Kvartální výsledky XTB: Trend pasivního investování podporuje silný růst

5
(3)

Společnost XTB, globální fintech nabízející online investiční platformu a mobilní aplikaci, oznámila předběžné finanční výsledky za 1. čtvrtletí 2024. Dlouhodobé trendy na akciových a komoditních trzích spolu s dynamickým růstem zákaznické základny vyústily v rekordní konsolidované tržby ve výši 128,7 mil. EUR (+ 12,5 % meziročně) a konsolidovaný čistý zisk ve výši 70,1 mil. EUR (+ 8,8 % meziročně).

Prozkoumejte ETF na platformě XTB

1. čtvrtletí roku 2024

V prvním čtvrtletí roku 2024 společnost XTB překročila svůj čtvrtletní cíl, když získala 129,7 tisíce nových klientů. Na konci března využívalo online platformu a mobilní aplikaci XTB k investování, obchodování a spoření 1,02 mil. klientů. Co je však důležitější, v 1. čtvrtletí 2024 se počet aktivních klientů zvýšil na 378,5 tis. z 260,1 tis. v 1. čtvrtletí 2023.

Vzhledem k tomu, že investoři stále více obracejí svou pozornost k novým příležitostem, jak aktivně, tak pasivně investovat, vzrostly čisté vklady meziročně o 85,0 % a na konci března 2024 dosáhly 1,89 mld. zlotých.

První čtvrtletí znamenalo skvělý začátek roku. Opět jsme prokázali, že naše strategie funguje dobře, protože nám umožňuje dosahovat stabilních a opakovatelných výsledků. Všechny klíčové ukazatele výkonnosti rostou – jak z hlediska financí, tak i provozních výsledků. Urychlujeme naši transformaci směrem k univerzální investiční aplikaci a tato změna je již patrná na rozhodnutích našich zákazníků, kteří začínají svou investiční cestu investováním do akcií, ETF a vytvářením vlastních Investičních Plánů. Pevně věřím, že přidání dluhopisů, penzijních produktů a multiměnové karty posune XTB o krok blíže k vytvoření kompletní superinvestiční aplikace pro každého, kdo chce efektivně spravovat své finance.

říká Omar Arnaout, generální ředitel společnosti XTB.

Transformace v investiční super-aplikaci 

Od začátku roku dosáhla XTB významného pokroku na cestě k tomu, aby se stala přední univerzální investiční aplikací, která zákazníkům umožňuje obchodovat, investovat a spořit a zároveň zachovává přístup k jejich finančním prostředkům. Přidání investičních plánů založených na ETF a spuštění úročení neinvestovaných prostředků umožnilo společnosti XTB rozšířit portfolio produktů a přilákat nové skupiny zákazníků, kteří dávají přednost pasivním, dlouhodobým investicím.  

V 1. čtvrtletí 2024 se 78 % nových zákazníků rozhodlo investovat do akcií a ETF nebo vytvořit Investiční plán jako svou první transakci s XTB. Zároveň se počet transakcí s ETF, akciemi a investičními plány zvýšil o 93 % oproti 1. čtvrtletí 2023.

Pokud se podíváme pouze na investování do akcií, objem transakcí se zvýšil o více než 71 % a dosáhl 1,87 mld. dolarů (oproti 1,09 mld. dolarů v 1. čtvrtletí 2023). I přes obecný trend poklesu úrokových sazeb XTB stále drží úročení neinvestovaných vkladů na velmi vysoké úrovni, kdy noví klienti s účtem v českých korunách mají úrok ve výši 6 % po dobu 3 měsíců od založení účtu.

Aktualizace produktového plánu na rok 2024

V prvním čtvrtletí byl v Polsku uveden na trh produkt s názvem Social. Ten umožňuje uživatelům aplikace sledovat nejlepší investory XTB – prohlížet si, co mají ve svých portfoliích, a dostávat upozornění na jejich transakce. Tato funkce také umožňuje investorům kontrolovat portfolia svých přátel a rodinných příslušníků a porovnávat se s lídry. 

Produktový a technologický tým XTB také významně pokročí ve vývoji nových funkcí, jako je investování do dluhopisů, penzijní produkty a karta pro více měn. Všechny tyto produkty jsou v pokročilém stádiu vývoje a jejich uvedení na trh se očekává v roce 2024.

Závěrem: XTB získala 130 tisíc nových klientů

  • XTB získala 129,7 tis. nových klientů (+ 24,5 % meziročně) a zvýšila počet aktivních klientů na 378,5 tis. (+45,5 % meziročně). Čisté vklady vzrostly na 1,9 mld. zlotých (+ 85,0 % meziročně), což poukazuje na velký investiční apetit.
  • Dlouhodobé trendy na akciových a komoditních trzích spolu s rostoucí klientskou základnou vedly k rekordním konsolidovaným tržbám: 128,7 mil. eur. 
  • Společnost XTB pokračuje ve své transformaci k tomu, aby se stala přední univerzální investiční aplikací. V prvním čtvrtletí roku 2024 si 78 % nových klientů XTB v Evropské unii vybralo jako svou první transakci akcie, ETF nebo vytvořilo Investiční Plán.
  • Společnost úspěšně pokračuje ve vývoji dle letošního produktového plánu a postupuje v geografické expanzi v Latinské Americe a Asii.

Prozkoumejte akcie na platformě XTB

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 5 / 5. Počet hlasujících 3

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
spot_img