[Souhrn článků] + Bitcoin dosahuje 25měsíčního maxima, L2 tokeny zaznamenávají dvojciferné zisky

5
(2)
Michal Fortýn
Michal Fortýn
Jsem kryptoměnový nadšenec a redaktor, působící na portálu kryptomagazin.cz, rád pracuji s novými technologiemi. Jako gamer rád sleduji herní scénu a zajímám se o propojení herního světa s tím kryptoměnovým. #memelord

Pokud máte málo času a nestíháte si procházet naše články po jednom, zkuste naše večerní shrnutí. Vše důležité, co se událo, najdete zde přehledně na jednom místě. Každý nadpis lze rozkliknout a přejít tak na celý článek.

Zpráva dne

Bitcoin dosahuje 25měsíčního maxima, L2 tokeny zaznamenávají dvojciferné zisky

Cena největší kryptoměny světa dnes překonala úroveň 57 000 amerických dolarů, což způsobilo velký nárůst hodnoty tokenů druhé vrstvy bitcoinu, zejména Stacks (STX) a RSK Infrastructure Framework (RIF), které zaznamenaly až dvojciferné zisky. Současně s růstem bitcoinu byl také zaznamenán nárůst sociální aktivity kolem těchto tokenů. Cena tokenu STX za dnešek vzrostla o více než 25 %, cena RIF vzrostla o více než 14 %. [1]

Podívejte se také na náš kalendář akcí, ať vám neunikne žádná kryptoměnová událost.

Analýzy a trhy

Analýza: Cena bitcoinu posílila na 57 000 dolarů, jenom od začátku roku si připisuje zisk 27 %

Cena bitcoinu v pondělí večer velmi agresivně posílila, což nás konečně dostalo z toho symetrického trojúhelníku, který máte v grafu níže. Na průlom reagovali reakční nakupující, kteří cenu bitcoinu poslali až na 57 000 dolarů.

Analýza: Bitcoin posiluje nad 56 000 dolarů, jak vysoko se cena může dostat?

Bitcoin se obchoduje v blízkosti 52 000 dolarů a osobně očekávám, že brzy uvidíme další pokus o průlom rezistenčního pásma, které se rozprostírá právě kolem zmíněných 52 000 dolarů. Trh se na průlom připravuje více jak 10 dnů, takže výsledek celé této stranové konsolidace bude mít nemalý vliv na budoucí vývoj ceny bitcoinu.

Trhy pod lupou: NVIDIA je nejmocnější akcie na světě, je AI tolik mocná? Výrobci elektroaut už netáhnou

Po šesti týdnech nového roku, kdy trhy stále rostly, to vypadalo, že je toto období u konce. Výhled na letošek mluvil o hranici 5000 bodů pro index S&P 500. Nyní jsme se již dostali nad ni, analytici proto byli nuceni stanovit nový cíl. Většina z nich předpovídá, že do konce roku to bude 5200 bodů. Ti nejodvážnější si myslí, že by index mohl jít až k 5400 bodům. 

Aktuální přehled všech kryptoměn můžete sledovat pod přiloženým odkazem ZDE.

Kryptoměny a kryptofirmy

Cena bitcoinu dosáhla 57 000 USD – zájem o ETF je rekordní

Kurz ceny bitcoinu dnes v noci na chvíli dosáhl hranice 57 000 USD. Prolomil pattern vlajky, který na grafu maloval skoro dva týdny, a pravděpodobně míří k jeho cílové úrovni 60 000 USD. Růstu ceny primárně pomohly včerejší rekordní prodeje spotových ETF. Objem 2,4 miliardy USD tu ještě nebyl.

Bitcoin ETF podněcují byčí trh. Tohle je předpověď ceny bitcoinu založená na teorii George Sorose

Fred Krueger se ve svém býčím výhledu ceny bitcoinu inspiruje teorií reflexivity George Sorose. Ta naznačuje cyklus, v němž zvýšená alokace kapitálu zvyšuje hodnotu bitcoinu díky pozitivnímu sentimentu investorů.

Nadcházející halving bitcoinu může vyhnat těžaře z USA, hrozí pokles cen akcií

Nastávající halving bitcoinu by mohl způsobit pokles cen akcií amerických těžařů kvůli možnému zpomalení růstu ceny bitcoinu. Experti varují, že některé společnosti by se mohly přesunout do zahraničí kvůli nižším nákladům na elektřinu.

Proč Solana obstojí navzdory Ethereum ETF

Ethereum může mít za pár měsíců své spotové ETF, ale Solana má lepší výkon a UX design. Její dominance na trhu je neodvratná.

MicroStrategy nakoupilo dalších 3 000 bitcoinů

Společnost MicroStrategy zakoupila v období od 15. do 25. února dalších 3 000 bitcoinů. Celkově za ně zaplatila 155 milionů amerických dolarů za průměrnou cenu 51 813 dolarů za minci.

Nadcházející halving bitcoinu může vyhnat těžaře z USA, hrozí pokles cen akcií

Nastávající halving bitcoinu by mohl způsobit pokles cen akcií amerických těžařů kvůli možnému zpomalení růstu ceny bitcoinu. Experti varují, že některé společnosti by se mohly přesunout do zahraničí kvůli nižším nákladům na elektřinu.

MEME dne

meme
Zdroj: Michal Fortyn

Pro další obsah se neváhejte přidat také na náš oficiální server KRYPTOMAGAZIN CZ

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 5 / 5. Počet hlasujících 2

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
spot_img