Bitcoin ETF podněcují byčí trh. Tohle je předpověď ceny bitcoinu založená na teorii George Sorose

3.5
(11)
Šimon Černík
Šimon Černík
Velký fanoušek Bitcoinu, filmový nadšenec, student vysoké školy v Brně, tvůrce audiovizuálního obsahu.

Fred Krueger se ve svém býčím výhledu ceny bitcoinu inspiruje teorií reflexivity George Sorose. Ta naznačuje cyklus, v němž zvýšená alokace kapitálu zvyšuje hodnotu bitcoinu díky pozitivnímu sentimentu investorů.

Na rozdíl od ETF na zlato může jedinečná dynamika trhu s bitcoinem vést k většímu pronikání vlivu ETF na jeho cenu. Rychlá adopce bitcoinových ETF spolu s výrazným přílivem investorů upřednostňujících Bitcoin před zlatem signalizuje změnu zajišťovacích strategií mezi investory.

Zdroj: twitter.com

Trend tak naznačuje rostoucí popularitu bitcoinu jakožto zajištění proti inflaci. To by mohlo zpochybnit tradiční roli zlata v investičních portfoliích.

Ačkoli cenu bitcoinu mohou přímo ovlivnit různé faktory, stupňující se zájem institucí o bitcoinové ETF předznamenává optimismus a vyhlídky na dlouhodobý růst jeho hodnoty.

Předpověď ceny bitcoinu

Bitcoin se obchoduje nad úrovní 55 000 dolarů. I přes drobný retracement si kryptoměna udržuje pozici nad klíčovými úrovněmi podpory, což naznačuje optimistický sentiment investorů.

V dnešních ranních hodinách cena největší kryptoměny světa prudce vyskočila o několik procent, kdy tak překonala důležitou úroveň 56 000 amerických dolarů. Aktuálně se cena BTC pohybuje okolo 55 708 USD.

Za dnešním prudkým růstem ceny stojí překonání zcela nového vrcholu v objemu obchodování s novými Bitcoin ETF fondy. Dokonce IBIT společnosti BlackRock tvořil více než 50% denního objemu obchodování, přičemž také překonal svůj rekord.

Prozkoumejte ETF na platformě XTB

Zdroje:

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 3.5 / 5. Počet hlasujících 11

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
spot_img