DeFi potřebuje diverzifikaci pro udržitelný růst

5
(2)

Zprávy a souhrny

[Večerní souhrn článků] • 93 630 BTC odesláno na kryptoburzy • a další články

Pokud máte málo času a nestíháte si procházet naše články po jednom, zkuste naše večerní shrnutí. Vše důležité, co...

[Polední zprávy] • Dnes vyprší bitcoinové opce za 1,3 mld. USD • Libra od Facebooku prý už v lednu 2021 • a další zprávy

Podívejte se na stručný přehled toho nejdůležitějšího, co se událo během uplynulého dne v kryptosvětě. Chcete si nakoupit kryptoměny, nebo...
Michaela Nocarová
Michaela Nocarová
Už od mala mě táhla technika a sci-fi. Studium IT mě dotáhlo až do světa kryptoměn, kde se pohybuji od roku 2014. Od té doby jsem se toho naučila již mnoho. A stále se mám co učit. Nejvíc mě na nich fascinuje, že spojují tolik světů dohromady a možnost svobodné volby. Bez hranic.

Většina humbuku kolem DeFi je nyní zaměřena na tzv. výnosové farmaření (yield farming), jinak známé jako těžba likvidity. Jedná se o proces, který umožňuje uživatelům DeFi získávat odměny z jejich držby kryptoměn. Což je možné díky interakci s různými protokoly, které distribuují takzvané tokeny správy.

Výbušný růst DeFi není udržitelný

V kryptoprostoru došlo během posledních několika měsíců k výbuchu DeFi. V jednom okamžiku bylo v protokolech DeFi uzamčeno více než 9 miliard dolarů. Růst se zdá být spojen s nárůstem výnosového farmaření, což je trend, který zahájil Compound, hlavní půjčovací protokol, když začal distribuovat COMP, přičemž další protokoly rychle následovaly.

Například YFI, token správy společnosti Yearn.finance, web, který pomáhá uživatelům najít nejlepší výnosy v protokolech DeFi, má cenu tokenu v hodnotě vyšší než BTC. Za posledních 30 dní vzrostl YFI o více než 400 %.

Toto je velmi odlišná situace od září 2019, kdy měl prostor DeFi uzamčeno něco málo přes 500 milionů USD. Nejde však jen o odměny. To, co jde nahoru, musí jednou sestoupit. A jak jsme nedávno viděli z velkých propadů v SUSHI a YAM, investoři s příliš velkým kapitálem uzavřeném v protokolu mají značné ztráty. Pronásledování zisků přes noc v celé historii investování se nikdy neukázalo jako udržitelné. A DeFi potřebuje pro udržitelný růst diverzifikaci.

Jak dlouhodobě podporovat DeFi

Existuje mnoho dalších způsobů, jak pozitivně podpořit rozvoj prostoru DeFi. Udržitelnější metody mohou uživatelům umožnit získat přístup k výhodám DeFi, a to při minimalizaci ztráty peněz. To znamená následovat různorodou strategii, porozumět projektu, do kterého investují, využívat derivátové produkty k zajištění svých rizik a platformami, jako je OKEx Earn, dosáhnout pasivního příjmu.

Protože si každý investor může vybrat své vlastní portfolio DeFi, je nutný adekvátní průzkum. Pro ty investory, kteří touží po větší expozici DeFi, se OKEx rychle stává jednotným kontaktním místem pro všechny jejich potřeby. A nyní má novou kategorii DeFi, která jim umožňuje přístup k 35 různým tokenům. OKEx také nabízí sofistikované obchodní nástroje, jako je maržový a swapový obchod s různými DeFi tokeny, což umožňuje investorům provádět strategie, které maximalizují zisky a zároveň zajišťují svá obchodní rizika.

Díky kombinaci těchto různých nástrojů mohou obchodníci a investoři využít výhody DeFi při optimalizaci jejich řízení rizik a zajištění určité ochrany v případě dalšího pádu.

Závěr

Je pravda, že tento růst DeFi není z dlouhodobého hlediska udržitelný a je potřeba s tím něco dělat, aby udržitelný byl. Nicméně, jako investor se budete učit pořád.

Byl pro vás tento článek přínosný a dobře napsaný?

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 5 / 5. Počet hlasujících 2

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře