[ROZHOVOR] IXOYE – Tržní analytik, který vstal z mrtvých…

0
(0)

V dnešním rozhovoru se pobavíme se zajímavým tržním analytikem a obchodníkem IXOYE, který působí zejména na webu Trading11 a také provozuje vlastní akademii IXtrading.

Přezdívku IXOYE, ve zkratce často IX, si vybral, jelikož jako anagram řeckých slov značí iniciály Krista. Za mesiáše se však nepovažuje…

Tvůj poslední rozhovor na kryptohodlerovi byl rozhodně nejzajímavějším interview, které jsem s tebou četl. Těm, kteří ho minuli, doporučuji vrátit se a přečíst si ho.

Mluvil jsi o nenávisti, závisti a hlouposti lidí jako nemoci lidstva. Myslíš, že se tato „nemoc“ zhoršuje spolu s vývinem nových technologií a stoupající interakce přes sociální média? Přece jen, hodně lidí se v reálném světě tak, jako třeba na twitteru nechová, nebo snad ano?

Skutečně nechová? Lidé se kastují a vidíme to po celém světě. Rozdělují se. Vezmeme to popořadě. Například Rwanda, Jugoslávie, Arménie a nakonec poslední ISIL (Islámský stát) Co mají tyto „země“ společného? Genocidu. Rwanda je z nich asi nejvíce ukázková, kde došlo k tragédii mezi lidmi, kteří se odjakživa považovali za rodinu. Najednou byli rozděleni a jedni vyvraždili druhé. A je jedno, zdali je to pro rasu, pro vyznání nebo jen pro názor.

Takže v jakém reálném světě se to neděje? Například v USA po zvolení Trumpa, kdy liberální voliči Clintonové začali demolovat města? Napadat voliče druhé strany? A co například vidíme dnes v České republice?

Liberální skupiny, a nebojme se říci extrémisté, opět kastují lid. Jedná se o pouhé označování voličů opozice. Teď se hodně řeší Andrej Babiš. Ať je to s ním, jak chce, zatím odsouzený nebyl. Přesto liberální skupiny již nahlas prohlašují, že voliči Babiše jsou idioti, kobliháři, nesvéprávní. Další přidávají, že by je měli vzít klackem po hlavě atd. Vidíš, jak nenápadně to začíná a kam to vede?

A teď si představ, že by se tito lidé dostali k moci. To co už.. To už jako mají seznamy voličů opozice, které by deportovali do koncentračních táborů? Evropa má tu „kliku“, že zde panují jisté morální a zákonné zábrany. Ale pokud by tyto zábrany padly? Máme tu genocidu odpůrců.

Schovávat se za „obhajobu demokracie“, ale zároveň nerespektovat demokratickou volbu většiny národa je směšné a ubohé. Nehledě na to, že tyto nálady skutečně zvyšují nesnášenlivost ve společnosti. Osobně jsem velmi tvrdě proti.

Dobrá pointa, v každodenním shonu je lehké zapomenout na širší souvislosti a to, kam až může vzájemná neshoda a polarizace vést. V tomhle mi připomínáš názor Jordana Petersona, který na podobné sledy událostí často poukazuje a varuje.

Zmínil jsi, že jsi byl diagnostikován na Aspergera. Určitě nejsi sám, zároveň však tuším, že jsi se se svou diagnózou nejen naučil žít, ale využít ji ke svému prospěchu. Měl by si v krátkosti doporučení pro někoho, kdo je na tom podobně, ale prozatím nenašel směr nebo metodu, jak k životu s Aspergerem přistupovat?

Myslím, že každý Asperger to má jasné. Vidíme svět černobíle, vidíme svět po svém, nikdo nás neoklame. Mnoho Aspergerů toto vnímá jako dar, je to to, co nás odlišuje od okolního světa. Jednou z poslední doby nejznámější Aspergerkou je Greta Thunbergová, je jí 16 let a hýbe pomalu celou Skandinávií div ne na politické úrovni.

Že to má okolí s námi někdy těžší? To nám nevadí. Oni nerozumí nám, my rozumíme moc dobře jim.

