Jim Cramer přiznává, že se mýlil ohledně Bitcoinu – „Byl jsem unáhlený“

4.9
(9)
Šimon Černík
Šimon Černík
Velký fanoušek Bitcoinu, filmový nadšenec, student vysoké školy v Brně, tvůrce audiovizuálního obsahu.

„Vydělal jsem spoustu peněz,” řekl Cramer, který na bitcoinu vydělal, přestože investory nabádal k tomu, aby kryptoměnu prodali.

Komentátor trhů Jim Cramer tiše přiznal, že se ohledně bitcoinu mýlil. Řekl, že byl unáhlený, když vyzýval investory k prodeji této kryptoměny.

V segmentu svého pořadu CNBC Mad Money z 22. listopadu Cramer odpověděl volajícímu, který se ptal na nákup akcií těžařské společnosti CleanSpark. V odpovědi zaznělo, že každý, kdo má rád Bitcoin, by měl zvýšit svou expozici vůči němu.

Pokud se vám líbí Bitcoin, kupte si ho. To byl vždycky můj názor. A na chvíli se mi zalíbil a vydělal jsem na něm peníze, ale bylo to předčasné.

Jim Cramer, zdroj: cnbc.com

Cramer dodal, že přestože se mu dříve nepodařilo Bitcoin dokonale zhodnotit, na své investici do něj „vydělal hodně peněz.”

Zdroj: youtube.com

Dne 5. prosince 2022 se bitcoin obchodoval za 17 150 dolarů. Cramer tehdy vyzval investory, aby prodali všechny své kryptoměnové investice bez ohledu na cenu. Dále řekl, že „nikdy není pozdě prodat hroznou pozici.” Od té doby cena Bitcoinu vzrostla o 118 %.

Cramersovy předpovědi, spolu s jeho on-again, off-again love-hate vztah s kryptoměnami, se staly populárním meme napříč investičními komunitami. Mnozí poukazují na jeho neuvěřitelnou schopnost dělat nesprávné výroky v klíčových okamžicích.

V srpnu 2022 jeden obchodník s kryptoměnami prohlásil, že zdvojnásobil hodnotu svého portfolia jednoduše tím, že tradoval opačným směrem, než doporučoval Cramer.

O dva měsíce později, 6. října, podal investiční fond žádost o inverzní Cramerovo ETF. Tedy finanční nástroj, který má přinášet výsledky obchodů, které jsou před započtením poplatků a nákladů přibližně opačné než výsledky investic doporučených televizní osobností Jimem Cramerem.

Zdroj: twitter.com

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 4.9 / 5. Počet hlasujících 9

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
5 Komentáře
nejstarší
Nejnovější S nejvíce hlasy
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
Jan H.

Myslite si ze je na to patricne hrdy? 😀

Vojtech

Taky důležitý střípek k zhodnocení aktuální psychologie trhu🙂

Rob

Přátelé, vždyť vy víte, co je Bitcoin, co mu nahrává a naopak neprospívá. Je to poněkud zjednodušené, ale Bitcoin vzniknul jako odpověď na tradiční měnový systém s měnovou politikou v lidské režii. Myslím, že před nákupem Bitcoinu coby investor, hledící do budoucnosti, je potřeba si zodpovědět na jednu velice těžkou otázku: Věřím v současný měnový systém a jeho přežití? Pokud ne, nakupuji Bitcoin a je zároveň potřeba počítat s tím, že na určitě období jeho držení nejspíš vejde do ilegality, pokud bude ohrožovat tradiční systém fiat měn. Fiatové měny se staly zdrojem obrovské moci, které se určitá skupina lidí nebude chtít vzdát. Tahle skupina má vliv na legislativu a má zbraně. Fiat měny (především bankovky) jsou podvodem na lidstvo. Tímto podvodem, který bohužel vidí a vnímá jen málokdo, což je poněkud nepochopitelné, došlo k vygenerování obrovské moci, která ale sama o sobě je nafouknutou prázdnou bublinou. Jakmile fiat ztratí respekt, nastoupí zbraně. Ty zbraně, jejichž vývoj a výroba byly financované fiatem.

Vítězem není nikdo, ale fiat měny stejně musí jít od válu. A především CBDC, které lidem zcela odebírá nárok na soukromí. Musí, ale možná nepůjdou, což je problém. Čím déle nepůjdou, tím více se bude prohlubovat problém. Nic víc, nic míň.

I Bitcoin sám má své problémy. Především mu dýchá na krk tisíce dalších kryptoměn, z nichž některé jsou lepší. A pak je tu Fantom problém. Já tomu tak říkám, protože s ním zde přišel člověk s nickem Fantom. Samotného mě zajímá, jak z toho nakonec Bitcoin vybruslí, ale jednu věc vím jistě: Nemá vůbec žádnou cenu poslouchat tyhle narcistní kelebrity, které vůbec ničemu nerozumí (opravdu ničemu), ale zato vyřvávají svá moudra v televizi nebo nevím kde. Obecně to vypadá, že lidstvo nějaký ideální scénář nečeká, protože už příliš měníme životní prostředí. Obecně forma života, která začne přetvářet své životní prostředí, je ve finální fázi. Ani green deal tomu nepomůže, protože jej generují choré mozky, i když myšlenka je hezká. Nic není černobílé.

Měřit Bitcoin optikou dolaru je naprosto chybné. Hodnota Bitcoinu by se měla měřit třeba proti rýži nebo prostě proti komoditám, které jsou potřeba. Ne proti fiatu. My v bohatších koutech světa máme pořád pocit, že Bitcoin je investicí oproti fiatu, ale je to iluze. Bitcoin je měna. Nic jiného. Ideálním příkladem je Afrika. Tam lidé platí naprosto běžné Bitcoinem věci základních denních potřeb, protože jiné elektronické bankovnictví tam prostě není a oni tuto formu plateb prostě chtějí. El Salvador není nic proti Africe. A my jsme tady převážně úplně mimo. Bylo by dobré otevřít oči…

Poslední editace 2 měsíců před přes Rob
pietro

Robe, díky. VELMI bystré a výstižné shrnutí situace. Třikrát palec nahoru. (reálně samozřejmě jednou). 😀

Poslední editace 2 měsíců před přes pietro
Rob

Moc děkuju za reakci, Pietro!

spot_img