[Odpolední zprávy] • Společnost Binance byla v Malajsii zakázána • a další články

0
(0)

Zprávy a souhrny

Michaela Nocarová
Michaela Nocarová
Už od mala mě táhla technika a sci-fi. Studium IT mě dotáhlo až do světa kryptoměn, kde se pohybuji od roku 2014. Od té doby jsem se toho naučila již mnoho. A stále se mám co učit. Nejvíc mě na nich fascinuje, že spojují tolik světů dohromady a možnost svobodné volby. Bez hranic.

Vítejte u dnešního přehledu kryptozpráv:

TRHY

Bitcoin si v uplynulém týdnu užíval. Po bojích pod 30 000 USD 20. července silně napumpoval a během několika dní přidal více než 10 000 USD. Výsledkem bylo přiblížení se k 41 000 dolarům 28. července. Tuto úroveň se však nepodařilo překonat, a to i přes několik dalších pokusů o proražení. Krátce poté se dokonce ponořil pod 39 000 USD.

Ve skutečnosti se Bitcoin posledních 48 hodin uklidňoval kolem úzkého rozpětí a v současné době se nachází těsně pod 40 000 USD.

Posledních několik dní bylo pro altcoiny velmi příznivých. Ukázkovým příkladem je Ethereum, které na začátku minulého týdne kleslo na 1 720 USD, ale od té doby je na vzestupu. ETH přidalo zhruba 700 dolarů hodnoty a na začátku dnešního dne zaznamenalo šestitýdenní maximum kolem 2 460 USD. Navzdory mírnému ústupu se druhá největší kryptoměna stále pohybuje kolem 2 400 USD. [1]

Technická analýza: BNB/USD – Binance Coin v sevření dvou úrovní

Kryptoměny

Analytik varuje: „Velcí hráči chtějí svůj Bitcoin“

Bitcoin (BTC) je tento týden agresivně nakupován institucionálními subjekty, protože údaje ukazují, že objemy mimoburzovních obchodů (OTC) prudce rostou. Jak poznamenal Dylan LeClair, spoluzakladatel analytické a poradenské společnosti 21st Paradigm, jednotlivci s vysokým čistým jměním mají o Bitcoin při současných cenách velký zájem.

S odvoláním na údaje z on-chain monitorovacího zdroje Glassnode, LeClair vyhlížel náhlý vzestup OTC aktivity. Jen BTC/USD dosáhl místních maxim 40 700 dolarů. Klasická tandemová událost, zvýšení OTC obchodování mají tendenci doprovázet nárůst ceny BTC.

V květnu a červnu po sestupu z těchto maxim subjekty OTC nakupovaly při dočasných cenových poklesech. Ke stejnému jevu docházelo po celou dobu bull runu v roce 2021, a to i předtím, než se objevila historická maxima a BTC/USD byl stále na cestě vzhůru. [2a]

Celkem 240 milionů XRP přesunutých společností Ripple a předními burzami

Populární služba pro sledování kryptoměn Whale Alert oznámila, že za posledních 12 hodin bylo převedeno téměř 240 milionů XRP. Na přesunu těchto prostředků se podílela společnost Ripple Labs, která odeslala čtvrtinu tohoto množství XRP. Podle CoinMarketCap XRP je cena na 0,74 dolaru.

Podle údajů zveřejněných týmem Whale Alert bylo za posledních 12 hodin provedeno několik transakcí s XRP, při nichž byly přepraveny velké částky šesté největší kryptoměny spojené s Ripple Labs.