Zajímavé také je, že svou „rýpací metodou“ odkrýváš pravou tvář lidí. Zajímalo by mě, kdy jsi přišel na to, že tohle funguje. Kdy jsi začal lidi tímto způsobem „třídit“?

Nevím, kdy jsem přišel na to, že to funguje, ale funguje to. Lidé očekávají ode mě pokoru, já ale nejsem pokorný vůči lidem. Jak jsem už řekl v předchozích rozhovorech, lidstvo je vážně zkažené a není člověka, kterému bychom mohli věřit.

Mohlo by vás zajímat: “[ROZHOVOR] Jan Čuraj, profesionální krypto trader”

Král Šalamoun kdysi řekl v modlitbě: „Bože, ochraňuj mne před mými přáteli, protože své nepřátele si ohlídám sám“. Pokud se nad tím zamyslíme do důsledku, je to neskutečná prosba a moudro.

Kdysi jsem zemřel (klinická smrt) a naučil se mnoha věcem. Od té doby k lidem přistupuji jak zrcadlo. A nepletu se v lidech. Tehdy jsem si často myslel, že jsem paranoidní více, než je třeba. Čas mi ovšem ukázal, že tomu tak není. Od té doby provokuji, a teď aby to nevyznělo až příliš pohádkově, ďábla, který skrze člověka ve světě jedná. Do teologických rovin ale zacházet nebudeme.

Spousta lidí je dnes negativních, arogantních a sebestředných. Kult osobnosti je neomylně na vzestupu, zároveň si však nelze nevšimnout pozitivních trendů. Za jeden z takových trendů považuji snahu o decentralizaci. Decentralizace se navíc nemusí týkat jen například finančních systémů, ale i našeho přemýšlení. Určitě by nám jako lidstvu prospělo trochu „decentralizovat ego“ a vložit snahu v nějaký společný cíl. Vím, že s Bitcoinem obchoduješ, zajímá tě ale krypto i z těchto důvodů? Decentralizace, boření starých systémů…

Tohle je otázka.

Asi mnohé překvapím, ale to se nedá nic dělat. Tak do toho. Musíme se na to podívat z historického kontextu a hlavně jej neopomínat. Lidstvo není naprogramované na decentralizaci. Vždy musela nad lidmi panovat centrální instituce. Musím říci, že historie mě ukrutně baví, a proto se koukněme například na Řím. To byla civilizace, která přes 600 let udávala směr, vytvořila infrastrukturu, používala peníze, měla pravidelnou profi armádu. Většina evropských měst dnes stojí díky nim, včetně například Londýna. Platily zákony a byly vymahatelné.

Pak, pod tlakem barbarů, Řím padl. Pod tlakem barbarů, kteří toužili po svobodě a dalo by se říci – po decentralizaci. Jak to dopadlo? Dalších 600 let doby temna, násilí, bezpráví. Nakonec musela opět přijít centrální veličina, aby ten bordel dala dohromady.

Ono není chyba v centralizaci, jde o to, kdo je tou centrální „hlavou“. Ovšem myslet si, že svět bude lepší? Ne, nebude. Lidé totiž neví, nechápou a nikdy chápat nebudou, že jejich svoboda končí tam, kde začíná svoboda druhého. Ano, pár jedinců to chápe a dokázalo by to i aplikovat, ale…

Koukněte na to takhle. Dnes nejsou schopni se dohodnout dva sousedé, natož civilizace globálně. Prostě jedním slovem – UTOPIE. Takže pro mě osobně to není výhra, vážně ne. Vidím důsledky, které by to mohlo přinést a milé by to rozhodně nebylo. Nezapomínejme, že lidé jsou vážně zlí a pak tu je těch pár v globálu „dobráků“. Ti ale svět rozhodně nespasí.

Chování určitých lidí, ať už v blízkém okolí nebo širokém světě sociálních médií, dokáže i toho nejvyrovnanějšího člověka dost dobře nasrat. Po čem šáhne IXOYE, když i jemu dojdou nervy? Rituál, finta nebo nějaká pomůcka či rada by se určitě mnohým z nás hodila.

