Cena bitcoinu dosáhla 57 000 USD – zájem o ETF je rekordní

5
(17)
Ing. Kamil Pošvic
Ing. Kamil Pošvic
Nadšenec do krypta, Web3 a technologií. Ve svém portfoliu mám kryptoměny, akcie, drahé kovy, kryptoměnové deriváty a NFT. Primárně se rozhoduji na základě technické analýzy s přihlédnutím k makroekonomickým ukazatelům.

Kurz ceny bitcoinu dnes v noci na chvíli dosáhl hranice 57 000 USD. Prolomil pattern vlajky, který na grafu maloval skoro dva týdny, a pravděpodobně míří k jeho cílové úrovni 60 000 USD. Růstu ceny primárně pomohly včerejší rekordní prodeje spotových ETF. Objem 2,4 miliardy USD tu ještě nebyl.

Včera po otevření newyorské burzy (15:30 našeho času) se kurz ceny bitcoinu doslova urval a začal růst. Dosáhl skoro na 55 000 USD a v noci, po otevření hongkongské burzy (3:00 našeho času), se dokonce na chvíli dostal na 57 000 USD. Růst pravděpodobně přímo souvisí s včerejšími rekordními prodeji spotových ETF na bitcoin.

BlackRock kraluje, Fidelity následuje

Z lednových schválených burzovně obchodovatelných fondů (ETF) se profiluje silná Devítka (snad nebude mít podobný osud jako ta Tolkienova). Součet objemů za včerejší den dosáhl 2,4 miliardy dolarů a pokořil tak dokonce i výsledek prvního prodejního dne (2,2 miliardy USD).

Nejlépe si včera vedl IBIT (BlackRock) s objemem 1,29 miliardy dolarů. Daleko za ním následuje FBTC (Fidelity) s 576 miliony USD, ARKB (ARK 21shares) s 276 miliony USD a BITB (Bitwise) s 81 miliony USD. Do objemů nezapočítáváme GBTC (GrayScale), který se stále drží v poklesu. I když včera také zatím nejnižší pokles od schválení transformace (jen 22,4 milionu USD).

Celková tržní kapitalizace kryptoměn překonala 2 biliony dolarů

Ruku v ruce s rostoucím zájmem o kryptoměny roste i jejich tržní kapitalizace. Celkově již překročila 2 biliony USD a vypadá to, že má tendenci dále růst. Úctyhodný nárůst. Ještě v říjnu (v době podání žádostí o spotová ETF) se pohybovala pod hranicí 1 bilionu USD. Nárůst je tak o více než 100 % za necelých pět měsíců.

Zásoby bitcoinu na burzách se tenčí

Ale zůstatky na burzách nám očividně klesají. Všichni nakupují a drží. Uvidíme, jaký bude další vývoj kolem spotových ETF. Minulý týden to již vypadalo na pokles zájmu a dokonce jsme měli jednu denní změnu zápornou.

Včerejší prodeje ale ukázaly, že prodejní síť BlackRock má velkou sílu a dokáže s sebou strhnout dav (jejich objemy přesáhly polovinu těch celkových). Přestane se snad historie opakovat a prolomíme ATH ještě před halvingem?

Investujte do bitcoinových ETF na platformě XTB

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 5 / 5. Počet hlasujících 17

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
spot_img