SEC čelí krutému zúčtování

0
(0)

Zprávy a souhrny

Michaela Nocarová
Už od mala mě táhla technika a sci-fi. Studium IT mě dotáhlo až do světa kryptoměn, kde se pohybuji od roku 2014. Od té doby jsem se toho naučila již mnoho. A stále se mám co učit. Nejvíc mě na nich fascinuje, že spojují tolik světů dohromady a možnost svobodné volby. Bez hranic.

Fintech startup Ripple si tento týden připsal další vítězství v nekonečném soudním sporu s Komisí pro cenné papíry Spojených států (SEC).

Binance ve hře

Soudní spor mezi SEC a společností Ripple se nyní týká i největší světové kryptoměnové burzy podle objemu, společnosti Binance. Konkrétně generální ředitel Brad Garlinghouse podal žádost, v níž požaduje dokumenty od společnosti Binance Holdings Limited, dceřiné společnosti Binance se sídlem na Kajmanských ostrovech, a tvrdí, že záznamy o jeho transakcích s XRP jsou pro soudní proces relevantní.

Naštěstí pro Garlinghouseův právní tým americká soudkyně Sarah Netburnová rozhodla, že Ripple může k dokumentům Binance získat přístup. Soud proto zorganizuje doručení žádosti ústřednímu orgánu Kajmanských ostrovů jménem Garlinghouse, aby si od burzy vyžádal důkazy.

Rozhodnutí soudkyně není zcela nečekané. Již dříve vyhověla návrhům Garlinghouse a spoluzakladatele Christiana Larsena na získání dokumentů od burz Bithumb, iFinex, OKEx, Huobi, Bitstamp a dalších mezinárodních burz. Komise pro cenné papíry a burzy navíc proti poslední žádosti Garlinghouse nic nenamítala.

Významné rozhodnutí

Rozhodnutí je přesto významné, protože umožňuje Garlinghouseovi zpochybnit tvrzení SEC, že prodal obrovskou část svých tokenů XRP na platformách pro obchodování s aktivy v USA.

Stačí říci, že krutá žaloba vyvolala pobouření v krypto komunitě a protižalobu, čímž se sama agentura dostala před soud. Probuzení společnosti Ripple by mohlo vyvolat pokoru, kterou SEC potřebuje k tomu, aby zjistila, zda je skutečně oprávněné usilovat o regulační opatření.

Ripple hodlá po uzavření případu vstoupit na burzu. Ačkoli toho bylo v minulosti řečeno již mnoho, konečné řešení případu a to, kdy skončí, lze jen těžko odhadovat. Některé odhady však přece jen říkají, že soudní proces skončí na začátku roku 2022.

Mezitím právník z komunity Ripple nedávno naznačil, že Ripple uspokojivě získal svědectví bývalého vysoce postaveného úředníka SEC, který v roce 2018 řekl, že Bitcoin a Ethereum nejsou cenné papíry. Naznačil také, že firma využívá informace získané z výpovědi k rozhovorům s dalšími lidmi, kteří se podílejí na činnosti SEC.

Závěr

Rozhodnutí soudkyně nebylo zcela nečekané, ale je přesto je velmi významné. Tento dlouhotrvající spor skoro vypadá, že nemá konec. Pravdou ale je, že SEC již několikrát tvrdě narazila.

Byl pro vás tento článek přínosný a dobře napsaný?

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 0 / 5. Počet hlasujících 0

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře

Rychlý a bezpečný nákup:

Reklama: