Analýza: Bitcoin posiluje nad 56 000 dolarů, jak vysoko se cena může dostat?

4.3
(14)
Ing. Jaroslav Jarolím
Ing. Jaroslav Jarolím
Šéfredaktor, vystudovaný ekonom, který našel zálibu v teoretické a investiční ekonomii. Zabývám se i technickou a fundamentální analýzou. Na webu mám na starost hlavně tvorbu analýz, vzdělávacího obsahu, zadávání úkolů a novinek. Téměř vše, co na Kryptomagazinu vyjde, mi projde pod rukama. Především se snažím, abychom čtenáře v klíčových investičních okruzích vzdělávali.

Bitcoin se obchoduje v blízkosti 52 000 dolarů a osobně očekávám, že brzy uvidíme další pokus o průlom rezistenčního pásma, které se rozprostírá právě kolem zmíněných 52 000 dolarů. Trh se na průlom připravuje více jak 10 dnů, takže výsledek celé této stranové konsolidace bude mít nemalý vliv na budoucí vývoj ceny bitcoinu.

Aktualizace: Bitcoin překonal 56 000 dolarů

Bitcoin včera k večeru překonal horní hranici zakresleného symetrického trojúhelníku a v noci cena agresivně pokračovala v dalším růstu, díky čemuž cena bitcoinu posílila nad 56 000 dolarů. K otestování rezistence kolem 60 000 dolarů, může dojít klidně každou chvíli.


V době psaní analýzy se bitcoin vyvíjí v rámci symetrického trojúhelníku, což znamená, že průlom může nastat každou chvíli. Nebo naopak může dojít k zamítnutí a tedy poklesu ceny bitcoinu. Vzhledem k tomu, že začal nový obchodní týden a to implikuje příliv nové likvidity, je velmi pravděpodobné, že se vše seběhne velmi rychle. Podotýkám, že uvnitř grafického útvaru není moc místa, takže kurz bitcoinu nemá již kam uhnout. A právě nyní asi dochází k pokusu o průlom. Člověk tu analýzu ani nestihne dopsat.

Bitcoin dospívá, protože nejde o nejvíce spekulativní aktivum

Ještě než se podíváme na týdenní graf, rád bych vám ukázal přiložený graf, který jsem dával na svůj twitterový účet. Z grafu vyplývá, že bitcoin postupně dozrává. Tím myslím, že už nejde o nic extrémně spekulativního. Jelikož spekulativní aktiva jsou ohromným středem pozornosti a koncentrace investic, což je samozřejmě doprovázeno velkou volatilitou.

Bitcoin se obecně vzato chová vskutku „spořádaně“. Sice dokáže během pár týdnů posílit o velká čísla, ale prismatem posledních let vývoj odpovídá stejné dynamice, kterou lze sledovat na akciovém trhu. Právě umírněnější vývoj je z dlouhodobého hlediska velkým plusem, protože je bitcoin, jako investiční aktivum, mnohem více přijatelnější pro širší okruh investorů. Bitcoin pomalu směřuje k větší stabilitě. Zas na druhou stranu, nebude to taková zábava.

Bitcoin posiluje nad 52 000 dolarů

Prismatem týdenního grafu byl minulý týden opravdu klidný. Akorát se konsolidovalo pod rezistencí. Když je týdenní zavírací cena pod jakoukoliv rezistencí, je potom nemálo pravděpodobné, že se minimálně dočkáme dalšího pokusu o průlom.

Za předpokladu, že trh je ve stabilním býčím trendu. Jelikož předpokládáme, že trh je prostě přítel všech kupců. Aby se situace změnila, muselo by dojít k agresivnímu zamítnutí růstu. Jako před více jak měsícem, což však příliš nezafungovalo a cena bitcoinu pokračuje v dalším růstu.

Bitcoin za relativně krátkou dobu posílil o velká čísla a hybnost trhu evidentně zeslábla. Týdenní RSI je navíc stále v dost extrémních hodnotách. Aktuálně indikátor ukazuje skoro 82 bodů. Připomínám, že na RSI je velká medvědí divergence. Dokonce je i na histogramu MACD. Trh má logicky příležitost divergence zneplatnit, ale vzhledem k jejich velikosti, je větší pravděpodobnost, že se časem uplatní.

Závěrem: Jak vysoko může cena bitcoinu vyšplhat?

Jestli se cena bitcoinu udrží nad 52 000 dolary, respektive se potvrdí průlom rezistence, další cílová hladina se nachází na 60 000 dolarech. To jsou cenové úrovně, které jsou blízko od historického maxima z konce roku 2021.

Připomínám, že trh je lidově řečeno přepálený a proto je krajně rizikový. V tom smyslu, že může nastat agresivní cenový propad jako v první polovině ledna.

Investujte do bitcoinových ETF na platformě XTB

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 4.3 / 5. Počet hlasujících 14

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
1 Komentář
nejstarší
Nejnovější S nejvíce hlasy
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
Alfred

Vždycky jsem prodal když nejste tady strašili,jak to padne a celkově minus tak 250 k raději neinvestovat nebo spíše nekoukat na vaši stránku nevíte vůbec nic kde je to otestování 36k kde je ten pád na 16-12 ,víte pěkné prd vaše stránka je absolutně o ničem.radeji budu držet Fiat než tahle bublina splaskne na nulu.

spot_img