[Hot news] CEO BitMexu obžalován spolu s vedením burzy, Bitcoin prudce padá

4.1
(10)

Zprávy a souhrny

Denisa Falta
Původem vystudovaná ekonomka, se zkušenostmi z bankovnictví, neziskovek a později s vlastním podnikáním. Přes sci-fi, zejména utopické a dystopické romány, jsem se dostala až ke kryptoměnám a blockchainu. Na nich mě fascinuje možnost sledovat v přímém přenosu to, co by dřív bylo považováno za sci-fi.

CEO kryptoburzy BitMEX Arthur Hayes a další manažeři firmy byli obžalováni z porušení zákona proti praní špinavých peněz.

 

UPDATE 23:00 – Pro pokročilé:

———————————————————————–

Oficiální vyjádření/stížnost CFTC, která spustila vlnu zatýkání.

Commodity_Futures_Trading_Commission_Compliant_Case_1_20_cv_08132

Dle vyjádření našeho externího konzultanta:

“Dle mého názoru jde jednoznačně vidět, že CFTC má tento případ dopodrobna nastudovaný. Doporučuji přečíst si celý dokument. Jde vidět, že na tomto případu se pracovalo již delší dobu.”

————————————————————————-

Porušení zákona proti praní špinavých peněz

Arthur Hayes, Benjamin Delo, Samuel Reed a Gregory Dwyer byli obviněni z úmyslného selhání při zavádění, provádění a udržování adekvátního programu boje proti praní peněz („AML“).

Úřadující americká advokátka na Manhattanu Audrey Straussová uvedla, že společnost Bitmex nesplnila své závazky potlačit trestnou činnost a korupci. Dodala:

“Údajně obžalovaní tuto povinnost porušili tím, že provozovali tzv. off-shore kryptoburzu, přičemž záměrně selhali v provádění a dodržování základních zásad boje proti praní špinavých peněz.”

Dále pokračuje vysvětlení: “Přitom obžalovaní údajně umožnili BitMEXu fungovat jako platforma ve stínu finančních trhů. Dnešní obžaloba je dalším tlakem regulátora a našich partnerů v FBI, aby se na světlo dostaly platformy pro praní peněz.”

Spolupráce s FBI

Zástupce ředitele FBI William F. Sweeney ml. řekl, že Bitmex úmyslně porušil zákon o bankovním tajemství tím, že se vyhnul americkým požadavkům na pravidla proti praní špinavých peněz:

“Jeden obžalovaný zašel tak daleko, že začlenil společnost do jurisdikce mimo USA, protože úplatky pro regulační orgány v této jurisdikci stojí jen kokosy.”

Bitmex má pobočku také na Seyschellách s tím, že nabízí obchodování s marží na až 100násobnou páku na BTC a ETH.

Slabé zabezpečení a AML

Kryptoburza je financována pouze bitcoiny a má laxní opatření proti praní peněz, vyžadující pouze e-mail a heslo. I přes to denně zpracovává miliardy v objemech obchodování, přičemž hraje dominantní roli v krypto prostoru.

Zatím není oficiální vyjádření

Arthur Hayes k tomuto nejnovějšímu vývoji dosud nekomentoval.

Bitcoin i ostatní kryptoměny prudce padají

Bitcoin zatím v době psaní článku klesl z 10 900 USD na aktuálně cca 10 500 USD, zatímco Ethereum kleslo o 20 USD z téměř 370 USD na aktuální cenu pod 350 USD.

Mluvčí BitMEXu se proti obžalobě ohradil

HDR Global Trading Limited, mateřská společnost kryptoburzy BitMEX podle nového prohlášení slíbila bojovat proti obvinění.

Mluvčí řekl ve svém prohlášení:

Důrazně nesouhlasíme s tvrdým rozhodnutím vlády USA vznést tato obvinění a hodláme tato obvinění energicky vyvrátit. Od našich počátků jako start-up podnik jsme se vždy snažili dodržovat platné zákony USA, protože tyto zákony byly v té době srozumitelné a založené na dostupných pokynech.

Závěr

Situaci budeme nadále sledovat a informovat vás o jejím vývoji. Nicméně tato obžaloba zakládá nedobrý precedens vzhledem k právnímu systému Spojených států. Znamená také, že regulátoři v USA zaujali přísnější postoj ke kryptofirmám.

Byl pro vás tento článek přínosný a dobře napsaný?

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 4.1 / 5. Počet hlasujících 10

Buď první kdo článek ohodnotí

4 KOMENTÁŘE

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
4 Komentáře
nejstarší
Nejnovější S nejvíce hlasy
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
hal

Kedy obvinia bankárov za mnohoročné pranie špinavých peňazí za bilióny dolárov?!

pan.karel

Manipulace trhem prostrednictvim takovejch zprav je pro kryptomeny typicka.. takze neco o bankerich bych nechal stranou,kryptomeny taky nejsou zrovna cisty.

Zee Prime

JP Morgan nedávno platila giga za mimosoudní vyrovnání a v hledáčku jsou i další velké banky, co praly peníze celé dekády. Taky na ně dojde…

balbe

Mně vždy fascinuje jak nějaký jouda napíše článek jak Bitcoin brutálně padá a o 24hodin později , je bitcoin na stejných hodnotách jaké měl poslední týdny .Tento web by se měl přejmenovat na Kryptoblesk .

Rychlý a bezpečný nákup:

Reklama: