3 důvody, proč je pravděpodobnost nového BTC maxima vysoká

4.3
(6)

Zprávy a souhrny

[Večerní souhrn článků] • Austrálie a Singapur zavedly digitální přeshraniční proces pomocí blockchainu • a další články

Pokud máte málo času a nestíháte si procházet naše články po jednom, zkuste naše večerní shrnutí. Vše důležité, co...

[Polední zprávy] • Z kryptotrhů během noci a dneška zmizelo 80 mld. USD • Veteráni uklidňují, že pokles trhů se pravidelně opakuje • a...

Podívejte se na stručný přehled toho nejdůležitějšího, co se událo během uplynulého dne v kryptosvětě. Chcete si nakoupit kryptoměny, nebo...
Michaela Nocarová
Michaela Nocarová
Už od mala mě táhla technika a sci-fi. Studium IT mě dotáhlo až do světa kryptoměn, kde se pohybuji od roku 2014. Od té doby jsem se toho naučila již mnoho. A stále se mám co učit. Nejvíc mě na nich fascinuje, že spojují tolik světů dohromady a možnost svobodné volby. Bez hranic.

Za téměř 3 roky cena Bitcoinu (BTC) poprvé na Binance dosáhla 18 815 USD. Po propadu až pod 4 000 USD je BTC na cestě, aby v blízké budoucnosti dosáhl na nové historické maximum a to hned z několika významných důvodů.

Snížený prodejní tlak na BTC

Aby držitelé mohli prodávat, musí nejprve vložit BTC na burzy. Když poklesnou směnné rezervy BTC, často to naznačuje, že na trhu je nízký tlak na straně prodeje.

Podle údajů společnosti Glassnode poklesl meziroční bitcoinový zůstatek na burzách o 18 %. Analytici firmy, zabývající se analýzou trhu s řetězci uvedli, že likvidita BTC pokračuje v sestupné trajektorii.

Tento trend je významný, protože ukazuje, že téměř neexistuje chuť prodávat BTC při současné cenové hladině, a to navzdory nárůstu z 3 600 USD na 18 700 USD za osm měsíců.

BTC držené na burzách | Zdroj: Glassnode

Institucionální poptávka po BTC roste

Poté, co CIO BlackRock Rick Reider diskutoval o Bitcoinu na CNBC, miliardářský investor Mike Novogratz řekl, že BTC je nyní institucionálním aktivem.

Během rozhovoru pro CNBC Reider uvedl, že Bitcoin je tu a že má potenciál se vyvíjet. Navrhl, aby mileniálové upřednostnili BTC a že posílení reality digitálních měn, které se stávají běžnými platebními alternativami, byly pro BTC hlavními pozitivními faktory.

Vzhledem k institucionálním trendům Novogratz uvedl, že rok 2021 bude pro Bitcoiny pravděpodobně stejně dobrý nebo dokonce lepší než rok 2020. Řekl:

„Bitcoin je nyní institucionální aktivum. Dobrá věc je, že většina institucí ještě není ve hře. Proto bude rok 2021 stejně dobrý nebo i lepší, než rok 2020.“

Trh je uprostřed krize zaměřen na spot

Obchodník známý jako „Light“ 10. října uvedl, že Bitcoin vykazuje známky krize likvidity na straně prodeje. V té době poznamenal:

„Bitcoin prožívá počátky krize likvidity na straně prodeje. Výroba je zcela nepružná, a poptávka je mezitím reflexivní.“

Výkon Bitcoinu v posledních dvou čtvrtletích vykázal jasný nedostatek prodejců na trhu. Zejména po halvingu, ke kterému došlo v květnu, je klesající prodejní tlak na Bitcoin pozoruhodným pozitivem.

Kromě poklesu prodejců, obchodník „Cantering Clark“ poznamenal, že spotový trh vede zbytek trhu. Řekl:

„Spotová nabídka je tady a vede.“

Spotový trh, vedoucí na trhu s deriváty, je důležitý, protože umožňuje obchodníkům využívat vysoké páky. Když futures trh povede býčí rally, uptrend se stane náchylným k velkým cenovým pohybům.

Udržování 18 000 USD jako podpory BTC je zásadní

Dne 18. listopadu Bitcoin propadl z 18 500 USD na přibližně 17 200 USD, několik minut po dosažení dvouletého maxima.

Prudký propad ukázal, že velké množství prodejců chtělo prodat nad 18 500 USD. Dnešní druhý růst nad 18 500 USD potvrzuje, že na trhu je dostatek hybné síly k tomu, aby prolomil rozhodující víceleté úrovně odporu a převrátil je na podporu.

Závěr

Na základě kombinace těchto faktorů a skutečnosti, že globální politiky centrálních bank, snažící se přidat na trh likviditu mohou zvýšit inflaci je tedy vysoká pravděpodobnost, že si Bitcoin brzy zajistí nové historické maximum.

POZOR: Žádné údaje v článku nejsou investiční radou. Před jakýmkoliv investováním proveďte vlastní research a analýzu, vždy obchodujete jen na své vlastní riziko. Tým kryptomagazin.cz důrazně doporučuje individuální zvážení rizik!

Byl pro vás tento článek přínosný a dobře napsaný?

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 4.3 / 5. Počet hlasujících 6

Buď první kdo článek ohodnotí

24 KOMENTÁŘE

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
24 Komentáře
nejstarší
Nejnovější S nejvíce hlasy
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře