[Odpolední zprávy] • Australská kryptoburza CoinJar spolupracuje s Mastercard • a další články

0
(0)

Zprávy a souhrny

Michaela Nocarová
Michaela Nocarová
Už od mala mě táhla technika a sci-fi. Studium IT mě dotáhlo až do světa kryptoměn, kde se pohybuji od roku 2014. Od té doby jsem se toho naučila již mnoho. A stále se mám co učit. Nejvíc mě na nich fascinuje, že spojují tolik světů dohromady a možnost svobodné volby. Bez hranic.

Vítejte u dnešního přehledu kryptozpráv:

TRHY

Po pátečním ústupu na 38 300 USD se Bitcoin během víkendu vydal na cestu severním směrem a nejprve se dostal na 42 400 USD a poté zahájil další růst na 42 600 USD. Tato hladina se stala nejvyšší cenovkou BTC od krachu v polovině května. V té době aktivum od 20. července přidalo na hodnotě přibližně 13 000 USD. Medvědi však znovu získali kontrolu. Nejprve se Bitcoin ponořil pod 40 000 USD, jak bylo včera oznámeno, ale to nebyl konec.

Od té doby BTC stále klesal a na začátku dnešního dne se propadl na 38 000 USD, což se stalo jeho nejnižší úrovní od 27. července.

Altcoiny si víkend také užily, ale již druhý den po sobě jsou v červených číslech. Ethereum se dostalo na nové sedmitýdenní maximum 2 700 USD, ale od té doby ztratilo přes 200 dolarů hodnoty. V důsledku toho se ETH aktuálně nachází pod hranicí 2 500 USD. [1]

Technická analýza: BTC/USD – Bitcoin zase zamítnut, ale ještě není dobojováno

Kryptoměny

Marathon Digital koupí další těžební platformy od společnosti Bitmain

Společnost Marathon Digital Holdings, kótovaná na burze Nasdaq, jedna z největších těžebních společností v Severní Americe, oznámila dohodu o nákupu dalších 30 000 těžebních strojů od společnosti Bitmain, aby tak navýšila svou těžební kapacitu.

Společnost Marathon uzavřela se společností Bitmain smlouvu o nákupu 30 000 těžebních strojů Antminer S19j Pros v celkové hodnotě 120,7 milionu USD, uvedla společnost v pondělním prohlášení.

Očekává se, že nové stroje budou od společnosti Bitmain dodány mezi lednem a červnem příštího roku. Jakmile budou všechny nasazeny, bude společnost Marathon provozovat celkem více než 133 000 strojů pro těžbu, což by podle prohlášení mohlo zvýšit hashrate společnosti na přibližně 12 % celkové bitcoinové sítě, pokud budou všechny stroje nasazeny. [2a]

Bývalý vedoucí vývojář společnosti Monero zatčen za podvody nesouvisející s XMR

Bývalý hlavní správce Monera Riccardo Spagni byl minulý měsíc zatčen za údajný podvod spáchaný v letech 2009 až 2011, kdy pobýval v Jihoafrické republice. Jeho trestné činy nijak nesouvisí s jeho prací na síti Monero.

V soudních dokumentech se uvádí, že Spagniho trestná činnost souvisí s jeho působením na pozici IT manažera ve společnosti Cape Cookies (pekárně v Kapském Městě v Jihoafrické republice), kde pracoval od 1. října 2009 do 8. června 2011, kdy byl jeho pracovní poměr ukončen po vzájemné dohodě.

Spagni tehdy zachytil faktury od společnosti Ensync. Společnost SPAGNI vědomě použila nepravdivé informace k výrobě podobných faktur, které údajně pocházely od společnosti Ensync, přičemž se spoléhala na údaje včetně čísla daně z přidané hodnoty (DPH) a informací o bankovním účtu této společnosti. Společnost SPAGNI pak nadsadila ceny za zboží a/nebo služby. [2b]

Banky, burzy, firmy

Australská kryptoburza CoinJar spolupracuje s Mastercard na kryptokartách

V nejnovějším partnerství se společností CoinJar umožní Mastercard australskému trhu utrácet kryptoměny v rámci své fiat infrastruktury. V příspěvku na blogu společnosti CoinJar bylo zdůrazněno, že nově spuštěná karta CoinJar Card umožní uživatelům provádět nákupy v kryptoměnách, „kdekoli, kde je přijímána karta Mastercard“.

CoinJar Card bude uživatelům zpřístupněna prostřednictvím digitálních a fyzických karet a integrace Apple Pay a Google Pay. Podle oficiálního oznámení karta podporuje 30 kryptoměn, včetně těch významných, jako jsou Bitcoin (BTC), Ethereum (ETH) a XRP.

Poté, co si uživatelé zvolí preferovanou kryptoměnu pro platbu, CoinJar před provedením transakce převede kryptoměnu na australské dolary. Společnost ve svém oznámení zdůrazňuje, že nemá „žádné průběžné poplatky a nízký 1% konverzní kurz – vrácený zákazníkům prostřednictvím interního programu odměn“. [3a]

Crypto.com umožňuje výběry USDC pro uživatele po celém světě

Burza digitálních aktiv Crypto.com nyní umožnila výběry USD Coin (USDC), což znamená, že uživatelé mohou vybírat stablecoiny a dostávat americké dolary v poměru jedna ku jedné přímo na svůj bankovní účet.

Oznámení přichází jen něco málo přes měsíc poté, co platforma spustila podporu vkladů USDC v návaznosti na nové partnerství s emitentem stablecoinu, společností Circle. Toto partnerství umožnilo uživatelům Crypto.com převádět fiat měnu na své obchodní účty a získat tak ekvivalentní částku USDC. [3b]

CBDC, Regulace

Předseda Komise pro cenné papíry a burzy (SEC) Gensler říká, že je znepokojen DeFi

Předseda Komise pro cenné papíry (SEC) Gary Gensler nedávno řekl agentuře Bloomberg, že má obavy z decentralizovaného financování. Kromě DeFi je v hledáčku SEC několik dalších odvětví krypto průmyslu, včetně stablecoinů a burzovně obchodovaných fondů.

Gensler tvrdí, že požádal své zaměstnance, aby využili všechny pravomoci agentury. Šéf SEC vyzval Kongres k regulaci kryptoburz již v březnu během virtuálního slyšení.

Přestože Gensler v minulosti vedl na MIT kurz o blockchainu, dal jasně najevo, že pokud jde o ochranu investorů, není vůči kryptoměnám neutrální. [4a]

Výkonný ředitel pro blockchain osvětluje zkušební provoz CBDC Bank Of Korea

Minulý měsíc oznámila Bank of Korea, že si vybrala Ground X, blockchainovou dceřinou společnost internetového giganta Kakao, aby podle listu The Korea Herald sestavila pilotní projekt pro testování CBDC, digitálního wonu.

Pilotní projekt, který bude zahrnovat dvě fáze, bude zahájen tento měsíc, uvedl The Korea Herald. Klíčové zúčastněné strany plánují dokončit první fázi, která se zaměří na nejzákladnější funkce vznikající digitální fiat měny, do prosince.

Druhá fáze, která se bude zabývat pokročilejšími koncepty, jako je například ochrana soukromí, má být ukončena v červnu 2022. [4b]


Byl pro vás tento článek přínosný a dobře napsaný?

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 0 / 5. Počet hlasujících 0

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře

Reklama: