[Souhrn článků] + Držení bitcoinu na Coinbase dosahuje nejnižší úrovně od roku 2015

5
(1)
Michal Fortýn
Michal Fortýn
Jsem kryptoměnový nadšenec a redaktor, působící na portálu kryptomagazin.cz, rád pracuji s novými technologiemi. Jako gamer rád sleduji herní scénu a zajímám se o propojení herního světa s tím kryptoměnovým. #memelord

Pokud máte málo času a nestíháte si procházet naše články po jednom, zkuste naše večerní shrnutí. Vše důležité, co se událo, najdete zde přehledně na jednom místě. Každý nadpis lze rozkliknout a přejít tak na celý článek.

Zpráva dne

Držení bitcoinu na Coinbase dosahuje nejnižší úrovně od roku 2015

Držba největší kryptoměny světa na Coinbase dosáhla nejnižší úrovně za posledních devět let, což je trend, který odráží rostoucí tendenci uživatelů přesouvat svá aktiva mimo tuto centralizovanou platformu. Podle nedávné zprávy společnosti CryptoQuant, během minulého víkendu velryby přesunuly z Coinbase BTC v hodnotě téměř jedné miliardy amerických dolarů, s transakcemi v rozmezí od 45 milionů do 171 milionů dolarů. [1]

Podívejte se také na náš kalendář akcí, ať vám neunikne žádná kryptoměnová událost.

Analýzy a trhy

Analýza: Bitcoin bojuje o 52 000 dolarů, čeká trh korektivní pohyb o 20 %?

Bitcoin ukončil další týden a můžu říct, že týdenní svíce vypadá pro býky nadějně. Týdenní zavírací cena se nachází kolem 52 000 dolarů, kde se právě nachází jedna z důležitých rezistencí. K průlomu určitě nedošlo, ale kurz bitcoinu se u odporu aktivně drží. Respektive v blízkosti řečené úrovně dochází k zajímavé přetahované. Zcela objektivně ale hybnost slábne, takže je podle mého názoru dost velká vyhlídka, že se tentokrát vytváří lokální vrchol.

Trhy pod lupou: Buffett víc prodává než nakupuje. Ani špatná inflace akciové trhy nezastavila v růstu. Retailoví investoři nakupují, zatímco insideři akcie prodávají.

Od prosince jsme svědky neustálého růstu trhů. Ve všech zprávách, ať dobrých nebo špatných, mají trhy tendenci vidět jen to pozitivní. Pokud přijde opravdu zlá zpráva jako lednová americká inflace, trhy klesají pouze jeden den. Investoři tento miniaturní pokles vidí jako příležitost k nákupu a toto malé dno vykoupí, takže trhy rostou dál. Právě to jsme mohli sledovat uplynulý týden.

Nový komoditní král? Cena kakaa rekordně roste 

Zemědělské plodiny jakožto investiční instrument jsou často přehlíženy. Nicméně poslední měsíce byly pro zemědělské plodiny obdobím nevídaného růstu — mnohé z nich rostly za poslední rok o více než 100 % a cena futures na kakao dokonce překonala i růst některých velkých technologických společností.

Nejlepší zlaté akcie pro únor 2024 s vysokou dividendou a stabilním růstem zisku

Zlato patří mezi nejstarší investiční aktiva v historii. Někteří investoři na zlato nedají dopustit, zatímco jiní jím pohrdají. Ale málokdo by popřel, že žlutý kov hraje na trzích jedinečnou roli a nabízí uchování hodnoty, která je jiná než u téměř jakéhokoli jiného aktiva.

Aktuální přehled všech kryptoměn můžete sledovat pod přiloženým odkazem ZDE.

Kryptoměny a kryptofirmy

Cena bitcoinu patrně nedosáhne nového ATH před halvingem

Pro investory je lákavé začít se k bitcoinu stavět optimisticky, zvláště po 91% růstu během pouhých čtyř měsíců. Současné ocenění kryptoměny na 1 bilion dolarů jej řadí mezi deset největších obchodovatelných aktiv na světě. A to i před světoznámou společnost Berkshire Hathaway miliardáře Warrena Buffeta, jejíž tržní kapitalizace činí 880 miliard dolarů.

Bitcoin se dnes připravuje na proražení 52 400 USD, analytici již ale vyhlíží propad

Na čtyřhodinovém grafu kurzu ceny bitcoinu se nám tvoří pattern pravoúhlého trojúhelníku. Ten lze brát jako býčí signál a s ohledem na blížící se dosažení vrcholu lze dnes očekávat průlom. Podle některých analytiků můžeme tento týden očekávat až 55 000 USD. Co ale přijde potom? Poroste cena bitcoinu stále dál?

Bitcoin je nyní v těchto pěti fiat měnách na historických maximech

Držitelé bitcoinu se ve Spojeném království stále více přibližují rekordní ceně BTC, zatímco Japonsko a Turecko vstupují do cenového objevu. Bitcoin dosahuje nových historických maxim vůči fiat měnám. Jeho další pokořená měna by však mohla být obzvláště velkou rybou.

ARK Invest prodal další akcie Coinbase

Společnost ARK Invest pod vedením přední zastánkyně bitcoinu Cathie Wood prodala značnou část akcií Coinbase těsně před zveřejněním kvartálních výsledků této známé kryptoburzy.

CryptoQuant: Jak moc velký vliv mají na cenu bitcoinu nedávno schválené ETF?

V poslední době došlo k významnému nárůstu hodnoty bitcoinu, což lze podle nedávno zveřejněné zprávy společnosti CryptoQuant přičíst právě nedávno schváleným spotovým Bitcoin ETF.

MEME dne

meme
Zdroj: Michal Fortyn

Pro další obsah se neváhejte přidat také na náš oficiální server KRYPTOMAGAZIN CZ

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 5 / 5. Počet hlasujících 1

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
spot_img