Predikce ceny Solana: SOL je 3. nejobchodovanější kryptoměna na světě, může v roce 2024 dosáhnout 1 000 USD?

0
(0)
Reklama
Reklama
Tento článek je reklama našeho inzerenta. Nejedná se o článek redakce kryptomagazin. Nejedná se o investiční doporučení.

Solana (SOL) si nedávno zajistila titul 3. nejobchodovanější kryptoměny na světě, když její cena překročila 105 USD. V současné době se po mírném propadu o 1,69 % v posledních 24 hodinách obchoduje za 102,79 USD. Navzdory tomuto poklesu však dynamika trhu SOL nijak výrazně neklesá, což dokazuje odolnost a růstový potenciál této kryptoměny.

Solana se aktuálně nachází na 5. místě v žebříčku CoinMarketCap s tržní kapitalizací blížící se 45 miliardám dolarů a nabídkou v oběhu 440,7 milionů SOL. Kryptoměna vyniká svými  robustními technologickými základy a velmi živým ekosystémem. V důsledku pozoruhodných úspěchů a odolnosti SOL se vyrojily spekulace o tom, zda může v tomto nebo následujícím roce dosáhnout ceny 1 000 USD. Dosažení tohoto milníku by pravděpodobně změnilo postavení tokenu na trhu a vnímání investorů.

*Reklamní článek

Predikce ceny Solana

Z technického hlediska je Solana v neutrální pozici, což je definováno několika stěžejními cenovými úrovněmi. Pivot point se v současnosti nachází na 109,73 USD. Stojí za to jej sledovat, protože slouží jako základ pro potenciální pohyb cen. V těchto dnech slouží tato úroveň také jako odpor, přičemž další rezistence v případě pohybu vzhůru čeká na 113,40 USD. V případě prolomení této úrovně bude SOL směřovat k dalšímu odporu na 117,39 USD následovaného 121,97 USD.

V případě pokračujícího poklesu se nejbližší záchytné body nachází na na 102,25 USD a 99 USD. Tyto úrovně je velmi důležité sledovat, protože právě zde by mělo dojít stabilizaci nebo zvratu cen.

Technické ukazatele

  • Index relativní síly (RSI) se v době psaní pohybuje kolem hodnoty 44, což znamená, že se SOL nachází v neutrální oblasti, není tedy ani překoupený, ani přeprodaný. Přihlédneme-li k aktuální hodnotě RSI, spíše se mírně přiklání k potenciálním nákupním příležitostem.
  • MACD (Moving Average Convergence Divergence) se nachází v současné době na 2,42 se signální linií na 19,96, což poukazuje na opatrný tržní sentiment s možností vzestupné i sestupné dynamiky podle toho, jak se budou vyvíjet širší tržní podmínky.
  • 50 EMA (50denní exponenciální klouzavý průměr) se pohybuje kolem úrovně 109,55 USD, což je v tuto chvíli kritický bod. Důvodem je, že pokud se sena SOL dostane nad tuto úroveň, odstartuje nákupní trend, což je podloženo také aktuální hodnotou RSI.

Analýza SOL a krátkodobá předpověď

Při bližší analýze vykazuje Solana pozitivní trend, její cena se však musí dostat přes úroveň  50 EMA na 109,55 dolaru. Tento bod označuje vzestupný přechod, jehož překonání, by mohlo signalizovat začátek nákupního trendu. Tento optimistický výhled potvrzuje také rostoucí RSI, přestože prozatím zůstává pod hodnotou 50.

Vyhodnotíme-li umístění technických ukazatelů a klíčových cenových úrovní, celkový trend pro Solana se prozatím zdá být vzestupný,důležité je však překonat pivot point 109,73 USD. Pokud se kryptoměna udrží nad touto úrovní, potvrdí to býčí sentiment, který aktuálně mezi investory i obchodníky převládá.

V krátkodobém horizontu by měli obchodníci bedlivě sledovat reakce SOL v souvislosti s jeho úrovněmi podpory a odporu. Zásadní pro udržení současného býčího trendu je uzavření denní svíčky nad 105,73 USD a pokud se v krátkodobém horizontu kryptoměně podaří prolomit rezistenci 113,40 USD, pravděpodobně budeme svědky testování vyšších úrovní odporu.

SMOG: Brána k největšímu airdropu v historii Solany

Výhled SOL vypadá prozatím poměrné pozitivně, přičemž úspěšné tažení Solany bylo z velké časti ovlivněno úspěchem několika tokenů běžících na tomto blockchainu. V současné době se dostal do hledáčku investorů memecoinový projekt SMOG, jehož promyšlená tokenomika připravuje půdu pro to, co je inzerováno jako největší airdrop všech dob na blockchainu Solana. 50 % z celkové nabídky 1,4 miliardy tokenů je určeno na marketingové iniciativy a 35 % na odměňování komunity prostřednictvím airdropových kampaní. SMOG tak v současné době generuje vzrušení.

Co se týče zbylých 15 %, 10 % je vyhrazeno pro budoucí zalistování na centralizované burzy (CEX) a 5 % jde na likviditu při debutu SMOG na decentralizované burze (DEX).

Také roadmapa je pečlivě navržená. V současné době se nacházíme v počáteční fázi, kdy došlo k vývoji webových stránek a nasazení tokenů. Poté se můžeme těšit na to, jak si tvůrci poradí s ambiciózními cíli, jako je dosažení dominance na sociálních sítích a korunování jako král SOL. Každá fáze je vytvořena s cílem posílit zapojení komunity a rozšířit dosah SMOG na trhu s kryptoměnami.

Jak získat token SMOG a zúčastnit se airdropu

Pokud patříte mezi zainteresované investory, existuje hned několik způsobů, jak zakoupit SMOG a zapojit se do největšího aidropu v historii Solany.

  • Nákup na decentralizované burze (DEX):  Otevřete DEX agregátor Birdeye, propojte svou SOL peněženku (například Phantom) a vyměňte kryptoměny SOL, USDT nebo BONK za tokeny SMOG. Držením tokenů si zajistíte svůj podíl v nadcházejícím airdropu a stanete se součástí stále rostoucí komunity podporovatelů projektu.
  • OTC nákup a staking:  Pokud dáváte přednost Ethereu (ETH), na oficiálním webu SMOG naleznete jednoduchý OTC widget pro nákupy a stakingový mechanismus, který nabízí  atraktivní roční procentní výnos (APY) 42 %. Ať už se rozhodnete držet nebo stakovat, budete mít nárok na podíl z airdropu.
  • Akumulujte airdropové body: Pokud chcete zvýšit své šance a podíl na airdropu, můžete se připojit ke komunitě Smog na Zealy, kde lze dokončením denních, týdenních a měsíčních  úkolů získat airdropové body. Cílem je získat co nejvyšší místo v žebříčku a dostat se mezi nejlepších 10 000.

Vzhledem k tomu, že SMOG plánuje podobné airdropové kampaně i do budoucna, jak prozrazuje roadmapa projektu, budou uživatelé motivováni k dlouhodobému držení tokenů, což by mohlo mít významný dopad na cenu. Z tohoto důvodu by SMOG mohl být cenným doplňkem investičního portfolia. Před jakoukoliv investicí ovšem proveďte vlastní výzkum projektu a zvažte všechna potenciální rizika.

*Příspěvek je reklama. Autorem příspěvku není redakce portálu Kryptomagazin.cz. Nevyjadřuje tedy názor redakce ani provozovatele portálu Kryptomagazin.cz. V případě, že využijete poskytnutá sdělení a informace v tomto článku jako investiční doporučení nebo investiční radu, činíte dle vlastního uvážení a na vlastní riziko.

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 0 / 5. Počet hlasujících 0

Buď první kdo článek ohodnotí

spot_img