[Odpolední zprávy] • Krypto sázky prostřednictvím Bitcoinu, Etherea a XRP podporují nelegální hazard v Asii • a další články

5
(3)

Zprávy a souhrny

Michaela Nocarová
Michaela Nocarová
Už od mala mě táhla technika a sci-fi. Studium IT mě dotáhlo až do světa kryptoměn, kde se pohybuji od roku 2014. Od té doby jsem se toho naučila již mnoho. A stále se mám co učit. Nejvíc mě na nich fascinuje, že spojují tolik světů dohromady a možnost svobodné volby. Bez hranic.

Vítejte u dnešního přehledu kryptozpráv:

TRHY

Zatímco některé altcoiny v poslední době míří vzhůru, Bitcoin se zdá být poněkud zaseknutý. Primární kryptoměna se v neděli silně propadla, ale poměrně rychle se vzpamatovala a dosáhla třídenního maxima 38 000 USD.

Medvědi však další růst nepřipustili a stlačili aktivum dolů. Během několika hodin ztratil BTC více než 2 000 USD ze své hodnoty. Od té doby se s podobnými cenovými pohyby odráží nahoru a dolů. Momentálně stojí Bitcoin něco málo přes 37 000 USD.

Většině altcoinového trhu se v posledních dnech příliš nedařilo, ale v pondělí se trend začal měnit. Ukázkovým příkladem je Ethereum, které se v neděli propadlo pod 2 200 USD, ale od té doby vzrostlo o více než 500 USD. V důsledku toho ETH v současné době koketuje s hranicí 2 700 USD. [1]

Technická analýza: ETH/USD – květnová svíce ve znamená extrémní volatility

Přehled trhu: Velké příležitosti na trhu! Jak na propad?

Kryptoměny

Dogecoin na burze Coinbase Pro

Dogecoin, nejznámější memecoin na světě, získal opět trochu důvěryhodnosti, protože krypto burza Coinbase oznámila, že přidá DOGE do své profesionální obchodní platformy. Podle příspěvku na blogu Coinbase bude obchodování s mincí zahájeno 3. června v 9:00 amerického pacifického času, pokud budou splněny podmínky likvidity.

Cena DOGE během 24 hodin po oznámení vyskočila o více než 20 % na 0,038 USD. Coinbase obvykle přidává kryptoměny do své maloobchodní platformy poté, co jsou již několik týdnů kótovány na její profesionální platformě.

Mince DOGE, založená na populárním memu, vznikla v roce 2013 jako vtip namířený proti Bitcoinu, ale díky podpoře známých držitelů, jako je Elon Musk a rapper Snoop Dogg, její hodnota v tomto roce prudce vzrostla – od ledna do května o 12 000 % (než se krypto celkově propadlo). V současnosti je šestou největší kryptoměnou s tržní kapitalizací 48 miliard USD. [2a]

Krypto sázky prostřednictvím Bitcoinu, Etherea a XRP podporují nelegální hazard v Asii

Podle zprávy Asijské dostihové federace (ARF) z počátku tohoto týdne je přijímání nejlepších kryptoměn, jako je Bitcoin, Ethereum a XRP, na stránkách s hazardními hrami jedním z důvodů, proč v Asii roste počet nelegálních online hazardních her.

Proslulé macajské “junkety” – podniky, které fungují jako prostředníci pro čínské high-rollery, kteří tvoří polovinu příjmů z hazardních her ve městě, prý používají kryptoměny k nepozorovanému převodu peněz, aby zakryly “kriminální výnosy” ze svých nelegálních sázek.

Internetové sázkové stránky, napříč druhy sázek, jako jsou sporty, dostihy, esporty a hry, jsou vysoce lukrativním odvětvím a každý měsíc zpracují sázky v hodnotě miliard dolarů. Velkou část z nich v minulosti poháněly fiat sítě jako Skrill a Neteller, ale zdá se, že popularita kryptoměn přilákala na palubu nové účastníky. [2b]

Banky, burzy, firmy

Huobi přesouvá 515 milionů XRP, zatímco Ripple posílá 900 milionů XRP do úschovy

Služba pro sledování pohybů velryb Whale Alert na Twitteru oznámila, že čínský krypto gigant Huobi převedl neuvěřitelnou půlmiliardu XRP. Mezitím Ripple, společnost přímo spojená s touto mincí, uzamkla téměř miliardu XRP zpět v úschově poté, co ji odtud uvolnila.