Po ničem, prostě jednoduše těm lidem řeknu, co si o nich myslím. Nemám rád, když někdo něco obchází, nejedná na rovinu. Musí to být ale opodstatněné, relevantní. Tím především myslím kritiku. Spousta lidí má dojem, že mohou kritizovat druhé, ovšem ta kritika je velmi často mimo. Je třeba nejprve koukat sám na sebe a svá rozhodnutí nebo nejprve něco vytvořit, dokázat. Další věcí je, musím mít pravdu a vědět o čem mluvím. Jinak je to neoprávněná kritika.

Přejděme na něco lehčího. Jaký je tvůj názor na Dogecoin?

Tak asi názor jako kteréhokoliv krypto nadšence – SrandaCoin 🙂 Kdysi jsem považoval Bitcoin za zlato, který nám uchová majetek, Litecoin za stříbro, kterým budeme převážně platit a Dogecoin jsem viděl jako bronz, ve kterém budeme dávat spropitné, přispívat na charitu či vyplácet dětem kapesné… 🙂 Ale jinak nějaký specifický názor, to skutečně nemám.

Aspirující začínající trader se určitě po názorech někoho zkušeného, jako jsi ty, často poohlíží. Jaké edukační pomůcky by si začátečníkovi poradil? Dá se trading naučit o samotě, z knížek apod. nebo je nutné navštěvovat kurzy či se přidat do skupin?

No, tohle je dost složitá otázka. Jak jsem už říkal na kryptohodlerovi, já měl to štěstí v tom, že jsem za sebou měl v dětství člověka, který mi dal tolik vodítek, že dnes mi trh přijde poměrně dost čitelný. Ano, každý se může naučit sám, ale je to především o investovaném čase a mnohaletém sledování čistých grafů.

Co se kurzů týče, je to pass. Člověk se tam dozvídá věci, které si přečte zadarmo na internetu. Jsou obrovské portály, za zmínku stojí například finančník, fxstreet a dnes i pomaličku náš Trading11, kde je spousta návodů a teorií, které si člověk může nastudovat.

Kupovat knihy také nikomu nedoporučuji. Jsou plné zbytečností, které zahlcují zbytečně hlavu.

No a ty kurzy, skupiny. Živé kurzy jsou víceméně o historických datech, kdy vám školitel představí ukázkové formace a řekne: “Hele, jak to pěkně vyšlo tady.” Skutečnost je ale jiná a denně se s tím setkávám. Například mi lidé píšou – „a není tam formace Hlava Ramena?“ Jak by tam mohla být, když není na vrcholu současného trendu a minulý týden bylo vyšší HIGH, než je dnešní situace?

Lidé ale toto nevidí. Vidí pouze něco, co je tvarově podobné a hned to mají za hotové. Jestli ale potenciální formace splňuje, byť jen základní podmínky oné formace, to již neřeší. Pak z tohoto vznikají lidé, kteří vám budou tvrdit, že technická analýza nefunguje a že je lidově řečeno „na prd“.

No a ten novodobý trend „signálních“ skupin. Je třeba si uvědomit, že vás nechtějí ničemu naučit. Oni potřebují, abyste jim platili a věřili jim – dělají z lidí platící ovce. Problém signálních skupin ale je, že signály takto dělat nelze.

Toto dobře funguje například v platformě Metatrader v kombinaci s databází MQL5. Tam to ale funguje tak, že signál se odebírá přímo od tradera. Tedy například to, co udělám na své platformě já, to se automaticky provede i na platformě toho, kdo můj signál odebírá.

V signálních skupinách často dochází k tomu, že když se změní situace na trhu, tak ne všichni na to stihnou reagovat a například sebrat zisk ještě, dokud je čas. Proto toto celkově neuznávám. Nehledě na to, že tyto skupiny provozují vyloženě amatéři, kterým nejde o to, zdali vyděláte, ale zdali jim zaplatíte.

Znám dost takových „ojebů“ na lidi, ale nebudu komentovat. 🙂

U mě v IXtrading se lidé učí. Nedostávají signály, ale nutím je vyhledat si vlastní signály. Díky tomu jdou dopředu. Já jim jen dodám relevantní analýzu, vysvětlím co a jak, kde trh bude reagovat a proč jsou zakreslené hladiny tak podstatné a pak už musí sami. Základem je správný Money Managment a Risk. Já na ně pak již pouze dohlížím, a hlavně udržuji jejich psychiku nad vodou.

