Jihokorejský regulátor údajně zavře 11 kryptoburz

0
(0)
Denisa Ogurcakova
Denisa Ogurcakova
Kryptoměny mi vždy přišly zajímavé a svět blockchainu doslova fascinující, proto jsem se o tomto tématu chtěla dozvědět více a zapojila se do týmu kryptomagazínu.

Nejvyšší korejský finanční regulátor, Komise pro finanční služby, údajně plánuje kvůli podezření z podvodu zavřít téměř tucet místních kryptoměnových burz.

FSC pozastaví provoz nejméně 11 středních kryptoburz v Jižní Koreji kvůli údajným nezákonným aktivitám a podvodným kolektivním účtům, informovala v neděli místní tisková agentura The Korea Herald. Publikace citovala anonymní průmyslové zdroje, které tvrdily, že názvy burz zatím nebyly zveřejněny.

Zdroje tvrdily, že zmíněné kryptoburzy nebudou moci získat souhlas k provozu FSC. Zpráva také uvádí, že úřad plánuje zavést přísnější předpisy pro menší kryptoburzy v Jižní Koreji.

Uzavřených kryptoburz neustále přibývá

Bohužel se nejedná o první případy hrůzných dopadů regulací v zemi. Místní kryptoburza Bitsonic v pátek na svém oficiálním telegramovém kanálu oznámila, že dočasně zastaví operace s odvoláním na „interní a externí problémy“.

Další místní platforma pro obchodování s kryptoměnami, CPDAX, také uvedla, že k 1. září zcela zastaví operace. Dříve také burza Darlbit údajně ukončila služby poté, co minulý měsíc pozastavila služby vkladu a výběru.

Přísné regulační kontroly v zemi

Jihokorejské kryptoburzy jsou v poslední době pod přísnější regulační kontrolou, protože úřady požadovaly, aby místní poskytovatelé služeb digitálních aktiv zaregistrovali své podniky do září a zřídili účty pro obchodování se skutečným jménem a podávali pravidelně zprávy. Zejména menší a střední kryptoburzy údajně bojují se zajištěním licencí od příslušných úřadů, na rozdíl od velkých kryptoburz, jako jsou Upbit, Bithumb, Coinone a Korbit.

Závěr

Zdá se, že regulace postupují celým světem a neústupně nabírají na síle. Čím jsou totiž kryptoměny populárnější, tím je větší potřeba je kontrolovat. Je možné, aby tyto menší podniky v odvětví vůbec přežily?

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 0 / 5. Počet hlasujících 0

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
spot_img