Na těchto převodech se podílel sám poskytovatel blockchainové technologie Ripple, který do svých interních peněženek přesunul 30 milionů a následně 15 milionů XRP: RL18-VN a anonymní adresu, za níž stojí peněženka Ripple RL43-EE. [2b]

Banky, burzy, firmy

Společnost Binance byla v Malajsii zakázána a dostala 14denní výpovědní lhůtu na ukončení činnosti

Malajsie je nejnovějším regulačním divadlem, které jde po Binance, protože úřady v zemi obvinily burzovního giganta, že v zemi nadále působí nelegálně. Podle oznámení zveřejněného v pátek Komise pro cenné papíry Malajsie doručila Binance veřejnou výtku, v níž burzu a všechny její subjekty vyzývá, aby v zemi ukončily činnost.

Společnost Binance má od 26. července 14 pracovních dnů na splnění příkazu, který zahrnuje deaktivaci jejích webových stránek a mobilních aplikací, jakož i ukončení jakékoli mediální kampaně pro její služby v zemi.

Oznámení také pověřilo generálního ředitele společnosti Binance Changpenga Zhao, aby zajistil plné dodržování příkazu. Malajsijský regulátor cenných papírů také vyzval občany, aby upustili od obchodování s kryptoburzami, které v zemi působí nelegálně. [3a]

Jihokorejské město Busan zřídí burzu digitálních aktiv

Busan, „blockchainové město“ Jižní Koreje, je v počáteční fázi budování vlastní platformy pro transakce s digitálními aktivy. Město Busan začalo vytvářet podrobné plány a strategie při zřizování burzy digitálních aktiv. Plány zahrnují vybudování ekosystému pro transakce s digitálními aktivy na bázi tokenů cenných papírů a obchodního modelu pro digitální aktiva zaměřeného na podporu regionálních odvětví.

Město Busan bylo v loňském roce označeno jako „blockchainová zóna bez regulace“, kde mohou vývojáři blockchainu předkládat vládě města obchodní návrhy nebo projekty, které by jinde nebyly zvažovány kvůli regulačním omezením. Podobné vládní snahy se objevily i v Indonésii, kde náměstek ministra obchodu Jerry Sambuaga oznámil, že země vytvoří vlastní kryptoburzu, která bude v provozu do konce letošního roku. [3b]

CBDC, Regulace

Americký kongresman navrhuje zákon o regulaci krypto trhu

Americký kongresman Don Beyer představil nový návrh zákona, který se snaží regulovat trh s kryptoměnami s cílem chránit investory a podpořit inovace.

Reprezentant Don Beyer, americký kongresman ze státu Virginie, představil nový zákon, jehož cílem je regulovat trh s kryptoměnami. Návrh zákona, který byl odhalen 28. července, se nazývá Digital Asset Market Structure and Investor Protection Act a jeho cílem je chránit spotřebitele a podporovat inovace.

Beyer měl pro trh s kryptoměnami jen slova chvály, i když zdůraznil, že pro celkové zdraví trhu i jeho investorů je nezbytný regulační rámec. Poté, co uvedl, že aktiva jako Bitcoin a Ethereum jsou „zde, aby zůstala“, vyjmenoval problémy trhu a vyzval k tomu, aby americké zákony dohnaly. [4a]

Indie přiznává, že navzdory letitým debatám o regulaci nemá k dispozici kvalitní údaje o kryptoburzách

Navzdory tomu, že indická vláda již několik let diskutuje o politice a regulaci krypto průmyslu, nemá k dispozici (a ani neshromažďuje) základní údaje o krypto průmyslu v zemi, prozradil indický ministr financí.

V prohlášeních, která tento týden přednesla v indickém parlamentu, ministryně financí Nirmala Sitharamanová rovněž objasnila, že kryptoinvestoři nebudou postiženi 2% poplatkem pro zahraniční operátory.

Na slyšení indičtí zákonodárci požádali ministryni financí o informace o počtu kryptografických burz působících v Indii a o tom, kolik indických investorů je využívá. Sitharamanová však odpověděla, že o tom nemá žádné informace. [4b]

Byl pro vás tento článek přínosný a dobře napsaný?

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 0 / 5. Počet hlasujících 0

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře

Rychlý a bezpečný nákup:

Reklama: