Společnost Chainalysis usnadní vládním agenturám proces zabavení kryptoměny

2.9
(10)

Zprávy a souhrny

Kytka
Kytkahttps://kryptohodler.cz/
Člen týmu KM od začátku roku 2018. Zástupce hodlerské komunity, zakladatel webu KryptoHodler.cz. Autor se zaměřením na zajímavé novinky z kryptosvěta, propagátor finanční svobody a osobního rozvoje. Kytka je oddaný šiřitel "semínek" pozitivního přístupu k životu a snahy o změnu k lepšímu.

Společnost zabývající se analýzou blockchainu Chainalysis zahájila „program realizace aktiv.“ Ten má vládním agenturám a insolvenčním správcům pomoci monitorovat a zacházet se zabavenými kryptoaktivy.

Chainalysis zahajuje nový nástroj pro vlády

Přední společnost zabývající se analýzou blockchainu Bitcoinu i dalších kryptoměn spouští nový program. Jeho účelem je usnadnění procesů spojených se zabavením kryptoměn pocházejích s trestné činnosti. Chainalysis je také jednou ze společností, které získaly 500 000 dolarů od IRS (finanční úřad USA), aby pokračovaly ve vývoji nástroje, který má rozbít “nevystopovatelnost” mincí na ochranu soukromí, jako je Monero.

Oznámení o zahájení pomoci se sledováním zabavených aktiv přichází krátce poté, co americké ministerstvo spravedlnosti zabavilo dosud největší množství kryptoměny. Šlo o digitální aktiva za víc než miliardu dolarů, zabavená v souvislosti s někdejším darkwebovým tržištěm Silk Road. I s tím již předchozí nástroje společnosti Chainalysis pomáhaly a nový program může být pravděpodobně odpovědí na poptávku vlády po dalším, dosud chybějícím, nástroji.

Proces zabavení kryptoaktiv

Když donucovací orgány vyšetřují nezákonná kryptoaktiva, nejprve je zabaví a uloží. V úschově zůstávají, dokud je nebude možné nechat legálně propadnout státu. Vládní agentury a insolvenční správci potřebují bezpečný způsob, jak zabavené kryptoměny sledovat, ukládat a nakonec prodávat.

S tímto procesem jim pomáhají specializované společnosti, aby vše proběhlo bez problémů.

„Vzhledem k tomu, že se kryptoměny stávají běžnějšími, budou je stále více využívat dobří i špatní aktéři,“ uvedl Jason Bonds, hlavní finanční ředitel společnosti Chainalysis. A dodává: „Chainalysis se zaměřuje na budování důvěry v digitální aktiva, což znamená pomáhat při odhalování a vyšetřování nezákonné činnosti. Jelikož naši vládní partneři začínají být uspěšní v likvidaci špatných aktérů, je přirozeně dalším krokem pomoc [s realizací tohoto procesu].“ 

Závěr

Analytická společnost Chainalysis uzavřela partnerství se společností Asset Reality, která spravuje a realizuje zabavená aktiva pro klienty z veřejného i soukromého sektoru po celém světě. Vládním agenturám a insolvenčním správcům hodlá pomoci sledovat zabavená aktiva a usnadnit celý související proces.

Narozdíl od bankovních vkladů je Bitcoin možné zabavit jen tehdy, pokud se podaří získat privátní klíč k dané veřejné adrese. Ačkoli se to v oznámení výslovně neuvádí, nový produkt bude zřejmě zaměřen také na sledování kryptoaktiv, která na zabavení dosud jen čekají.

Byl pro vás tento článek přínosný a dobře napsaný?

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 2.9 / 5. Počet hlasujících 10

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře

Reklama: