Analýza: Cena bitcoinu posílila na 57 000 dolarů, jenom od začátku roku si připisuje zisk 27 %

5
(9)
Ing. Jaroslav Jarolím
Ing. Jaroslav Jarolím
Šéfredaktor, vystudovaný ekonom, který našel zálibu v teoretické a investiční ekonomii. Zabývám se i technickou a fundamentální analýzou. Na webu mám na starost hlavně tvorbu analýz, vzdělávacího obsahu, zadávání úkolů a novinek. Téměř vše, co na Kryptomagazinu vyjde, mi projde pod rukama. Především se snažím, abychom čtenáře v klíčových investičních okruzích vzdělávali.

Cena bitcoinu v pondělí večer velmi agresivně posílila, což nás konečně dostalo z toho symetrického trojúhelníku, který máte v grafu níže. Na průlom reagovali reakční nakupující, kteří cenu bitcoinu poslali až na 57 000 dolarů.

Bitcoin je tak vůbec nejvýše od konce roku 2021. Na trhu panuje extrémně pozitivní sentiment a na sociálních sítích to pomalu připomíná velkou oslavu. Řekl bych, že se vrací psychologie, kterou si pamatuji z roku 2021 a to v té ryzí formě. Uvidíme, jak dlouho to vydrží.

Cena bitcoinu si od začátku roku připisuje zisk 27 %

Bitcoin si od začátku letošního roku tak připisuje 27% zisk, čímž si pořád drží místo jednoho z nejvýkonnějších aktiv. Pořád je ale dost pozadu oproti NVIDIA, jejíž akcie od počátku roku posílily o více jak 64 %. Když vezmeme v potaz i minulý rok, bitcoin za tu dobu posílil o 239 %, zatímco NVIDIA o 452 %.

Závěrem: Objemy jsou jedny z nejslabších

Když se podíváme na objemy bitcoinu, napadá mě jedna myšlenka. Už od začátku minulého roku přemýšlím nad tím, proč je mezi cenovým vývojem a objemy taková divergence. Respektive jsou objemy disproporční vůči cenové expanzi. Cena bitcoinu si za únor prozatím připsala zisk přes 32 %, ale objemy obchodů jsou zcela podprůměrné. Jedny z nejslabších za předešlých mnoho let.

Myslím si, že to má asi jedno vysvětlení. Objemy na kryptoměnových burzách přestávají být relevantní. Většina může jít prostě přes OTC a s uvedením ETF na bitcoin, tento trend ještě poroste. Bohužel to vypadá, že se na grafy už možná nebudeme moci spolehnout. Nebo si musíme počkat na index, který právě zahrne i ETF.

Investujte do bitcoinových ETF na platformě XTB

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 5 / 5. Počet hlasujících 9

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
9 Komentáře
nejstarší
Nejnovější S nejvíce hlasy
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
Bart

Pěkně to roste. Podle mě to budou chtít dostat na nové ATH za každou cenu. Kdy jindy když ne teď 🙂

Poslední editace 1 měsíc před přes Bart
ZEF

Ted je potreba aby se hodleri nenechali VTAHNOUT DO FOMO ktere způsobili ETF a chteji z malych a nejmenších hodleru dostat maximum BTC. Hodleri vsech zemi serte na ne!

Fantom

Hodleři, držte své bitcoiny forever a o celou investici nakonec přijdete. Do hry to krásně zapadá. 🙂

Bart

Jakože antifomo? Strach z toho, ze neprodam včas? Tím přece holderi netrpí. I kdyby bylo nové ath, tak stejně neprodaji a trpělivě prožijí další a další pokles a růst, který prostě nakonec vždy zase přijde. K čemu je to dobre už asi ani nokdo neví, jen proste nesmí prodat :).

Jan H.

Přesně tak.

Čumsem

Kde je mých 12k? Teda 32k jsem myslel… 😀

Fantom

Všechno bude 😀

Jan H.

Nebude 😀 budeme se prát 😀

Fantom

Tak možná nebude no, to se teprve uvidí, ale až za hodně dlouho. Během nějakých příštích 30 let bitcoin určitě nezůstane na +/- současné ceně a bude směřovat buď opravdu k tomu milionu za minci a nebo na nulu. Jinak to asi nepůjde no.
A já prostě věřím tomu, že cestou k té konečné nule potká 32k i 12k 😀

spot_img