Vysychající nabídka zvyšuje cenu Bitcoinu: Chainalysis

5
(5)
Kytka
Kytkahttps://kryptohodler.cz/
Člen týmu KM od začátku roku 2018. Zástupce hodlerské komunity, zakladatel webu KryptoHodler.cz. Autor se zaměřením na zajímavé novinky z kryptosvěta, propagátor finanční svobody a osobního rozvoje. Kytka je oddaný šiřitel "semínek" pozitivního přístupu k životu a snahy o změnu k lepšímu.

Jak víte, cena se na trhu řídí na základě nabídky a poptávky. Analytická společnost Chainalysis uvádí, že více než tři čtvrtiny vytěžených bitcoinů jsou nelikvidní. Co to udělá s cenou?

Zajímavost z dat Chainalysis

Nárůst ceny Bitcoinu o více než 6 tisíc dolarů během měsíce vyvolal rozruch v celé sféře finančních trhů a investic. Je to výsledek zvýšené poptávky uprostřed vysychající nabídky. Nový výzkum od blockchainové analytické firmy Chainalysis naznačuje, že institucionální investoři jsou skupinou, která má na poptávkové straně velké zastoupení.

Zřejmě i díky masivní vlně zájmu investorů a institucí, které dosud stály mimo kryptosektor, dochází k nedostatu likvidních bitcoinů. Máme zde aktivum s velmi striktně omezeným množstvím, jakým je Bitcoin, a jedince i společnosti s obrovským množstvím kapitálu, kteří v něm spatřují hodnotu a nechtějí zůstat opodál. Nesporně nelze vynechat ani silnou hodlerskou komunitu, která si ukrojila z koláče svůj kousek a nehodlá se ho vzdát.

Naprostá většina BTC je “nelikvidní”

V současné době je 77 % všech 14,8 milionů bitcoinů, které byly vytěženy a nepředpokládají se být ztracené, v nelikvidních peněženkách. Tímto označením společnost Chainalysis klasifikuje BTC uložené v peněžence, která doposud odeslala méně než 25 % z veškerého přijatého množství mincí.

Chainalysis uvádí:

„I když celková nabídka Bitcoinu roste každým dnem s tím, jak se těží další [jednotky], skutečné dostupné množství určené k nákupu [tedy nabídka] závisí na tom, zda jej držitelé chtějí prodat nebo zobchodovat.”

Likvidní a nelikvidní Bitcoin (zdroj: Chainalysis)

Data naznačují, že za doprovodu zvýšené poptávky zde zůstává jen 3,4 milionů mincí v likvidní formě. Chainalysis pak poukazuje na investice společností Square a MicroStrategy, nebo prohlášení manažera hedgeových fondů Paula Tudora Jonese. Zatímco se na trh hrnou další kupující, během tohoto týdne jsme zaznamenali nejvyšší rychlost tvorby BTC adres od začátku roku 2018. Nových bitcoinových adres bylo během každé hodny vytvořeno až 25 tisíc!

Závěr

Společnost Chainalysis svá zjištění ohledně ekonomických důvodů růstu ceny BTC na straně nabídky podkládá snižujícím se množstvím dostupných / likvidních bitcoinů. Poptávka je pak posilována akumulací bitcoinů v peněženkách hodlerů a dalších investorů, kteří mají tendenci držet BTC po dlouhou dobu. V první řadě se jedná o investory, kteří směňují nekrytou měnu za zajištění proti znepokojivým makroekonomickým trendům, uzavírá Chainalysis.

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 5 / 5. Počet hlasujících 5

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
15 Komentáře
nejstarší
Nejnovější S nejvíce hlasy
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
Petr 2

Tj sice hezké ale vycházejme z ceny 4 k kde cena byla velmi dlouho ,a což je v tuto chvili 500% zisk .
Pokud v tuto chvíli někdo nakupuje ( není snad takovej hloupej) tak hloupých 20% zisku aby utvořil, bude další 100% zisků pro nakupující na 4k a ten poměr je brutální.
A druhá strana ten rust z 10k v tuto chvíli 100% bez korekce je k smíchu navíc taktika jak se obchody před růstem opakuji sory tohle nema s normálním obchodováním nic společného.
Jsem na kryptu 8 let a tohle je přesný opak toho co tady bylo když se predikoval krach btc.
Ta raketa dolu přijde v tu nejméně očekávanou dobu .

Petr 2

A myslím si že je to otázka pár dnů né li hodin.

Fantom

Já si myslím že to může trvat mnohem déle. V roce 2017 to šílené FOMO trvalo 2 měsíce. Nyní to může být ještě déle. Klidně až do února a můžeme se dostat na úplně šílené ceny typu 30-40 k. Velryby budou chtít vymačkat retail a současně vytrestat shortaře. Ale je fakt že flas crash může přijít kdykoliv.

Jirka

Shortaři na BTC neexistují. Leda na CFD a to je jiný trh, takže není koho trestat.

ryban.mark

Ked som premyslal o minime a maxime pre BTC od halvingu do halvingu 2024 medzi, tak som si myslel, ze to moze byt 6000 – 30000.
Mylil som sa. Minimum i maximum sa prisposobobuje v realnom case ovela flexibilnejsie ako by malo.

BTC nema doriesene tolko veci, ale cena napriek tomu nekontorlovatelne rastie, cize by bola dobra korekcia.