Za své peníze tedy lidé dostávají skutečné vzdělání v realtime podmínkách trhu. Tato investice se všem postupně vrací. To by potvrdil každý současný člen akademie, o tom nepochybuji.

Co říkáš na momentální kauzu Tether? Přijde mi, že si to lidi jaksi neumí vysvětlit. Trh taky nějak extrémně nezareagoval, spíše se jednalo o takový krátkodobý šok.

Tether je tentokrát celkem problém, protože se do toho skutečně vložil US prokurátor. To, že Tether není 100% krytý, to se tak nějak tuší od počátku. Lidem to zjevně ale moc nevadí a je tu silný předpoklad, že Tether by vždy splnil své závazky. Ono ne vždy všichni najednou budou chtít vybrat kapitál a vždy je prostor nějak s tím pohybovat a vykrýt.

Ovšem to nemění nic na tom, že to krytí by mělo být. Přesto si myslím, že to jak Tether, tak i Bitfinex ustojí. Vždy je cesta, jak z toho vybruslit.

Problém je, že USA, a především regulátor FED, má celosvětové právo kdekoliv na světě, při podezření na trestnou činnost zablokovat dolarové vklady v bankách. Kdyby se Tether oprostil od dolaru, měl by klid. A Bitfinexu bych poradil, zavést například USDC a tím bych krytí stablecoinu hodil na hlavu Goldmanům. 😀

Když už jsme u FUDu, leží ti v mysli nějaký možný nadcházející event, který by mohl trhy poslat níže? Něco, s čím bychom měli ještě pro jistotu počítat?

Ani ne. Vidíme reakce na různé hacky burz. Trh už na to víceméně nereaguje, pár stovek pokles maximálně, ale za pár dní se vše vrátí zpět do původních kolejí. Skutečně nemám ponětí, co by se muselo stát. Například FED by musel ve Spojených státech komplet utnout krypto, aby to mělo tak dalekosáhlé účinky. Čína? Tu už snad taky nikdo nebere vážně. Kdo mohl, utekl z Číny jinam, protože v Číně si běžný občan neotevře ani obchodní účet. Proto jejich „kupní/prodejní síla“ už nemá takový vliv jako například v roce 2017.

Za další, a o tom také už mluvím delší dobu. Od listopadu 2018 vstoupily na trh velké instituce. Ty už v tom mají své vlastní zájmy, takže si cenu pravděpodobně ohlídají. I když na to nelze plně spoléhat, myslím, že nebudu daleko od pravdy.

Jak to vidíš s altcoiny? Prozatím se vyvarovat a počkat na altseason (jestli nějaká vůbec přijde), nebo využít pohyb ceny k navýšení BTC?

Já jsem skutečně ultra mega super Bitcoinový maximalista. I když sám držím pár altcoinů a klidně je prozradím: jde o Tron, Cardano, NEM a především Litecoin. U NEMu ale nevím, ten mě v celku zklamal. Mohl jsem ho tehdy poslat na ATH, ale nějak jsem to nechal, byl jsem v tom skutečně za drobné, takže ani současná ztráta není kdovíjaká, ale pár dolarů. Ostatní alty mi to již nyní plně vynahrazují a především Bitcoin.

Takže i když tedy zmíněné mám, v podstatě mě, až na Litecoin, nezajímají. Přesto ani vývoj LTC nesleduji. Soustředím se vyloženě na Bitcoinový trh. Takže na alty se mě neptejte, nevím.

Díky moc za odpovědi. Ještě teda, prosím, řekni čtenářům, kde tě mohou najít a sledovat.

Já jsem takový list ve větru. Základem je mi IXtrading akademie. To je můj vlastní projekt, mé dítko a tam věnuji nejvíce času svým členům. Dále je samozřejmě možnost mě sledovat na Trading11, kde tedy jsem hlavním analytikem páru BTC/USD od počátku portálu.

