MicroStrategy nakoupilo dalších 3 000 bitcoinů

5
(7)

Společnost MicroStrategy zakoupila v období od 15. do 25. února dalších 3 000 bitcoinů. Celkově za ně zaplatila 155 milionů amerických dolarů za průměrnou cenu 51 813 dolarů za minci.

Společnost tak zvýšila celkový počet svých bitcoinů na 193 000, které nakoupila za průměrnou cenu 31 544 dolarů za kus. Na sociální síti X to uvedl Michael Saylor, zakladatel a výkonný předseda společnosti.

Oznámení o nákupu přišlo v době, kdy byl účet MicroStrategy na X napaden. Hacker zveřejnil sérii škodlivých odkazů na falešné airdropy tokenů s cílem ukrást finanční prostředky uživatelů. Podle on-chain analýzy uživatele ZachXBT vedlo podvodné sdělení ke krádeži více než 440 000 dolarů.

Poslední nákup MicroStrategy následoval po slibných prognózach vedoucích analytiků agentury Bloomberg. Ti předpokládají, že bitcoinová ETF mohou v příštích dvou letech předstihnout ETF na zlato v množství spravovaných aktiv (AUM).

Podle výzkumné zprávy ze dne 26. února, kterou na X sdílel vedoucí analytik Bloombergu Eric Balchunas a analytik Andre Yapp, úspěšné uvedení bitcoinových ETF signalizuje větší konkurenci pro drahý kov. Podle údajů Farside Investors spotové ETF ve Spojených státech nashromáždily od svého spuštění 11. ledna celkem 5 500 bitcoinů.

Přestože jsou bitcoinové ETF sotva šest týdnů staré, získaly o více než 8 miliard dolarů více než jejich zlaté protějšky, mají již o 40 % více aktiv a mohly by je předstihnout co do velikosti za méně než dva roky.

Eric Balchunas, vedoucí ETF analytik společnosti Bloomberg

Minulý týden Michael Saylor prohlásil, že nikdy nepřestane Bitcoin nakupovat. Dodal také, že nemá v plánu toto aktivum, které je technicky lepší než zlato, nemovitosti a index S&P 500, prodávat.

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 5 / 5. Počet hlasujících 7

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
spot_img