, v jaké fázi se trh nachází.

Panuje mylná představa, že se kryptotrhy nacházejí buď v býčím, nebo medvědím trhu. Ve skutečnosti je mezi těmito dvěma oblastmi velká šedá zóna.

Miller připustil, že ve srovnání s touto dobou v loňském roce existuje spousta důvodů k optimismu. Konkrétně při pohledu na halving Bitcoinu v příštím roce a upgrade Etherea jménem Dencun. Obě události již podle něj začínají budit pozornost institucionálních i retailových investorů.

Rozšiřující se institucionální apetit po kryptoaktivech je často přehlížen. Ano, trhy se v současné době soustředí na podání ETF pro bitcoin a ether, ale v posledním roce jsme zaznamenali oživení zájmu mnoha institucionálních klientů, kteří chtějí mít expozici vůči této rozvíjející se třídě aktiv.

A chybět nemůže ani vyjádření zástupce Binance Australia, Bena Rose. Ten se sice nechtěl vyjadřovat k tomu, zda již nastal býčí trh, ale poznamenal, že v posledních měsících narostl na jejich australské odnoži počet nových registrací a obchodní aktivita. Rose rovněž uvedl, že se Binance Australia zaměřuje na vzdělávání uživatelů a na zajištění toho, aby se uživatelé vyhnuli FOMO nákupům.

Závěr

Není divu, že vzhledem k aktuálním trendům a pozitivním signálům mají oslovení ředitelé ohledně budoucnosti kryptoměn a možného bull runu mnoho důvodu k optimismu. Přestože i já věřím, že situace je příznivě nastavena, raději zopakuji: Svět kryptoměn je nevyzpytatelný, buďte připraveni na cokoli.

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 5 / 5. Počet hlasujících 9

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
1 Komentář
nejstarší
Nejnovější S nejvíce hlasy
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
Čumsem

Ať to jde nahoru, nebo ať to jde dolů, ale hlavně ať už se to někam hýbá. Poslední měsíc je to pěkná nuda… 🙂

spot_img