Cenu by este mali poslat niekam minimalne (7,5-9,8)K.
Ale to maximum je zarazajuce, je niekde u (37,5-50)K.

Vtip je v tom, ze ku crashu prist nemusi a to z dovodu toho, ze do 9800 sme sa hybali hned po halvingu. (7,5k az 37,5K) alebo (9,8k az 50K).

Cize existuje realna sanca, ze pod 10K uz nepojdeme.
Otazka bude, na akej dalsej urovne bude lokalne maximum. Ak by to bolo u 20K, mozeme sa este ist pozriet k 10K, ak sa ale nezastavime u 20K, tak pod 10K sa uz nemusime ist pozriet nikdy.

Poslední editace 3 let před přes ryban.mark
ryban.mark

Totiz, ten prepad na 3,8K 13.3.20 bol umely, pod 5,5K sme sa vtedy pozriet ist ani len nemali.

pietro

Nebyl umělý. Trh poslaly dolů veryby z důvodu, že na úrovni 6k nebyla tehdy dostatečná ochota retailu začít nakupovat.

pietro

Raketa dolů?? Hmm.., to chci vidět. kdy že to má nastat?

Rob

Při čtení tohoto článku jsem si vzpomněl na mou analýzu pod článkem z července 2020, založenou jen na selském rozumu a jednoduché matematice, opíraje se také o povědomí toho, jak se chovají mineři BTC při konkrétních cenách, což jsem si dovolil už předtím dlouhodobě sledovat. Stále si myslím, že to tak je: https://kryptomagazin.cz/02-07-20-technicka-analyza-btc-usd-jeste-posledni-nadeje-v-podobe-falling-wedge/#comments

Pokud cena BTC po aktuálním půlení odměn klesne pod $10’000, mineři budou čelit vážným problémům a budou houfně kapitulovat, což je ovšem scénář, který se na BTC nestává. Proto si nyní myslím, že absolutní a historické low tohoto čtyřletého cyklu nespadne pod zmíněných $10’000, ať už cena mezitím vystoupá kamkoliv. Tím se zároveň znovu potvrdí, že BTC lze využít coby uživatele hodnoty. Kdokoliv, kdo drží BTC déle, než čtyři roky, to jistě potvrdí.

Důležité je, že cena nyní roste při nízkých objemech a ne při vysokých. Má to totiž logiku.

ryban.mark

V podstate hej, sli sme ale na 3,2K niekedy 12.2018 co malokdo cakal, BTC vytrestal tych co nakupovali pod 10K, aby to otocil u 13,8K a vytrestal ich znova.

Nakoniec vytrestal skoro vsetkych ked padol na 3,8k co uz vobec nik neckal kdo sa nevenuje trosku burze a urcite prekvapil ludi, ze je dnes skoro u 19K.

Ja tiez tvrdim, ze pod 10K ist nemusime, ale mozeme, ale pravdepodobne to bude takym stylom, ze budeme niekde u (12K-14K) blazni vyteseni, ze nakupia vyhodne a niekdo preda vsetko co este bude mat a zrazi cenu este o 3-5K v pribehu velmi kratkej doby. :-)) Aby naakumuloval.

Petr 2

Ano presně tak, naprosto souhlasim , jen vědět kdy to přijde, pokud by se dala v historii podívat na mé chaty je to pořád dokola když jdem nahoru je to vždy nečekaně a nikdo nevěří v pád a když padame dolu nikdo nevěří v růst.
Burza vždy dělá opak toho co většina chce .
Najednou všichni píší jak instituce nakupují,na 5k všichni věděli jak instituce nakupovali na otc trhu aby je nikdo neviděl a teď nakupuji viditelně?
Burza je supr byznys pro ty kteří dělají přesný opak toho co se děje .

Rob

Já bych to formuloval jinak: Naopak na burze musíte udělat přesně totéž, co ostatní, ale dříve než oni.

A jinak ano – v podstatě se tím pocitem dá i řídit. Nakupovat, když se nejmíň chce a prodávat, když se nejmíň chce. To funguje. 😉

pietro

Ano. Chamtivost bývá trhem vždy vytrestána.. 🙂

Rob

Je až zarážející, jak neomylně tohle funguje. Lidé jsou sice každý originál, ale na trzích s komoditami to vypadá, jako by existovaly jen dvě až tři kategorie lidské formy…

Rob

To máte pravdu. Ten březen byl naprosto brutální. To jsem ani já nechápal. A na jednoho kamaráda už dokonce krátkodobě blikaly doma tabulky, že došlo k totálnímu zhroucení potenciálu kryptoměn a tedy již nesmí tímto směrem pouštět žádné prostředky, což byl stav, který neměl nikdy nastat. A myslím, že v tomhle období jelo plno minerů pouze z příslibu vidiny lepších zítřků, protože co si vzpomínám, tak to s hashrate ani nějak moc nezamávalo. To bylo další překvapení. Dobře tak snižuji absolutní a neprolomitelné low tohoto cyklu na $7’000, ale to už musí být pořádný, minimálně apokalyptický, průšvih, a tato cena případně nebude trvat déle než čtrnáct dní. Jinak dávám $10’000 jako totální dno do roku 2024 a spíše myslím, že většinu času bude Bitcoin výš (vrchol se neodvažuji odhadnout). Tak uvidíme…

spot_img