[Seriál] 5 fází evoluce obchodníka s kryptoměnami – (4. díl)

0
evoluce crypto

Náš seriál, který se snaží popsat jednotlivé kroky evoluce kryptoobchodníka na jeho cestě k osvícení pokračuje dalším dílem. Ty předcházející si můžete připomenou zde (1.díl), (2.díl) a (3.díl). Náš obchodník se z člověka, který o kryptoměnách nic netuší a pouze někoho slepě následuje proměnil ve zkušeného tradera s vlastním názorem. Kam se posune dál? A má se vůbec ještě kam posouvat nebo je již na konci své cesty? Odpověď přinášíme v dnešním pokračování.2

Fáze 4: Vitalik Buterin, Charlie Lee, Riccardo Spagni, Jameson Lopp a Andreas Antonopoulos

To je ta fáze, kdy začnete sledovat skutečné odborníky, vizionáře a zakladatele legitimních kryptoměn, které úspěšně obstály v tom nejobtížnějším testu – v testu času. Jsou to lidé, kteří spatřují hodnotu Bitcoinu hlavně v jeho decentralizaci a dívají se na digitální měny pohledem, který zas tolik nezajímá aktuální výkyv cen a výše denních objemů. Všichni jsou velmi zkušení a zběhlí ve světě kryptoměn a většinou mají i silné zázemí v informatice a kryptografii. Všichni taktéž publikovali zásadní a rozsáhlé práce v oborech, které buď vyučují či se podílí na  jejich vývoji a vždy je taktéž můžete vidět na těch největších a nejzásadnějších událostech a konferencí konaných po celém světě.

Mohlo by vás také zajímat: Seriál, kde známé kryptocelebrity odpovídají na šest otázek o kryptoměnách a jak vidí jejich budoucnost

Pokud jste v minulosti udělali špatná investiční rozhodnutí a na trhu vládne medvědí nálada, jsou to ti správní lidé, které začnete sledovat. Všichni z nich už totiž viděli a zažili mnoho mědvědích trhů. A právě díky jejich přístupu, nadhledu a zkušenostem se začnete v těchto těžkých chvílích zaměřovat spíše na technologie, nikoli na cenu, jak tomu bylo dříve.

A nakonec pochopíte, co vlastně ta decentralizace je a co může znamenat pro celý svět. Třeba si koupíte nějaké Ethereum, Litecoin a Monero mince, kde spatřujete možnost sice mírnějšího, ale jistějšího zisku. V této fázi jste pochopili, že bezpečnost je mnohem důležitější než transakční doba a poplatky, že neměnitelnost je to, co tvoří dlouhodobou udržitelnost krypto projektů, a že Lightning je skutečně chytrý způsob škálování, který žádným způsobem neohrozí decentralizaci digitálních měn.

Doporučujeme článek: Jak být ve světě kryptoměn opravdu v bezpečí

Dalo by s klidným svědomím říci, že tato fáze je nejspíše tou nejpříjemnější fází ze všech, protože konečně jste připraveni se připojit k týmu kryptonadšenců a poskytnout své odborné znalosti dovednosti pro větší dobro celého krpytosvěta. Jedná se o dobrovolnictví v tom pravém slova smyslu. A vy můžete začít další kapitolu svého příběhu ve světě kryptoměn. Pomozte psát články, napište dokumentaci, překládejte, vzdělávejte, diskutujte a vysvětlujte.. je tolik možností, jak můžete k rozvoji digitálních měn přispět právě vy sami.

Tip redakce: [Osobnost] Jaroslav Dušek – 5 dohod, které změní váš život k lepšímu

Závěr:

Náš kryptoměnový obchodník udělal další velký krok. Už není jen obchodníkem, který chce na kryptoměnách urvat co největší zisk, ale pochopil hloubku myšlenek blockchainu, decentralizace a bezpečnosti a přijmul je za své. Je připraven v této revoluci nestát stranou, ale chce se i aktivně zapojit a v rámci svých možností těmto ideím pomáhat a přinášet je ostatním, kteří se třeba právě nacházejí v první fázi.

Mohlo by se zdát, že tento seriál již nemá kam pokračovat a mohl by dnešním dílem skončit, ale není tomu tak. Ještě nás čeká jedno pokračování, na které se opravdu velmi těším a dovoluji si vás tímto pozvat.

Zdroj:
cryptoglobe.com

Komentujte

avatar
  Subscribe  
Upozornit na