Přístup Binance k DeFi: Buď jako Netflix, ne jako Kodak

5
(1)
Michaela Nocarová
Michaela Nocarová
Už od mala mě táhla technika a sci-fi. Studium IT mě dotáhlo až do světa kryptoměn, kde se pohybuji od roku 2014. Od té doby jsem se toho naučila již mnoho. A stále se mám co učit. Nejvíc mě na nich fascinuje, že spojují tolik světů dohromady a možnost svobodné volby. Bez hranic.

Generální ředitel společnosti Binance, Changpeng Zhao, známý jako CZ, ve středu uzavřel LA Blockchain Summit tím, že hovořil o DeFi a decentralizaci. Na LA Blockchain Summitu řekl agentuře Reuters: „Z dlouhodobého hlediska si myslím, že DeFi nahradí CeFi.“

Historie s velkým výběrem altcoinů

CZ začal diskusí o tom, které aspekty decentralizovaného financování – sada protokolů založených na blockchainu, které umožňují půjčovat, půjčovat si, vydělávat úroky a další bez použití finanční instituce – se budou dlouhodobě držet.

CZ má rád to, co nazývá „aspektem likvidity DeFi“, ale myslí si, že model s velmi vysokými výnosy, v němž se rozmnožují napodobitelné projekty a nabízejí stále vyšší výnosy, není udržitelný. CZ předpovídal: „Myslím, že se nakonec usadíme ve zdravějším rozmezí, hádám někde mezi 5 a 15 % APY (annual percentage yield).“

„Binance začínala jako burza altcoinů, takže máme historii výpisu poměrně velkého výběru tokenů,“ řekl a dodal, že si uvědomuje, že většina z těchto projektů nakonec selže. Některé inovace však zůstanou zachovány.

Jak stále více a více DeFi tokenů a protokolů získává na síle CZ uznává, že Binance bude muset jít s dobou a změnit se.

DVD verze Netflixu

„Zjišťujeme, že centralizovaná burza je pouze DVD verzí Netflixu,“ odkazuje na první iteraci streamovacího giganta, když dodával disky prostřednictvím pošty.

„To není náš trvalý cíl. I když tedy provozujeme jednu z největších centralizovaných burz na světě, není to něco, čeho se chceme opravdu držet. Více nás zajímá inovace.“

Zhao zmínil investice ve výši 100 milionů dolarů do projektů DeFi a protokolů, které nejsou zatím v centru pozornosti. Většina se neudrží, ale některé mohou být užitečnější než původní možnosti. “V budoucnu bude vždy více příležitostí, než tomu bylo v minulosti,” řekl.

Pod vedením CZ tedy Binance nemá zájem bránit svůj obchodní model, ale najít nový. Poukázal na společnost Kodak, která se pevně držela filmu, i když se trh posunul směrem k digitální fotografii – a během tohoto procesu zbankrotoval. Nechce, aby Binance udělala stejnou chybu.

Závěr

Je pravda, že momentální finanční systém je nedostatečný. Do budoucna bude potřeba jej nahradit něčím, co bude fungovat lépe, rychleji a čemu budou moci lidé důvěřovat. Co myslíte, má CZ pravdu a bude se vývoj financí ubírat tímto směrem?

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 5 / 5. Počet hlasujících 1

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
spot_img