Cena bitcoinu vyskočila o 7,6 %, co bylo impulsem k růstu?

3.4
(19)
Ing. Jaroslav Jarolím
Ing. Jaroslav Jarolím
Šéfredaktor, vystudovaný ekonom, který našel zálibu v teoretické a investiční ekonomii. Zabývám se i technickou a fundamentální analýzou. Na webu mám na starost hlavně tvorbu analýz, vzdělávacího obsahu, zadávání úkolů a novinek. Téměř vše, co na Kryptomagazinu vyjde, mi projde pod rukama. Především se snažím, abychom čtenáře v klíčových investičních okruzích vzdělávali.

Bitcoin včera agresivně posílil, čímž si za jediný obchodní den připsal 7,6 %. Takový růst jsme tu poměrně dlouho neměli a rozhodně k němu nedochází často. Cena bitcoinu měla tendenci se opakovaně vracet k důležitému supportu, který je kolem 60 000 dolarů. Bral jsem to tak, že trh zřejmě čeká na impuls, který by vedl k silnému odrazu nebo průlomu dolů.

Nakonec došlo k prvnímu scénáři, který nás dovedl k 67 000 dolarů. Algoritmy evidentně zafungovaly. Ačkoliv musíme chápat jednu podstatnou věc. Jediná pumpa neznamená, že jdeme na nové historické maximum. Musí se k býkům přidat i reakční kupci, kteří k tomu musí mít dobrý důvod. Nestačí jednorázové sepnutí algoritmů.

Včerejší stream na analýzu bitcoinu, zlata a akciového trhu

Proč bitcoin posílil? Americká inflace klesá

Nyní se dostáváme k tomu, proč cena bitcoinu tolik posílila. Jak jsem psal výše, šlo o sepnutí algoritmů a vysvětloval jsem to i ve včerejším streamu. Celková inflace klesla z 3,5 % na 3,4 %, jádrová složka z 3,8 % na 3,6 %. Tím pádem nedošlo k nijak výraznému poklesu. Přesto to trhům stačilo, když se vše tolik zazelenalo.

Algoritmy nejsou lidé a sepnou se za splnění nastavených podmínek. Vůbec nevadí, že nová data absolutně neindikují, že by mělo v dohledné době dojít k poklesu úrokových sazeb. Když by inflace klesala tímto tempem, trvalo by celý zbytek roku, než by Fed měl potvrzení.

Když bych to měl shrnout, běžnou logikou nebyl důvod, aby bitcoin a ostatní trhy tolik rostly. Jde to z extrému do extrému. Pořád platí, že derivátový trh propisuje první uvolnění pro září letošního roku. K dalšímu poklesu má dojít v prosinci. U mě je stále aktuální, že počítám jenom s jedním poklesem a to právě v závěru letošního roku. Změnil bych názor jenom tehdy, když by inflace nabrala silnou klesající tendenci. Tomu zatím ovšem nic nenasvědčuje.

Info
Chceš být v obraze ohledně trhů a ekonomiky? Sleduj můj profil na Xku.

Bitcoin za jediný den posílil o 7,6 %

Cena bitcoinu se opakovaně vracela k těm 60 000 dolarů, kde máme klíčový support. Trhu však stále chyběl nějaký ten impuls, který by kurz dostal alespoň do středu zakresleného boxu. Impuls přišel a cena bitcoinu si připsala 7,6 %, čímž právě došlo k otestování zmíněného středu.

Impulsní svíce tak dala býkům naději, že se dočkají i otestování 74 000 dolarů. Jakmile se v grafu objeví impulsní svíce, je poté větší pravděpodobnost, že cenový růst bude pokračovat. Ačkoliv to není nic jistého, pouze se zvýší šance. Nyní je třeba, aby postup kurzu podpořili reakční nakupující. Bez nich se bitcoin na těch 74 000 dolarů nedostane.

Závěrem: Reakumulační schéma je býčí

Jestli se cena bitcoinu udrží v rámci stranového boxu, rostou šance, že jde o reakumulační schéma. Kurz se v boxu zdržuje dost dlouhou dobu, takže případný průlom by mohl být opravdu velký. Dokázal bych si snadno představit, že cena bitcoinu poté atakuje 100 000 dolarů.

Leč nebudeme předbíhat. K průlomu je zatím daleko a i kdyby k němu došlo, musí být úspěšný. Podotýkám, že návrat ceny k supportu bych považoval za další totální selhání a včerejší růst za býčí past.

Zaregistrujte se na Binance skrze tento odkaz a získejte 10% slevu na obchodní poplatky

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 3.4 / 5. Počet hlasujících 19

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
6 Komentáře
nejstarší
Nejnovější S nejvíce hlasy
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
Fana
Hodnocení článku :
     

Tak nějak nevím jestli připisování událostí v americké ekonomice, sazby, nezaměstnanost, pohyby akcií atd. mají takový vliv na cenu BTC, jaký se jim připisuje. Jako by se analytici snažili přilepit k pohybu za každou cenu nějakou událost a mohl vzniknout článek.

To spíš bude zpráva, jako třeba nové vyjádření ikon , že BTC bude 1ml. dolarů, ta se rozletí po všech webech na světě a udělá to menší nebo větší vlnu nákupů. 🙂 Nebo oddalování prodeje BTC těžařskýma fy a tedy akumulace poptávky, dokud se nespustí prodeje a s tím pákové efekty.
Každý den taky přibývá zpráv o pravidelných nákupech velkých hráčů a zapojování bank do ekosystému, po celém světě dnes fungují asi tisíce aplikací na štosování drobných, zapojuje se rozvojový svět s tím jak bohatne, zkrátka podmínky se stále mění.

Poslední editace 1 měsíc před přes Fana
Radek Virágh

Jak psal pán podemnou.Každý ekonomický údaj z USA okomentovat ale v podstatě nikdo neví co bude.Možná pád nebo růst.Jakmile nebude pozitivní ale hodně pozitivní údaj nebo naopak,na který čekají investoři a tím by strhli lavinu, nečekám v nejbližšíš měsících výrazné pohyby kurzu.

JanH

Dekujeme za analyzu

janH

Coze? 😀

Viktor Kožený

A nebo jednoduše hrozilo prolomení supportu a tak to někdo vytáhl o něco výš. Cena se zas může rychle vrátit zpět. Jsou to jen bitvy medvědů a býků, přetahovaná. Už dlouho tu nebyl opravdu velký sešup. Někomu stojí za to hlídat cenový pásmo. A to nemyslím konspiračně 😄

Bart

No jasně, že to hlídaji. Dokud retail nakupuje a je pozitivně naladěný velcí hráči kurzu rádi trochu pomůžou. Tím prodlužují nákupní horecku, v rámci které se jim to vrátí bohate. Protože když jste veliký nemůžete prodávat jen tak. Mělo by to vliv na kurz a to nechcete. Ideální je podpořit kurz menším objemem nákupu a ve vzniklém minifomo prodat mnohem víc. Je to princip, jak retail posílá dolary velkým hráčům rovnou do kapsy. 🙂

spot_img