Bitcoin se dnes připravuje na proražení 52 400 USD, analytici již ale vyhlíží propad

4.8
(20)
Ing. Kamil Pošvic
Ing. Kamil Pošvic
Nadšenec do krypta, Web3 a technologií. Ve svém portfoliu mám kryptoměny, akcie, drahé kovy, kryptoměnové deriváty a NFT. Primárně se rozhoduji na základě technické analýzy s přihlédnutím k makroekonomickým ukazatelům.

Na čtyřhodinovém grafu kurzu ceny bitcoinu se nám tvoří pattern pravoúhlého trojúhelníku. Ten lze brát jako býčí signál a s ohledem na blížící se dosažení vrcholu lze dnes očekávat průlom. Podle některých analytiků můžeme tento týden očekávat až 55 000 USD. Co ale přijde potom? Poroste cena bitcoinu stále dál?

Populární obchodník Titan of Crypto na sociální síti X potvrdil předpokládaný cíl 55 400 USD. Vychází z vývoje týdenního grafu bitcoinu. Díky uzavření poslední svíčky nad 50 900 USD se potvrdila extrémně býčí nálada a tento týden předpokládá další růst.

Ne každý ale očekává růst bitcoinu

Čím dál více analytiků ale varuje před přepáleným trhem. Credible Crypto vysvětluje, že i přes velký příliv do spotových fondů na bitcoin (ETF) nemůže cena růst navždy. Čím větší máme růst, tím větší pak přijde pád a naopak.

Dokonce i Michaël van de Poppe ukazuje na čistém grafu, že je sice rozhodně býčí, ale i mírně přehřátý. Předpokládá blížící se korekci a bere jí jako prostý návrat do reality.

USA včera slavili, uvidíme jak budou dnes obchodovat

Včera byl ve Spojených státech svátek (Výročí narození George Washingtona), takže nelze úplně vážně brát informace z trhů. Prodeje spotových ETF neběžely a můžeme se jen domnívat, jak se bude situace dále vyvíjet. Pattern trojúhelníku může být brzy potvrzen nebo i vyvrácen. Osobně počkám do odpoledního otevření newyorské burzy a pak uvidím. Zatím stále držím otevřené krátké pozice z minulého týdne a vyčkávám.

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 4.8 / 5. Počet hlasujících 20

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
8 Komentáře
nejstarší
Nejnovější S nejvíce hlasy
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
Bart

Jj, taky si myslím, že 55 bude. Je i slušná šance, že padne ath. Ale víc toho nebude, resp je to vzhledem k těžké době víc než se dalo čekat. Ale právě proto, že mnoho lidu má ocekavani přehnaná jsme kde jsme. Kdyby byli všichni pragmatici, tak se to nikdy neodrazilo. Stále je dost sponzoru, kterým nevadí, že si jiní vyberou jejich pemize a pošlou to cele nakonec zase dolů :).

Jindra

A nebo pragmatici chtějí část svého majetku mít v něčem jiném než FIAT měnách, které se tisknou jak na běžícím pásu. Aby spíš BTC nebyl jednou z cest jak “těžkou dobu” překonat.

Čumsem

Když tomu lidi budou věřit, stane se to. Když ne, nebude to fungovat.

Aneb BTC = náboženství na steroidech 😀 😀

Bart

Hodně záleží, co.je a bude těžká doba. Pokud bude plosne ekonomicky zle, tak lidi začnou krypto vybírat a cena se velmi rychle propadne také. Takže jako obvykle pomůže jen těm prvním, co vyberou, prodají, zuzitkuji včas.

Pokud by se stalo něco horšího, tak vám jistě systém neumožní vaše koiny vybrat nebo vás donutí je odevzdat. Nebo je rovnou zakáže, což samozřejmě dostatečne autokrqticky systém dokáže velmi.snando udělat přes cenzuru internetu.

Když bude opravdu zle, tak první co nebude fungovat jsou moderní technologie. A kryptomeny nevyjímaje.

Takže tento názor je sice zajímavý, ale určitě ne pragmaticky 😉

Bart

A to jsem ještě zapomněl na spotřebu elektřiny u pow. Ve zle době jistě bude problém se zdroji. A tak i kdyby dal byl internet, jak ho známe, tak nebude nejspíš dávat smysl těžit z energeticko ekonomických důvodů. Pak se může třeba stát že vytržení bude extrémně drahé a nebo bude trvat neúměrně dlouho.

Prostě kryptomeny jsou fajn do fajn doby. Ve špatné době jsou příliš techlogicky složité, závislé na internetu a energeticky náročné. Takže nemaji bohužel šanci. Užijme si je v dobré době svobody a doufejme, že nám to takhle dlouho vydrží.

Jindra

Tak to jsme si hodně nerozuměli. Já jsem “těžkou dobou” myslel třeba zhoršení ekonomických ukazatelů. Nemluvil jsem o apokalypse. Během apokalypsy nebude fungovat víc věcí (internet, BTC, FIAT, mobily, zdravotní systém aj.), ale neznamená to, že teď přestanu používat/věřit internetu, BTC, FIATu, mobilům, zdravotnímu systému…
A k tomu zabavování coinů státem… ano stát mně asi v extrémní situaci může donutit k ledasčemu od zbavení svobody až po konfiskaci nemovitosti, ale nic z toho není důvod proč by dneska někdo neměl vlastnit coiny, nemovitost, akcie atd.
A v neposlední řadě pokud by třeba šlo o lokální konflikt, kdy člověk bude unikat z nebezpečné země, tak právě BTC je jedna z mála hodnot, kterou člověk přenese jen v hlavě (stačí si pamatovat 12 slov), narozdíl od zlata, hotovosti, které vám sebere první guma s flintou na kterou narazíte.

Bart

Jj, já to chápu, nicméně jsou i věci mezi apokalypsou a ekonomickými problémy. Proto jsem se to snažil trochu rozdělit podle špatnosti nastalé situace.

Pokud se významně zhorší ekonomické ukazatele, tak půjde krypto logicky dolů, zatím to tak i vždy bylo v reakci na ruzne problémy typu kovid, válka na UK atp. A to vlastně ještě nic hrozného nebylo, presto ty propady byly pomerne hluboke. Je to hned první, co jsem psal. Při větších globálních ekonomickych problémech hrozí, že se to muze vysypat úplně.

Souhlas, že na útěk od nas jinam to může být dobré, pokud by zbytek sveta zustal relativne v pohode. Pokud teda člověk v tom stresu nezapomene hesla :).

Jinak fiat měna funguje i ve válce, stejne jako zlato. Může mít jinou hodnotu, ale zatím v minulosti nenastala úplně situace, kdy by fiat přestal fungovat zcela. Ale že nikdo nekoupí btc nebo to technicky nepůjde si dovedu docela dobře představit.

Čumsem

JJ. Bude to chtít pár těžebních farem i mimo Zemi, napřed na oběžnou dráhu, pak Měsíc, Mars atd… Akorát zpoždění signálu mezi Marsem a zemí je už v řádu minut… sakra.. to asi nebude fungovat 😀 .

spot_img