30.07.21 Technická analýza BNB/USD – Binance Coin v sevření dvou úrovní

0
(0)

Zprávy a souhrny

Ing. Jaroslav Jarolím
Ing. Jaroslav Jarolím
Jsem vystudovaný ekonom, který se již tři roky věnuje technické analýze kapitálových trhů. Přes dva roky publikuji na několika portálech, a to nejenom technickou analýzu, ale i populárně-naučné články a jednoduché makroekonomické analýzy. Studiu ekonomie se nadále věnuji ve volném čase a našel jsem zálibu ve slavných dílech Adama Smitha, Davida Ricarda a Johna Keynese. Mimo ekonomie je mým koníčkem též politická filozofie a historie.

V rámci dnešní analýzy se zaměříme na burzovní Binance Coin (BNB). Bitcoinu jsme tento týden věnovali již dost času, což jsme završili včerejším streamem. Dnešek a víkend tedy budeme věnovat spíše altcoinům, protože tu nějaké pohyby byly, což si krátký komentář jistě zaslouží.

Aktuální situace na 1D TF BNB/USD

BNB

Jak titulek dnešní analýzy napovídá, BNB se už relativně dlouhou dobu pohybuje v rozmezí 205-350 USD. Můžeme ale konstatovat, že větší dobu se zdržuje v blízkosti S/R pásma 350 USD. Těch dotyků s řečenou hladinou máme vcelku dost, takže ji rozhodně můžeme považovat za dostatečně silnou rezistenci.

Kurz momentálně úroveň testuje, takže uvidíme, zda bude BNB vůbec schopno se alespoň o průlom pokusit. Nejdůležitější poznatek je ovšem to, že na základě Volume Profile se nám v rozmezí těch úrovní generuje jedna velká rovnováha. Těžko říct, zda se jedná o redistribuci nebo akumulaci.

Jisté však je, že jakmile se trh rozhodne pro postup na jednu ze stran, bude to mít obrovskou váhu pro budoucí cenový vývoj. Pokud se definitivně dostaneme pod 205 USD, dovolil bych si vážně tvrdit, že se v tomto rozmezí hodně dlouho redistribuovalo. Což pak znamená, že akumulační cenové úrovně mohou být hodně hluboko.

Opakuji, že tím nechci nijak strašit. Ale je dobré si uvědomit, že BNB udělalo během několika týdnů naprosto šílené zhodnocení – téměř 1 500 %. Už jen z tohoto titulu je velmi pravděpodobné, že nákupní ceny velkých hráčů budou asi dost nízko. Proto je nanejvýš důležité sledovat, jestli kurz pod těch 205 USD půjde.

Jinak, co se týče objemů, ty jsou pořád dost průměrné. Sice se situace mírně zlepšila oproti začátku července, ale i tak je to dost málo. Zatím se žádná velká snaha nekoná.

Indikátory

Indikátor RSI se vcelku pěkně přiblížil k zakreslené rezistenční diagonále. Nicméně od přímého otestování je křivka indikátoru pořád dost daleko. V každém případě se hodnoty RSI dostaly vůbec nejvýše od května letošního roku. I to lze brát za úspěch a jakési potvrzení pro snahu postupovat nahoru.

Závěrem

Pro nás je vážně dost důležité, jakým směrem se kurz BNB vydá. Na trhu se celý tento rok v rozmezí 205-350 USD vytváří jedná velká tržní rovnováha, takže udání směru je pro budoucí cenový vývoj hodně podstatné. Dokud se ovšem nezvednou objemy, trh není v žádném případě rozhodnutý.

POZOR: Žádné údaje v článku nejsou investiční radou. Před jakýmkoliv investováním proveďte vlastní research a analýzu, vždy obchodujete jen na své vlastní riziko. Tým kryptomagazin.cz důrazně doporučuje individuální zvážení rizik!

Byl pro vás tento článek přínosný a dobře napsaný?

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 0 / 5. Počet hlasujících 0

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře

Rychlý a bezpečný nákup:

Reklama: