Trh s kryptoměnovými deriváty stagnuje i přes rostoucí cenu bitcoinu

5
(8)
Ing. Kamil Pošvic
Ing. Kamil Pošvic
Nadšenec do krypta, Web3 a technologií. Ve svém portfoliu mám kryptoměny, akcie, drahé kovy, kryptoměnové deriváty a NFT. Primárně se rozhoduji na základě technické analýzy s přihlédnutím k makroekonomickým ukazatelům.

Tento týden jsme svědky opětovného růstu ceny bitcoinu. Analytici již lámou hranici 70 000 USD, ale profesionální obchodníci zatím stojí stranou. Podíl medvědů i býků je na futures poměrně vyrovnaný. Co je brzdí zpátky? Přijde snad brzy pokles?

Kurz ceny bitcoinu tento týden hlavně roste a týdenní svíčka zatím ukazuje nárůst skoro 10 %. Co ale schází jsou objemy. Každý růst nebo pokles by měly provázet vyšší objemy, aby dodaly změně důvěryhodnost. To může být způsobeno i sníženou aktivitou profesionálních obchodníků. Evidentně moc růstu nevěří.

Na burzách panuje menší optimismus než ve středu

V OKX je aktuální poměr dlouhých a krátkých pozic na 1,02, což naznačuje, že býci a medvědi mají zhruba stejné pozice. Pro porovnání 15. května, před středečním výrazným růstem, byl poměr 1,25 ve prospěch dlouhých pozic.

Podobné je to i na burze Binance. Ve středu byl poměr 1,31 pro dlouhé pozice a aktuálně se pohybuje na úrovni 1,14. To vše značí klesající optimismus na burzách a i přes rostoucí cenu by to šlo číst jako potenciální blížící se obrat.

Dlouhé a krátké pozice bitcoinu jsou vyvážené

Chceme-li posoudit apetit maloobchodních obchodníků, měli bysme se zaměřit na perpetual futures. Tyto smlouvy obsahují vloženou sazbu přepočítávanou každých osm hodin, aby se kompenzovala nerovnováha poptávky po pákovém efektu. Záporná sazba v zásadě indikuje preferenci využití pákového efektu prodejci (krátké pozice).

Všimněte si, jak míra financování bitcoinu zůstala za poslední měsíc pod 0,01 %, což signalizuje vyváženou poptávku mezi longs a shorts. Podle ukazatelů derivátů ani středeční rally nad 66 000 USD nedokázala vzbudit důvěru mezi maloobchodníky.

Uvidíme jak se bude vyvíjet víkend, ale kurz se většinou snaží držet nedaleko uzavírací ceny Chicagské burzy (67 260 USD). Ale možná, že nedělní proslov Jerome Powella dokáže přinést trochu akce i do víkendových vod.

Zaregistrujte se na Binance skrze tento odkaz a získejte 10% slevu na obchodní poplatky

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 5 / 5. Počet hlasujících 8

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
spot_img