Vysychající nabídka zvyšuje cenu Bitcoinu: Chainalysis

5
(5)

Zprávy a souhrny

[Večerní souhrn článků] • Austrálie a Singapur zavedly digitální přeshraniční proces pomocí blockchainu • a další články

Pokud máte málo času a nestíháte si procházet naše články po jednom, zkuste naše večerní shrnutí. Vše důležité, co...

[Polední zprávy] • Z kryptotrhů během noci a dneška zmizelo 80 mld. USD • Veteráni uklidňují, že pokles trhů se pravidelně opakuje • a...

Podívejte se na stručný přehled toho nejdůležitějšího, co se událo během uplynulého dne v kryptosvětě. Chcete si nakoupit kryptoměny, nebo...
Profilový obrázek
Kytkahttps://kryptohodler.cz/
Jako první jsem na naše kryptoweby přinesl články z oblasti osobního rozvoje a o různých formách bohatství. Působím jako podpora týmu a nejednou jsem spolupracoval na zlepšení českého Kryptomagazínu, kde jste mé články mohli poprvé najít začátkem roku 2018. Jsem také zakladatelem webu KryptoHodler.

Jak víte, cena se na trhu řídí na základě nabídky a poptávky. Analytická společnost Chainalysis uvádí, že více než tři čtvrtiny vytěžených bitcoinů jsou nelikvidní. Co to udělá s cenou?

Zajímavost z dat Chainalysis

Nárůst ceny Bitcoinu o více než 6 tisíc dolarů během měsíce vyvolal rozruch v celé sféře finančních trhů a investic. Je to výsledek zvýšené poptávky uprostřed vysychající nabídky. Nový výzkum od blockchainové analytické firmy Chainalysis naznačuje, že institucionální investoři jsou skupinou, která má na poptávkové straně velké zastoupení.

Zřejmě i díky masivní vlně zájmu investorů a institucí, které dosud stály mimo kryptosektor, dochází k nedostatu likvidních bitcoinů. Máme zde aktivum s velmi striktně omezeným množstvím, jakým je Bitcoin, a jedince i společnosti s obrovským množstvím kapitálu, kteří v něm spatřují hodnotu a nechtějí zůstat opodál. Nesporně nelze vynechat ani silnou hodlerskou komunitu, která si ukrojila z koláče svůj kousek a nehodlá se ho vzdát.

Naprostá většina BTC je „nelikvidní“

V současné době je 77 % všech 14,8 milionů bitcoinů, které byly vytěženy a nepředpokládají se být ztracené, v nelikvidních peněženkách. Tímto označením společnost Chainalysis klasifikuje BTC uložené v peněžence, která doposud odeslala méně než 25 % z veškerého přijatého množství mincí.

Chainalysis uvádí:

„I když celková nabídka Bitcoinu roste každým dnem s tím, jak se těží další [jednotky], skutečné dostupné množství určené k nákupu [tedy nabídka] závisí na tom, zda jej držitelé chtějí prodat nebo zobchodovat.“

Likvidní a nelikvidní Bitcoin (zdroj: Chainalysis)

Data naznačují, že za doprovodu zvýšené poptávky zde zůstává jen 3,4 milionů mincí v likvidní formě. Chainalysis pak poukazuje na investice společností Square a MicroStrategy, nebo prohlášení manažera hedgeových fondů Paula Tudora Jonese. Zatímco se na trh hrnou další kupující, během tohoto týdne jsme zaznamenali nejvyšší rychlost tvorby BTC adres od začátku roku 2018. Nových bitcoinových adres bylo během každé hodny vytvořeno až 25 tisíc!

Závěr

Společnost Chainalysis svá zjištění ohledně ekonomických důvodů růstu ceny BTC na straně nabídky podkládá snižujícím se množstvím dostupných / likvidních bitcoinů. Poptávka je pak posilována akumulací bitcoinů v peněženkách hodlerů a dalších investorů, kteří mají tendenci držet BTC po dlouhou dobu. V první řadě se jedná o investory, kteří směňují nekrytou měnu za zajištění proti znepokojivým makroekonomickým trendům, uzavírá Chainalysis.

Byl pro vás tento článek přínosný a dobře napsaný?

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 5 / 5. Počet hlasujících 5

Buď první kdo článek ohodnotí

15 KOMENTÁŘE

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
15 Komentáře
nejstarší
Nejnovější S nejvíce hlasy
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře