[Seriál]: Kryptoměny, které generují pasivní příjem – KuCoin

0
(0)

V předcházejících částech našeho povídání o kryptoměnách, které vám budou generovat pasivní příjem, jsme si vysvětlili, jakým způsobem funguje algoritmus Proof of Stake (PoS), ukázali si, jak lze vydělávat s Dash, Neo a First Crypto ETF tokeny. A dnes přichází na řadu KuCoin.

Základy KuCoin a krátký výlet do historie

KuCoin je burza umožňující obchodování s kryptoměnami. Tým zakladatelů se dal dohromady už v roce 2011, kdy se pustil do prvních výzkumů v oblasti blockchain technologie. Následně v roce 2013 vytvořil platformu, která vyústila ve spuštění burzy v polovině roku 2017. Za relativně krátký čas se vývojářům podařilo implementovat Kucoin Bonus Plan, zařadit nové měnové páry a vytvořit mobilní aplikace pro Android i pro iOS.

I díky těmto krokům si dokázala rychle vybudovat dobré jméno u renomovaných společností jako jsou GFSecurities, Ant Financial, Youling, Jianbang Communication a iBOX PAY.

Kromě nejznámějších digitálních měn se KuCoin zaměřuje také na altcoiny, kterých má ve své nabídce více než 70. Pro své uživatele nabízí mnoho zajímavých výhod. Tradeři ocení především nízké poplatky, hodleři zase jistou formu dividend, které tato burza nabízí. My se v dnešním díle o kryptoměnách, které generují pasivní příjem, zaměříme právě na tuto druhou nabídku.

Kucoin token a jeho ICO

Kucoin token (KCS) je dencetralizovaná měna založená na bázi Ethereum. ICO této mince proběhlo ve třech etapách. V první fázi se uvolnilo 35 procent tokenů, které drží zakladatelé platformy. Druhá fáze nabídla 15 procent převážně pro angel investory (andělský investor = individuální obdoba organizací poskytujících venture kapitál) a zbylých 50 procent bylo k dispozici pro všechny uživatele.

Pokud je již řeč o ICO KuCoinu, je důležité dodat, že zakladatelé i angel investoři jsou smluvně vázáni ohledně prodeje jejich tokenů. Dohoda zní, že zakladatelé mohou prodat své mince nejdříve 2. září 2018 a angel investoři nejdříve až o rok později, tedy 2. září 2019. Tokenů zakoupených během třetí fáze ICO (veřejnosti) se tato podmínka netýká a mohou být obchodovatelné kdykoli.

Jak vydělávat s KuCoin

Burza KuCoin nabízí vskutku zajímavý benefit, kterým je proces vyplácení dividend, přičemž tento systém je opravdu velice jednoduchý. Nepotřebuje žádné komplikované peněženky, není nutné mít zprovozněn masternod, uskutečňovat určitý minimální počet transakcí, ani mít nastudované principy algoritmu Proof of Stake (PoS). Stačí vám jen držet KCS na burze – hodlovat. Každý, kdo jich drží na burze alespoň 6, má nárok na KuCoin Bonus.

Tento stimulační bonus je tvořen polovinou všech obchodních poplatků, které si tato obchodní platforma účtuje. Bonus je vzhledem k množství držených KCS následně adekvátně rozdělen mezi jeho držitele.

Mohl by vás zajímat náš článek jak používat burzu KuCoin

Kolik reálně vydělám

Momentálne vám jeden KCS vygeneruje přibližně 0.002 dolaru denně. Při investici cca 1000 EUR a koupi 500 KCS tokenů, získáte denně 0.1613 dolaru. Ročně se jedná o necelých 60 dolarů. Pro konkrétní přepočet můžete použít kalkulačku, kterou naleznete pod tímto odkazem.

Možné budoucí investory do tohoto tokenu bych rád upozornil na dva velmi významné fakty:

  • Je třeba si uvědomit fakt, že je burza na trhu ještě relativně krátce. Čím více bude mít uživatelů, vím více transakcí se na ní uskuteční. Z toho plyne jednoduchá rovnice: více transakcí = více poplatků a tím pádem i vyšší zhodnocení v podobě výše popsaného bonusu. To, že dnes získáte za 1 KCS pouze mizivé centy neznamená, že v budoucnu to nemůže být celkem zajímavý pasivní příjem.
  • Na druhé straně je třeba mít na paměti, že burza garantuje 50% bonus zatím jen do konce března 2018. To, jakým způsobem a jestli vůbec se jeho výše změní, zatím není známo. Co ale garantováno je, je fakt, že jeho výše neklesne pod 15%.

Tip: Pokud chcete nakupovat kryptoměny bez poplatků a získat 10 USD za první registraci na Coinbase, nabízíme vám k prostudování tento návod.

Sumář :
Název: KuCoin Shares
Kód měny: KCS
Vznik: 2017
Supply: 181,043,076 KCS
V oběhu: 91,043,076 KCS
MARKET CAP: 241 milionů USD

Závěr

I když je burza KuCoin na trhu relativně krátce, od začátku nabízí zajímavé benefity a je jen na investorech, jestli se rozhodnou je využít. Každopádně si myslím, že tato platforma má poteciál pro růst a jak jsem v článku upozornil, čím více obchodů zprostředkuje, tím vyšší pasivní příjem si můžete vygenerovat.

Pokud vás náš seriál oslovil, napište nám názor do komentářů, přidejte případně tip na oblasti, které vás zajímají a určitě si nenechte ujít i další část o PoS kryptoměnách, kterou pro vás již chystáme a brzy uveřejníme na stránkách našeho kryptomagazínu.

Předešlé díly tohoto seriálu o kryptoměnách, které generují pasivní příjem si můžete připomenout po kliknutí na odkazy níže:

Kryptoměny, které generují pasivní příjem – úvod do Proof of Stake
Kryptoměny, které generují pasivní příjem – Dash
Kryptoměny, které generují pasivní příjem – NEO
Kryptoměny, které generují pasivní příjem – First Crypto ETF token

Zdroj:
kucoin.com
medium.com
blockonomi.com

Přeloženo ze slovenského originálu, autorem dnešní poutavé kapitoly je Dalibor Valko.

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 0 / 5. Počet hlasujících 0

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
3 Komentáře
nejstarší
Nejnovější S nejvíce hlasy
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
Matej

Napište prosím o MinexCoinu 😉 Velice zajímavá kryptoměna.

Kytka

KuCoin aktuálně mění podmínky odměn za držení KCS ve prospěch držitelů. Odměna se nebude drobit na desítky různých kryptoměn, ale bude se vyplácet v KCS. Díky tomu navíc půjde defacto o složené úročení.

David

V článku je jedna poměrně zásadní nepřesnost – zakladatelé mohou své KCS prodat nejdříve 2.9.2021. Tedy přesně o tři roky později, než je v článku uvedeno. U andělských investorů je údaj v pořádku.

spot_img