No a pak Facebook, a to především skupina Bitcoinoví gambleři a spekulanti, kam čas od času něco postnu. Nedělám to sice často, nechci sabotovat vlastní projekt a ani Trading11, kde lidé za informace platí ve formě členství poplatek. Čili dávat informace zdarma není vůči členům vůbec férové, už jen za tu ochotu si za dobré info zaplatit. Ale když je třeba, rád dám info všem.

Díky moc za opravdu vydatné odpovědi, Ixo a věřím, že čtenáře rozhovor bavil stejně jako mě.

Co číst dále?

[Názor] Binance Hack – Pravda může být daleko složitější

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 0 / 5. Počet hlasujících 0

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
7 Komentáře
nejstarší
Nejnovější S nejvíce hlasy
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
Manius Curius Dentatus

Dobrý článek, jen bych měl 2 hnidopišské poznámky:
1. Kastují se obě skupiny voličů, což vede ke zvyšující se polarizaci společnosti, kdy té druhé už ta první nevěří ani dobrý den. A volba většiny národa není z většiny, ale často o několik málo procet nad polovinou, tedy těch, kteří se vůbec uráčili dojít k urně…
2. Souhlasím, že Řím a Řecko jsou základem současného světa…Ale barbaři, to už byl jen takový katalyzátor, pověstná třešnička na dortu…přesto pád Říma je milníkem v historii, protože podobných analogií můžeme najít napříč celou historií a dost možná nás podobný scénář zase čeká. Počátek konce se dává do doby, kdy dochází během císařství k odosobnění politiky, kdy občané přestali mít pocit, že mají alespoň teoretický vliv na politiku. A pak to byla celá plejáda proměnných…zvyšující se daně, obrovská inflace, snižování ryzosti mincí, barbarizace vojska, Caracallovo udělení občanství všem svobodným, nekonečné občanské války, měnící se klima a nájezdy kočovných kmenů, které daly do pohybu především kmeny germánské a slovanské a nakonec především poslední dvě: nenaplněné ambice lokálních politiků, kteří toužili po vlastním království a neslučitelné monoteistické křesťanství.

IX..

Super postřeh.. Já souhlasím.. Jen kdybych se měl rozepsat, bylo by to na dvacet dílů.. 🙂 Díky za reakci..

Robert

ja bych este dodal, ze vtedy ta decentr nebola dost mozna lebo na to nebo linfrastruktura ta momentalne uz je len potrebuje “dozret” a sirsiu adopciu – len otazka casu

Václav

Co se týče oboru je vidět profesionalita i praxe a to já rád, diletantismus a ignoranstvi nesnáším, to je hloupost a lenost ve své podstatě, výhradu mám k vnímání historických faktů i k omlouváni tuposti a tzv. Ojebu kobliháře kdo se nechá koupit za koblihu ten za to vždy zaplatí životem.

IX..

Proč by se měl někdo nechat koupit za koblihu proBoha živého..?? 🙂 Pokud vím, jiné strany na Petříně dělali gulášek a pivečko, druzí dělali klobásky a pivečko.. Další..??

Tak pro máte dojem, že kobliha je něco extra..?? Já nesouhlasím ani s tím, že voliči např toho Babiše jsou tupci.. znám mnoho vzdělaných lidí, co jej volili.. Není to o tom zdali je někdo tupý nebo inteligent…

IX..

Mě spíše přijde, že lidi hodně rychle zapomínají.. Kde byl Kalousek, ODS, ČSSD posledních 25 let..?? A nakonec, kdo umožnil Babišovi vyhrát..?? Já se Babiše nezastávám, aby nedošlo k omylu.. Ale nezastanu se ani protistrany..

Politiku ale řešit fakt nechci.. Není a nebylo mým cílem mluvit o politice.. ale o rozdělování společnosti, které vede k nesnášenlivosti..

Kytka

Ahoj, je fajn, že citujete článek z našeho webu KryptoHodler.cz a že vás to inspirovalo. 🙂 Ještě lepší by bylo, kdybyste název webu psali s velkým písmenem a uvedli článek ve zdrojích…

spot_img