ARK Invest prodal další akcie Coinbase

4.9
(8)

Společnost ARK Invest pod vedením přední zastánkyně bitcoinu Cathie Wood prodala značnou část akcií Coinbase těsně před zveřejněním kvartálních výsledků této známé kryptoburzy.

Ze čtvrtečního podání společnosti vyplývá, že ARK Invest prodala akcie Coinbase v hodnotě 34.3 milionu dolarů ze tří svých fondů, a to ARK Innovation ETF (ARKK), ARK Fintech Innovation ETF (ARKF) a ARK Next Generation Internet ETF (ARKW). Prodej se uskutečnil souběžně s prudkým nárůstem ceny akcií Coinbase, která po zveřejnění zprávy o hospodaření společnosti vzrostla o 11 %.

Zdroj: x.com

Ark Invest pokračuje v prodeji akcií Coinbase

V prosinci loňského roku Ark Invest prodal akcie Coinbase v hodnotě 49,2 milionu dolarů, což představuje jednu z jeho největších prodejů od července, kdy se zbavil 480 000 akcií v hodnotě 50,5 milionu dolarů. Stejně tak společnost v březnu minulého roku prodala 160 000 akcií v hodnotě 13,5 milionu dolarů.

Prozkoumejte akcie na platformě XTB

Cathie Wood, proslulá svým býčím postojem k bitcoinu a dalším kryptoměnám, je významnou osobností v oblasti kryptoměn. Rozhodnutí její firmy prodat akcie Coinbase by mohlo mezi investory vyvolat pozdvižení, vzhledem k pozitivní zprávě o výsledcích a nedávnému prudkému růstu ceny bitcoinu. Je však důležité poznamenat, že ARK Invest má dynamickou investiční strategii a neustále upravuje své portfolio na základě aktuálního stavu trhu a výhledu firmy.

Coinbase vykázala čtvrtletní zisk

Společnost Coinbase nedávno oznámila svůj výsledek za čtvrté čtvrtletí roku 2023, ve kterém vykázala zisk ve výši 273,4 milionu dolarů. K srovnání, ve stejném období předchozího roku skončila společnost ve ztrátě 557 milionů dolarů. Kvartální výsledek hospodaření přichází po nedávném schválení spotových bitcoinových burzovně obchodovaných fondů, což vyvolalo zvýšený zájem o trh s kryptoměnami.

Schválení zmíněných ETF vedlo ve čtvrtém čtvrtletí minulého roku k výraznému růstu ceny bitcoinu. To přispělo k 64% nárůstu příjmů z poplatků společnosti Coinbase, které dosáhly 529,3 milionu dolarů. Burza se sídlem v San Francisku přičítá návrat k ziskovosti prudkému růstu cen kryptoměn a zvýšenému zájmu o svůj stablecoin USDC. Nedávno burza představila novou televizní reklamu, která zesměšňuje měnu Spojených států amerických.

Zdroj: x.com
Zdroje:

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 4.9 / 5. Počet hlasujících 8

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
spot_img