03.08.21 Technická analýza BTC/USD – Bitcoin zase zamítnut, ale ještě není dobojováno

0
(0)
Ing. Jaroslav Jarolím
Ing. Jaroslav Jarolím
Šéfredaktor, vystudovaný ekonom, který našel zálibu v teoretické a investiční ekonomii. Zabývám se i technickou a fundamentální analýzou. Na webu mám na starost hlavně tvorbu analýz, vzdělávacího obsahu, zadávání úkolů a novinek. Téměř vše, co na Kryptomagazinu vyjde, mi projde pod rukama. Především se snažím, abychom čtenáře v klíčových investičních okruzích vzdělávali.

Ve včerejší analýze na Bitcoin (BTC) jsme se věnovali pouze měsíčnímu a týdennímu grafu, což je pro nás nesmírně důležité. Proto jsem překvapený, že pondělní analýza má znatelně nižší čtenost než předešlé příspěvky. Pokud jste tedy včerejší analýzu nečetli, rozhodně to udělejte. Vysoké časové rámce jsou totiž nejvíce směrodatné.

Navíc z toho neustále vycházíme a pro pochopení kontextu je velmi rozumné chápat, v jakém stavu je měsíční a týdenní časový rámec. Jinak ještě na okraj, vcelku dost mne překvapilo, jak se chytl můj nový vzdělávací článek na investiční bublinu. Jedná se o dost zprofanované téma, ale asi díky současné aktuálnosti si to své čtenáře našlo. V sobotu každopádně vyjde další na Volume Profile, takže se máte na co těšit.

BTC longy

BTC

Než se podíváme na denní graf BTC, chtěl bych krátce rozebrat vývoj dlouhých pozic na Bitfinexu. Jak jsem již mnohokrát říkal, s rostoucí cenou lze předpokládat, že držitelé ztrátových dlouhých pozic začnou své bitcoiny lidově řečeno vysypávat. Respektive se těch longů budou zbavovat ve chvíli, kdy se dostanou alespoň do těsné blízkosti break even.

Sice jsem to již vysvětloval, ale popsaný krok má logiku. Použiji paralelu z reálného světa – pokud něco v práci pokazíte, něco rozbijete, učiníte nesprávný krok, který způsobí škodu, tak prvně napravíte, co jste způsobili. A potom teprve začnete přemýšlet nad tím, jak budete pokračovat v postupu.

Ti, co vstupovali do dlouhých pozic od března do poloviny května, učinili chybu. Tehdy se nabralo cca 22 000 kusů BTC a jejich držitelé jsou pořád v pasti. V každém případě v grafu zaregistrujte, že jak cena stabilně expandovala, dlouhé pozice byly uzavírány. Což skutečně koreluje s tvrzením, že longaři se postupně svých pozic zbavují, když se dostanou na break even.

A v rozmezí 42 000 – 64 000 USD bylo těch dlouhých pozic nabráno hrozně moc. Pokud skutečně prorazíme nahoru, řečený trend bude asi pokračovat, protože obchodníci získají možnost zbavit se s nulovou ztrátou pozic, které drželi po mnoho týdnů s nemalým záporným číslem. Tím ovšem neříkám, že tak učiní úplně všichni. Dovolil bych si ale tvrdit, že čistý přírůstek dlouhých pozic bude záporný. Musíme sledovat data, která to pak potvrdí, nebo vyvrátí.

Aktuální situace na 1D TF BTC/USD

BTC

Co se týče denního grafu, ke konci minulého týdne došlo k průniku do rezistenčního pásma kolem 42 000 USD, takže se Bitcoin za posledních několik týdnů dostal vůbec nejvýš. Dokonce se podařilo prorazit relevantní klouzavý průměr – MA 100. Jak jsem ale upozorňoval, kolem těch 42 000 USD je hromadná konfluence.

Kromě cenového pásma je blízko ještě MA 200, Low Volume Node na objemovém profilu a rezistenční diagonála. A to není vše, na 42 500 USD vychází fibonacciho úroveň 38,2 %. Bylo by proto překvapením, když by Bitcoin prorazil tak silnou rezistenční konfluenci na první dobrou. Nemělo by tedy nikoho překvapit, že došlo k dalšímu zamítnutí.

Ono zamítnutí ale není kdovíjak agresivní. Když zhodnotíme Price Action ve spojitosti s objemy, žádný obrovský prodejní tlak se rozhodně nekoná. Víkendový odraz proto nemusí být vůbec finální. Pokud medvědi zůstávají víceméně neaktivní, nakupující mají příležitost rezistenci otestovat znovu a tentokrát třeba s větším úspěchem.

Negativní však je, že kurz se vrátil zpátky pod MA 100, takže je vysoce pravděpodobné, že otestujeme EMA 55. Bitcoin je velmi blízko, takže je to skoro jisté. A v případě, že cena půjde i nadále dolů, je hodně důležité, aby to ustál Point of Control objemového profilu.

Indikátory

RSI se sice dostalo nad hraničních 70 bodů, ale dlouho zde nevydrželo. Takový vývoj je spíš negativní než pozitivní. MACD mělo několik dní silné období, ale nyní se zase pomalu schyluje k bearish crossu.

Závěrem

Jak je napsáno v titulku, i přes to víkendové zamítnutí je pořád nemalá vyhlídka, že přijde nové otestování. Prodejní tlak je totiž dost průměrný a pokud se býci chopí iniciativy, nemělo by být těžké cenu protlačit zase nahoru. V opačném případě je rozumné kalkulovat s otestováním Point of Control, které je na 34 000 USD.

POZOR: Žádné údaje v článku nejsou investiční radou. Před jakýmkoliv investováním proveďte vlastní research a analýzu, vždy obchodujete jen na své vlastní riziko. Tým kryptomagazin.cz důrazně doporučuje individuální zvážení rizik!

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 0 / 5. Počet hlasujících 0

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
1 Komentář
nejstarší
Nejnovější S nejvíce hlasy
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
AjRep

Nic ve zlým, pane Jarolím, mám ty Vaše analýzy rád, ale měl byste si už taky odpočinout od těch čísel a grafů, jít se projít někam do lesa a užít si zbytek léta. Na bitcoinu se celkem jistě ještě dlouho nic jiného než konsolidace v pásmu 30k – 42k dít nebude 🙂

spot_img