Whale Alert zveřejnil podrobnosti o dvou převodech, při kterých bylo největším čínským obchodníkem s kryptoměnami přesunuto téměř 530 milionů dolarů. Huobi mezi svými peněženkami přesunula celkem 490 milionů XRP. Předtím platforma poslala 25 milionů XRP na burzu Binance. Celková hodnota obou transakcí ve fiat měně představuje 528 911 442 dolarů. [3a]

Indonéská kryptoburza Tokocrypto se chystá na IPO

Indonéská kryptoburza Tokocrypto, kterou podporuje Binance, chce v příštích dvou až třech letech vstoupit na burzu. Generální ředitel Tokocrypto Pang Xue Kai řekl DealStreetAsia vlastněné společností Nikkei, že provozovatel burzy je již nyní ziskový, ale před vstupem na burzu musí být ziskový alespoň dva roky. Primární veřejná nabídka akcií neboli IPO je tedy ještě dva až tři roky vzdálená.

Do té doby se Tokocrypto snaží rozvíjet své podnikání, rozšířit své aktivity do více částí Indonésie a učinit z kryptoměn v zemi mainstream.

Společnost Binance získala kontrolní podíl ve společnosti Tokocrypto v loňském roce. Společnost Tokocrypto byla založena v roce 2018 a je regulována indonéským regulátorem obchodování s komoditními futures, Bappebti. Začátkem letošního roku Tokocrypto spustilo nabídku tokenů prostřednictvím Binance a získalo 7,5 milionu dolarů vydáním svého nativního tokenu TKO za 0,10 USD. V současné době se cena jednoho TKO pohybuje kolem 2 USD. [3b]

CBDC, Regulace

V Číně lze vyhrát “červené obálky” s čínským CBDC

Již dříve bylo informováno o nápadu s obálkami, která bude čínská vláda rozdávat vítězům státní loterie elektronické peněženky. Peněženky budou obsahovat 200 digitálních RMB (v přepočtu asi 32 USD).

Tyto ceny budou rozdávány jako “červené obálky” – tradiční místní forma předávání peněžních dárků dětem o prázdninách. Peněženky s 200 digitálními jüany (původně známé jako DCEP) budou rozdány 200 000 výhercům.

Do loterie se může přihlásit kdokoli od 6. června. Výherci, jejichž jména budou zveřejněna několik dní poté, musí své DCEP využít do 20. června. [4a]

Velká Británie je lídrem v oblasti mezinárodní regulace kryptoměn a FinTech

Teana Baker-Taylor, generální ředitelka britské pobočky Crypto.com, uvedla, že sandbox britského úřadu Financial Conduct Authority se vyvinul v iniciativu Global Financial Innovation Network, na níž se nyní podílejí hlavní regulační agentury na obou stranách Atlantiku, včetně SEC.

Jedním z příkladů může být FinTech z roku 2016, podepsaný mezi britským FCA a singapurským Monetary Authority. Od té doby byly navázány další mosty s Čínou, Hongkongem, Austrálií a Jižní Koreou. Jiné FinTech startupy na světě, které umožňují překračovat mezinárodní hranice s nízkými poplatky a rychlým vypořádáním, z tohoto důvodu nazývají Spojené království svým domovem.

Loretta Joseph, konzultantka v oblasti digitálních aktiv a poradkyně mauricijské komise pro finanční služby, uvedla, že jednou z dalších silných stránek Spojeného království v oblasti vedoucího postavení v oblasti regulace je jeho role při šíření Common Law po celém světě. [4b]

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 5 / 5. Počet hlasujících 3

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře

Reklama: