Z BitMEXu byly staženy bitcoiny v hodnotě více než 500 milionů dolarů

4.8
(6)

Zprávy a souhrny

[Večerní souhrn článků] • 93 630 BTC odesláno na kryptoburzy • a další články

Pokud máte málo času a nestíháte si procházet naše články po jednom, zkuste naše večerní shrnutí. Vše důležité, co...

[Polední zprávy] • Dnes vyprší bitcoinové opce za 1,3 mld. USD • Libra od Facebooku prý už v lednu 2021 • a další zprávy

Podívejte se na stručný přehled toho nejdůležitějšího, co se událo během uplynulého dne v kryptosvětě. Chcete si nakoupit kryptoměny, nebo...
Profilový obrázek
Denisa Ogurcakova
Kryptoměny mi vždy přišly zajímavé a svět blockchainu doslova fascinující, proto jsem se o tomto tématu chtěla dozvědět více a zapojila se do týmu kryptomagazínu.

Od minulého týdne, kdy byli hlavní představitelé společnosti BitMEX obžalování z porušení zákona ve smyslu praní špinavých peněz, z burzy odešlo více než 45 000 BTC.

O celé aféře se můžete dočíst v našem článku.

Výběry pokračují

Podle statistik, získaných od společnosti Glassnode, poklesl zůstatek BTC na burze na 120 000 Bitcoinů, což je propad o 27 %.

Největší úbytek jsme zaznamenali v pátek 2. října, kdy investoři z burzy stáhli celkovou částku 44 000 BTC. Téměř 30 % z těchto prostředků bylo převedeno do jiných kryptoburz, jako jsou Gemini, Binance či Kraken. O 24 % se také snížil zájem o bitcoin futures kontrakty, a to konkrétně z 590 mil. USD na 450 mil. USD.

Žaloba na burzu

Americká Komise pro obchodování s komoditními futures (CFTC) podala k civilnímu soudu v minulém týdnu proti společnosti žalobu. Burza dle CFTC úmyslně porušila zákon o bankovním tajemství, jelikož se vyhnula americkým požadavkům na pravidla proti praní špinavých peněz a účastnila se na dalších nelegálních transakcí. Mezi přečiny je i nedodržování pravidel KYC.

Federální prokurátoři obžalovali generálního ředitele společnosti Arthura Hayese a další tři spolumajitele. Do případu se vložila i FBI.

Propad z vedoucí pozice

BitMEX byla kdysi jedna z největších kryptoburz, ale zdá se, že tato kauza bude nejspíš pověstný poslední hřebíček do rakve. Přesto, že se představitelé kryptoburzy téměř okamžite ohradili proti obvinění a tvrdí na svých stránkách, že k žádným přečinům nedošlo a prostředky klientů jsou v bezpečí, odliv financí z kryptoburzy stále pokračuje.

Závěr

Od obvinění uběhl skoro týden a už dnes můžeme vidět, jak na tyto zprávy společnost reaguje. Skoro třetina všech investorů své digitální finance převedla jinam. Je to jasná známka toho, že kryptoburzy už nemohou brát pravidla KYC a AML na lehkou váhu, pokud se chtějí udržet na špici v oboru.

Byl pro vás tento článek přínosný a dobře napsaný?

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 4.8 / 5. Počet hlasujících 6

Buď první kdo článek ohodnotí

1 komentář

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
1 Komentář
nejstarší
Nejnovější S nejvíce hlasy
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře